Maďarsko: Migranti útočí, zastavila je až policie střelbou
29. ledna 2020 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 17697 2
Migranti se pokusili překročit hraniční přechod Röszke mezi Maďarskem a Srbskem ve dvou velkých skupinách. (Foto: YouTube)
 

Loading...
 
 
 
loading...

Dvě skupiny asi 60 nelegálních přistěhovalců se pokusily v úterý ráno nelegálně vstoupit do Maďarska a policie jim v tom zabránila. Když se migranti pokusili překročit hraniční plot v Röszke, ozbrojené stráže vystřelily několik varovných výstřelů, uvedla maďarská policie v úterý ráno na svých webových stránkách.

Podle zprávy se skupina pokusila překročit hraniční přechod Röszke. Ozbrojená ostraha, která sloužila na hraničním přechodu, vystřelila několik varovných výstřelů. Některým migrantům se přesto podařilo nelegálně vstoupit do země.

Policie uvedla, že byli zatčeni čtyři lidé, ostatním bylo zabráněno v překročení hranice a zůstali v Srbsku. Poprvé od roku 2015 byl hraniční přechod Röszke dočasně blokován policií. Policie také zřídila několik kontrolních bodů mezi Röszke a Szegedem, aby zastavila a prohledala každé vozidlo.

„Hraniční přechod Röszke v současnosti není průchodný, ale vstup je stále možný přes dálniční hraniční přechod," uvedla Szilvia Szabó, tisková mluvčí policejního oddělení okresu Csongrád.

Migrační tlak ze Srbska v posledních týdnech neustále rostl. V současné době žije v Subotici více než dvě stě migrantů. Policie na svých webových stránkách napsala, že ozbrojené bezpečnostní stráže sloužící na hraničním přechodu vystřelily několik výstřelů a požádaly o pomoc policii.

Na srbské straně hraničního přechodu migranti odtrhli drátěný plot a poté „skočili“ na maďarskou stranu hranice. Místní korespondent uvedl, že v posledních týdnech se na místech poblíž hraničního přechodu objevilo stále více nelegálních přistěhovalců.

„Migranti si jsou vědomi toho, že nemají žádnou šanci překročit jižní hranici sami a snaží se společně a masivně.“ Na otázku, zda lze očekávat, že další nelegální přistěhovalci dorazí na jižní hranici navzdory zimě, mluvčí odpověděl s jasným „ano“. „Jsou také připraveni díky mobilním aplikacím a brožurám, které jim ukazují cestu,“ dodal.

Zdroj: journalist, pz.cz

 

 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


FT
Francis Thomas
30. ledna 2020
It is a good idea to increase the volume of products and services.There are many strategies for marketing the products. Behind each, the main moto is to satisfy clients with what ever they want and what ever they expect.Appreciating the dedication you put into your blog and in depth information you provide. It's awesome to come across a blog every once in a while that isn't the same outdated rehashed material.I believe there are many other people who are interested in them just like me! How long does it take to complete this article? I hope you continue to have such quality articles to share with everyone! I believe a lot of people will be surprised to read this article!If you are in need for online writing assistance for an intricate thesis topic, then avail best essay writing service  and save your time to relax and do your studies properly.
00
EP
Eduard Piovarči
30. ledna 2020

„Migranti si jsou vědomi toho, že nemají žádnou šanci překročit jižní hranici sami a snaží se společně a masivně.“ Na otázku, zda lze očekávat, že další nelegální přistěhovalci dorazí na jižní hranici navzdory zimě, mluvčí odpověděl s jasným „ano“. „Jsou také připraveni díky mobilním aplikacím a brožurám, které jim ukazují cestu,“ dodal.

 

Je to dobre organizované. Teraz keď hrozí epidémia či pandémia by EU mala uzatvoriť šengenskú hranicu, ale tí pajtáši čo poberajú nekresťanské platy v Europarlamente sa nemajú k ničomu

Kdeuž sú krásne Vianoce čas pokoja a mieru už mesiac sa na nás priam rútia  neblahé udalosti jedna za druhou:

https://aragonit11.blogspot.com/2019/12/blog-post.html


00