Loučení s dolarem: Rusko a Čína zvyšují objem obchodu v národních měnách
10. června 2018 Redakce AC24 Ze světa 5209 2
Ruský prezident Vladimir Putin a čínský vůdce Si Ťin-pching na společném summitu podepsali deklaraci, ve které se dohodli na zvýšení poměru obchodu v národních měnách.
 

 

Dokument, který v pátek podepsali lídři obou zemí, předpokládá další posílení rusko-čínské spolupráce ve finančním sektoru, podporu růstu poměru národních měn v obchodních transakcích, investicích a financích a rozšíření spolupráce v oblastech, jako jsou platební systémy a pojišťovací služby.

Podepsaná dohoda zahrnuje posílení spolupráce v tradičních oblastech, jako jsou ropa, plyn, uhlí, elektřina, ale i obnovitelné zdroje a energetická efektivita. Prezidenti se rovněž zavázali hledat nové oblasti obchodní a ekonomické spolupráce. Podle nich objem vzájemného obchodu může letos dosáhnout 100 miliard dolarů.

Dokument rovněž předpokládá vynaložení úsilí pro harmonizaci strategií, programů a nástrojů pro rozvoj národních ekonomik a určitých průmyslových odvětví. Kromě toho strany chtějí vytvořit přívětivé podmínky pro ruské a čínské firmy a podpořit práci na velkých společných projektech.

15 % ruského zahraničního obchodu připadá na Čínu, což ji činí největším obchodním partnerem Ruska. V roce 2017 bilaterální obchod vzrostl o 31,5 % a dosáhl 87 miliard dolarů.

Loni podle ruské centrální banky se 9 % plateb za dodávky z Ruska do Číny uskutečnilo v rublech, zatímco v jüanech se realizovalo 15 % čínského exportu do Ruska. Pro srovnání — před třemi lety se pouze 2 % ruských dodávek do Číny uskutečňovala v rublech a 9 % čínských dodávek v jüanech.

 

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


PA
Piovarči Aragonit
10. června 2018

Tomu treba len zatlieskať

USA finančný a ideologický fašizmus netreba podporovať žiadnym spôsobom

Kde sa z ničoho nič v Sýrii objavili odrazu ISIL:

Tak že ISIL Sýrskej vláde poriadne podkurujú.

https://southfront.org/category/all-articles/world/middle-east/syria/

V Sýrii to ešte bude veľmi tuhý boj. USA tam poriadne prikurujú a len tak sa to tam neskončí.

https://southfront.org/category/all-articles/world/middle-east/syria/


20
PE
Pátý Element
10. června 2018
00