Lídr spolku Milion chvilek roztrhl Ústavu ČR. Na sociálních sítích to pak pořádně schytal
22. srpna 2019 Redakce AC24 Z domova 71376 6
Včerejší akce spolku Milion chvilek pro demokracii věnovaná výročí okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy a vzpomínce na oběti demonstrací v srpnu 1969 skončila na Hradčanském náměstí, kde aktivista a předseda spolku Mikuláš Minář pronesl projev, na jehož konci roztrhal Ústavu České republiky. Vyvolal tím kritiku na sociálních sítích. (Foto: Youtube)

 

 
 
 

Akce začala v podvečer 21. srpna na Václavském náměstí, kde vystoupili pamětníci, včetně někdejší redaktorky Československé televize Kamily Moučkové, a historici. Odtud se průvod přes Staroměstské náměstí vydal směrem na Hradčanské náměstí.

Když na náměstí dorazil zbytek účastníků pochodu, vzal si slovo Mikuláš Minář: „Přišli jsme na Hrad. A co jsme sem přinesli?“ zeptal se. „Trenky,“ zaznělo z davu. „To je pravda, ale kromě toho hlavně vzdor, vděčnost, naději, odhodlání a také Ústavu ČR,“ řekl Minář. Po dlouhém potlesku Minář ústavu symbolicky roztrhal.

„Je mi jasný, že mě zítra nařknou ze zneuctění ústavy, ale je horší ji roztrhat, nebo se jí neřídit?“ řekl Minář z odkazem na přístup prezidenta Miloše Zemana při odvolání ministra kultury. „Máme toho dost!“ skandoval dav.

Reakce na sociálních sítích

Na tento čin Mináře na Facebooku zareagovala poslankyně Poslanecké sněmovny PČR a zástupkyně hnutí Trikolora Zuzana Majerová Zahradníková a označila ho za „projev neomluvitelného hulvátství“.

„A pokud si pan Minář (Milion chvilek) myslí, že účel světí prostředky, tak tímto aktem pouze potvrdil, že o demokracii neví vůbec nic. Znevážení symbolů naší země je ubohé svinstvo, i kdyby stokrát bylo míněno v dobré víře. A žádná symbolika to neomluví...“ napsala.

„Vědí účastníci těchto akcí, koho vůbec podporují?“ ptá se poslankyně Karla Maříková (za SPD) na svém Facebooku.

Poslankyně Barbora Kořanová (za ANO) se k incidentu také vyjádřila:

„Roztrhat Ústavu České republiky před sídlem nejvyššího ústavního činitele a jedním ze symbolů české státnosti považuji za elementární neúctu, pokud se takový člověk staví do role ochránce demokracie, tak se o tu demokracii vážně začínám bát,“ uvedla.

Milion chvilek. Další akce

Milion chvilek pro demokracii letos uspořádal sérii demonstrací za nezávislost justice a proti Babišovi. Akce 23. července byla největší demonstrací po listopadu 1989, zúčastnilo se jí okolo 250 tisíc lidí. Další velkou demonstraci na pražské Letné plánuje spolek na 16. listopadu, tedy den před připomínkou Dne boje za svobodu a demokracii. V popisu této události napsali: „Nejde však jen o velká jednorázová setkání. Chceme přenést energii z plných náměstí do každodenní drobné práce, do péče o to, co je nám všem společné. Pokud se v tomto úsilí spojí statisíce lidí, dříve nebo později se jejich úsilí projeví i ve viditelných společenských změnách.“

Zdroj: snews.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


RK
Rudolf Kavan
22. srpna 2019

Z prohlaseni Milionu chvilek:   "prezident republiky záměrně rozděluje společnost, prosazuje zájmy Ruska".

Prezident Zeman se nemini ucastnit krizoveho tazeni proti Rusku. Tim spolecnost rozdeluje. Na Rusko mame tahnout v jednom siku!

Rudolf Kavan


00
TF
tomas fuk
22. srpna 2019
Minar udelal to co delali naciste 1939 -1945. Za to by mel zaplatit zivotem.Minar je esesak a nacisticka svine, za tohle se za valky bez milosti popravovalo, hajzl jeden, v pripade ze ho nekdo zabije ja budu rad a budu spokojen
00
TF
tomas fuk
22. srpna 2019
Minar = cesky Hitler. takoveho hajzla ztriskat do klubicka
00
AZ
Antonín Zelenka
22. srpna 2019

Falešný hráč byl český němý film z roku 1912 natočený ve společnosti ASUM režisérem Jaroslavem Hurtem. O obsahu tohoto dramatu ze života v Praze není nic známo, film je pravděpodobně ztracen nebo zničen.

 

Film byl natáčen v prostorách kulisárny Národního divadla na pražském Karlově (u Apolináře), za exteriéry zajeli filmaři do Jílového u Prahy. Na filmu se podílela především celá rodina filmaře a architekta Maxe Urbana, majitele společnosti ASUM - jeho manželka Andula Sedláčková, švagr Jára Sedláček i tchán a významný herec a režisér Národního divadla Alois Sedláček.

 

Obsah filmu Rozhovor.

 

Dave Skylark (James Franco) a jeho producent Aaron Rapaport (Seth Rogen) jsou autory populárního televizní pořadu o celebritách "Skylark Tonight". Když se jim donese, že severokorejský diktátor Kim Čong-un jejich show miluje, domluví si s ním rozhovor s vidinou, že se prosadí i na poli seriózní žurnalistiky. Zatímco se Dave a Aaron připravují na cestu do Pchjongchjangu, plány jim poněkud naruší CIA, která dvojici nezkušených šílenců pověří jedním úkolem navíc: misí Kim Čong-una "oddělat"...

 

https://drive.google.com/open?id=1Nnt_rCX1-vplg-g6gMgApZuN3sFYtwu7


00
TL
tivukiz larjem
28. srpna 2019

Pizza Hut has been around for more than 50 years and is one of the most prevalent pizzerias on the planet. It has more than 13,000 cafés in more than 130 nations.

 

www.redlobstersurvey.com      | www.mycfavisit.com     | tell pizza hut


00