Markéta Šichtařová: Je tak osvěžující potkat politika, který si stojí na svých názorech!
14. června 2018 Redakce AC24 Z domova 3630 4
Když jsem se dozvěděla, že Jitka Chalánková vystupuje z TOP09 a bude v senátních volbách kandidovat jako nezávislá, připadalo mi absolutně logické. Jediná „nelogičnost“ se mi zdála v tom, že tak dlouho trvalo, než se Chalánková a TOP 09 rozejdou – což se ale dá snadno vysvětlit historickými důvody. Připadá mi, že TOP 09 a Jitka Chalánková dnes reprezentují dva odlišné světy.

Na jedné straně je zavrhování tradičních hodnot, zavrhování rodin, tlačení 157 či nevím kolika pohlaví, „pěstování“ dětí na míru k adopcím, tlačení multikulturalismu, tlačení co největší integrace, popírání národních států.
 
Na druhé straně jsou klasické rodinné hodnoty, myšlenka, že na děti není automatický nárok, ale jsou spíš „darem“, odmítání bezbřehého multikulturalismu, opatrnost vůči rozbourání národních států.
 
Někdo tomu říká spor kavárna versus hospoda, někdo zas sluníčka versus náckové. Někdo tomu říká liberální versus konzervativní hodnoty. Každá z těchto nálepek je ale hloupá a nepřesná. Například „liberalismem“ se dneska už dávno nemyslí to, co výraz znamenal dřív, tedy osobní svobodu. Dnes se za „liberalismus“ spíš označuje tyranie většiny menšinou a se skutečnou svobodou má málo společného.

Každopádně TOP 09 má dneska blízko k „novému sobeckému rádoby-liberalismu“, zatímco Jitka Chalánková představuje tradiční hodnoty a všechno to, co dnešní multikulti náboženství popírá. Byla jedním z velmi mála politiků (vlastně si vzpomenu jen na tři: Chalánková, Zdechovský, Mach), kteří se nebáli navzdory oficiálnímu názoru Ministerstva práce a sociálních věcí, vedenému v té době Marxovou, postavit za ukradené norské děti Michalákovy. Byla za to ostrakizována některými médii, a přesto si dál stála na svých pozicích, i když to pro ni nebylo politicky výhodné. To je tak vzácné!
 
Skoro lituju, že kandiduje v jiném volebním obvodu, než kde já žiju. S chutí bych jí hlas hodila.  

Markéta Šichtařová

 
 
Loading...
loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


30
JN
Jaromír Novák
14. června 2018
To že vstůpila do topky je samo osobě na zamyšlenou
10
PP
paja paja
24. června 2018
No to jí to trvalo dost dlouho. Asi jí došlo, že když nezdrhne, tak jednou skončí na kandelábru.
00