Maďarsko vyslovilo přání vytvořit společnou „osu“ proti imigrantům
12. ledna 2019 Redakce AC24 Ze světa 8010 0
Po svém krajně pravicovém italském ideovém druhovi Matteovi Sakvinim vytýčil maďarský premiér Viktor Orbán význam vytvoření „osy Řím-Varšava“, která by spojila evropské antiimigrační síly, píše The Independent.
 

Loading...
 
 
loading...

Podle Orbánova názoru v této otázce nemůže být kompromis, a proto se musí krajní pravice pokusit společným úsilím ovlivnit kurz EU.

Ve čtvrtek 10. ledna Orbán prohlásil, že by se rád spojil se svými ideovými druhy ve vedení Itálie a Polska, aby se pokusili společně změnit směr, jímž postupuje EU.

Podle jeho názoru nemůže být v otázkách imigrace žádný kompromis, a proto bude třeba ještě zvítězit nad takovými lidmi, jako je francouzský prezident Emmanuel Macron, aby „respektovali rozhodnutí Maďarska, že nebude zemí imigrantů".

„Chtěl bych, aby působila v Evropě pravicovější politická síla, než Evropská lidová strana (mezistátní pravicově centristická strana, která převládá v Evropské komisi), osa Řím-Varšava schopná řídit, ochotná přebírat odpovědnost a čelící imigraci", uvádějí noviny slova maďarského premiéra.

Orbán rovněž podotkl, že podle jeho názoru jsou v EU „dvě civilizace": „smíšená křesťansko-muslimská na západě a tradiční ve Střední Evropě".

Jak podotýkají noviny, v letošních volbách do Evropského parlamentu může krajní pravice získat dostatečný počet hlasů, a podle průzkumů veřejného mínění se může stát druhou největší skupinou.

Ostatně rozpory mezi stranami z různých zemí nejspíše zabrání jejich sjednocení do plnohodnotné koalice.

 

 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor