Létající holicí strojek. V Afghánistánu byla poprvé nasazena raketa s čepelí
13. ledna 2020 Redakce AC24 Ze světa 19569 2
Časopis The Drive s odkazem na místní média napsal, že 11. ledna večer zaútočily afghánské letecké síly na okres Imam Saheb v provincii Kundúz. Byl zabit finanční ředitel teroristické fronty zvaný Mohabulla, který se nacházel v autě. Podle zprávy afgánského ministerstva vnitra byl občanem Pákistánu.

 

 
 
 
 

Povaha poškození auta svědčí o tom, že útok byl vykonán raketou R9X, která má místo obyčejné bojové hlavice 4-6 vysouvacích čepelí. Vysouvají se bezprostředně před terčem.

V článku se uvádí, že tato munice poskytuje místním armádním jednotkám v Afghánistánu možnost likvidace vůdců bojovníků dokonce v hustě obydlených oblastech s minimálními náhodnými obětmi.

Dříve deník také informoval o tom, že ve městě Āţimah, které leží v provincii Idlib, byli přímým zásahem rakety AGM-114R9X zlikvidováni teroristé, kteří se nacházeli v minivanu.

Svědčí o tom poškození daného stroje specifického tvaru. Je totiž nepravděpodobné, že by poškození takového rozsahu bylo možné při výbuchu klasické rakety. Na snímku je vidět pouze obří trhlina ve střeše nad sedadlem řidiče.

​Na snímku se ale objevily také pozůstatky samotné rakety. Na fotografii můžeme vidět několik úlomků, které připomínají čepele.

​V článku se rovněž uvádí, že byla vypuštěna raketa AGM-114R9X z dronů MQ-9 Reaper. A nedávno byl jeden z nich spatřen právě poblíž města Āţimah.

Zdroj: thedrive.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


JM
joan melda melda
14. ledna 2020
00
EP
Eduard Piovarči
14. ledna 2020
Nebude dlho trvať a mnoho politikov bude končiť práve týmto spôsobom. Američania si budú takto vyrovnávať účty s aždým kto pôjde proti nim
00