Maduro uvedl, že mu Facebook odstranil jeho příspěvky o léku na covid-19
30. října 2020 Redakce AC24 Ze světa 15429 1
Venezuelský prezident Nicolás Maduro uvedl, že Facebook cenzuroval jeho příspěvky o léku na koronavirus, který země vyvíjí. Podle něj mu sociální síť smazala celkem tři statusy. (Foto: Flickr)

 

 
 
 

„Chci uvést, že jsem byl Facebookem cenzurován, odstraněny byly tři z mých příspěvků… kde jsem mluvil o molekule DR10. Udělali jsme to stejné, co udělaly i další země. Řekli jsme, že se nacházíme ve stádiu experimentu a že v oblasti vývoje léku na koronavirus činíme dobrý pokrok z vědeckého pohledu,“ řekl.

Předtím totiž prezident uvedl, že Venezuelský institut pro vědecký výzkum provedl studie na molekule DR10, které přinesly pozitivní výsledky a ukázaly, že jde o účinný lék na koronavirus. Tato molekula se používá k léčbě hepatitidy C, lidského papilomaviru a eboly.

Dříve v říjnu venezuelský prezident také uvedl, že země zahájila testování ruské vakcíny proti covidu-19 Sputnik V.

„Ruská vakcína je ve Venezuele, již bylo zahájeno testování, máme již 2 000 dobrovolníků,“ řekl.

Prezident sdělil, že země dostane rovněž čínskou vakcínu. Jakmile bude ukončeno testování obou přípravků a získáno schválení WHO, začne vakcinace všech obyvatel. Ve Venezuele hodlají naočkovat především zdravotníky a učitele, a rovněž starší lidi a lidi s chronickými chorobami.

Maduro dříve sdělil, že se jeho syn a sestra zúčastní klinických testů vakcíny, sám to hodlá udělat při zahájení hromadné vakcinace.

Zdroj: deccanherald.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
30. října 2020

Lieky proti Covidu nesmú existovať inak by sa nemohli vakcínov dostať do ľudí svinstvá ktoré by obmedzili populačný rast a zvýšili predčasnú úmrtnosť ľudí na celej planéte

http://František Opluštil Doufejme, že vakcína Sputnik V obletí svět stejně tak úspěšně a prospěšně, jako to zvládl v r. 57 ten první.


00