Malajsijský Boeing byl sestřelen na příkaz Porošenka, sdělil bývalý ukrajinský poslanec
7. června 2018 Redakce AC24 Ze světa 31951 2
Bývalý poslanec ukrajinské Nejvyšší rady Alexej Žuravko řekl o přímém zapojení oficiálního Kyjeva do pádu malajsijského Boeingu v Donbasu.

 
 
loading...
 

Podle něj prezident Petro Porošenko osobně dal příkaz zaměřit se na letadlo letu MH17.

„Za prvé se domnívám, že Porošenko osobně přímo nese vinu za sestřelení Boeingu, a že dal rozkaz. Mohu s jistotou říci: nejbližší lidé Porošenka již začali říkat, že Porošenko vydal příkaz na sestřelení tohoto letadla,“ řekl ukrajinský bývalý poslanec v talk show na televizi Hvězda.

Podle bývalého poslance Nejvyšší rady ho o tom informovali lidé z blízkého prostředí ukrajinského prezidenta. „Jsou to lidé z úzkého Porošenkova prostředí, jsou to lidé, s nimiž jsem pracoval v parlamentu, a jež stojí za svými slovy,“ řekl Žuravko. Exposlanec zároveň odmítl zveřejnit jména těchto „zdrojů", aby tyto  lidi neohrozil.

Je očividné, že se jedná pouze o tvrzení, které není doloženo „důkazy“. Avšak vzhledem k řadě verzí – zejména o vině Ruska bez důkazů – může být i tento výklad brán v potaz na stejné úrovni, jako ty ostatní.

Malajsijský Boeing 777 letící z Amsterodamu do Kuala Lumpur havaroval 17. července 2014 u Doněcka na východě Ukrajiny. Na palubě bylo 298 lidí, většinou občané Nizozemska, Malajsie a Austrálie, a všichni zahynuli.

Ihned po katastrofě ukrajinská strana a řada západních států obvinila ze sestřelení Boeingu opolčence, bojující s ukrajinskou agresí na východě Ukrajiny. Rusko reagovalo odmítavě a poukázalo, že důkazy, které předala JIT naopak ukazují, že civilní letadlo sestřelila ukrajinská armáda. Moskva už delší dobu kritizuje JIT, že bere za „důkaz“ pouze tvrzení ukrajinské strany a ignoruje dokumenty poskytnuté Ruskem. Nyní těžký úder pečlivě propagandisticky konstruovanému obvinění JIT uštědřila právě jedna z „poškozených“ stran  - Malajsie. Její ministr dopravy Anthony Loke prohlásil, že „Mezinárodní vyšetřovací tým JIT neposkytl přesvědčivé důkazy o Rusku". 

Zdroj: eadaily.compz.cz

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


PE
Pátý Element
7. června 2018

KDE V TOMHLE VIDEU SE NACHAZI  PORZENKO ?


00
JN
Jaromír Novák
7. června 2018
Ani bych sa temu nedivil , služebniček chazarske žumpy poroch.
20
JN
Jaromír Novák
7. června 2018
Ani bych sa temu nedivil , služebniček chazarske žumpy poroch.
+ 2