Macron zrušil zvýšení daní. Protestujícím to ale nestačí a chystají další bouři, možná zasáhne i armáda
6. prosince 2018 Redakce AC24 Ze světa 10290 4
Francouzský prezident Emmanuel Macron zrušil zvýšení daně z pohonných hmot, které mělo začít platit od 1. ledna. Opatření vyvolalo několikatýdenní násilné protesty v metropoli Paříž a jiných francouzských městech.
 
 
loading...

Nejmenovaný představitel Elysejského paláce pro agenturu AP potvrdil, že prezident se rozhodl od zvýšení daně upustit a v rozpočtu na rok 2019 se s ním nepočítá.

Protesty, které ve Francii vypukly 17. listopadu, si vyžádaly už čtyři oběti na životech a několik stovek zraněných. Blokáda silnic a důležitých objektů způsobuje také velké finanční ztráty státu i jednotlivým firmám.

Francouzský premiér Édouard Philippe oznámil v úterý pozastavení zvyšování daní z pohonných hmot a další opatření, jež uklidnění protestů proti rostoucím životním nákladům, které se v zemi zradikalizovali.

Pařížská policie i místní majitelé obchodů vyjádřili obavy z propuknutí další vlny násilí během sobotních protestů tzv. žlutých vest - a to i přes nejnovějším vládním ústupkům, s nimiž ve středu souhlasil i francouzský prezident Emmanuel Macron.

V souvislosti s plánovaným víkendovým shromážděním v centru Paříže policejní odbory a tamní představitelé na čtvrtek svolali mimořádné schůze. Skupiny protestujících si mezitím na sociálních sítích a diskusních skupinách sdílejí své plány. Mají se přidal i levico-pravicoví radikálové. Ze strachu z propuknutí násilí budou v sobotu v centru hlavního města zavřené mnohé obchody a restaurace.

Nicméně i přes ústupkem vlády část přívrženců hnutí žlutých vest podle francouzských médií avizovala, že budou pokračovat v protestech, protože nejnovější vládní opatření považují stále za nedostatečné.

Mluvčí vlády Benjamin Griveaux nevyloučil, že by mohla být v případě násilných protestů nasazena i armáda.

Zdroj: apnews.com

 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


JN
Jiří Novák
7. prosince 2018
Zdá se, že budeme 17. listopad slavit dvakrát. Začátek demokratury v Čechách a konec demokratury v Evropě.
30
JM
John Maxwell *
7. prosince 2018

No já nevím , masírují veřejnost o 106, ale nikde v "médiích" náký požadavek "rádoby francouských demonstrantů" ...

Ještě se nikde opravdu nikde nestalo aby vláda a kór ty dnešní marionety vyjednávali či brali zřetel na demonstranty a jejich požadavky a už vůbec pokud je ničen majetek ... každá vláda má dostatek prostředků na potlačování demonstrací ,takže mi z toho plyne jen jedna věc je to tragikomedie a dál se to udržuje horký  v čemž vidím záměr ...

a cíl ? ... aby veřejnost byla povolnější k restrukturalizaci společnosti ? ...ve Francii to začlo a bude to pokračovat do dálších států ? ... účel svědčí prostředky teď mají kánoisti jako zástupnou armádu v ulicích ?

Odsunutí Makrona ? ... kdo ho nahradí ?! a dalo by se pokračovat ...

 


30
JN
Jiří Novák
8. prosince 2018
Tohle nemaj demokrati pod kontrolou. Pod kontrolou maj leda tak levicový a pravicový radikály. O těch vědí moc dobře co budou dělat, ale žlutý vesty jsou lidový hnutí, které se s těmito svými demokratickými lev. i prav. bojůvkami snaží zdiskreditovat. Radikálové maj za úkol ničit a dělat bordel aby měli demokrati důvod tvrdě zasáhnout proti občanům. Si všimněte jak demokrati dopředu avízujou, že se chystají žluté vesty rabovat a zabíjet. 
00
MH
Mikuláš Hrubiško
7. prosince 2018
Situace ve Francie se může brzy vymknout spod kontroly! Macron povolává cizineckou legii. Může to skončit občanskou válkou. Uvidíme...  
30
JN
Jiří Novák
7. prosince 2018
Zdá se, že budeme 17. listopad slavit dvakrát. Začátek demokratury v Čechách a konec demokratury v Evropě.
+ 3