Letadla Su-30 a F-16 se povedlo natočit na video, jak proletěly nad íránským tankerem
27. května 2020 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 22773 1
Na oficiálním účtu venezuelského velitelství ozbrojených sil bylo zveřejněno video, na kterém letouny venezuelských leteckých sil Su-30 a F-16 hlídkují vzdušný prostor nad íránským ropným tankerem Forest.

 
 
loading...
 

Uvádí se, že tanker doprovázel také venezuelský torpédoborec PO-13 Yekuana. Další podobné video se objevilo na účtu venezuelského námořnictva. Bylo natočeno z kokpitu.


Venezuelský ministr obrany Vladimir Padrino dříve uvedl, že všechny íránské ropné tankery vstupující do zvláštní ekonomické zóny v zemi budou doprovázeny loděmi a letadly Bolívarovských národních ozbrojených sil Venezuely. Podle ministra tedy stát vyjadřuje vděčnost lidu Íránu.

„Navázali jsme kontakt s íránským ministerstvem obrany. Všechny lodě, které vstupují do zvláštní ekonomické zóny, budou doprovázet lodě a letadla Bolívarovských národních ozbrojených sil Venezuely, aby je přivítaly a vyjádřily vděčnost lidu Íránu za solidaritu a spolupráci,“ uvedl Padrino během vysílaní na VTV.

První íránský tanker na přepravu benzínu doplul k břehům Venezuely v neděli nehledě na hrozby ze strany USA. Jde o cisternovou loď Fortune, která vyplula z íránského přístavu Shahid Rajaee před 72 dny, aby pomohla Venezuele nahradit nedostatek paliva, který vznikl v důsledku blackoutu rafinérií ropy v Bolívarovské republice Venezuela. V nejbližších dnech mají připlout další čtyři íránské tankery s palivem. Celkem poslal Írán do Venezuely 1,53 milionu barelů benzínu.

Dříve Wall Street Journal informoval, že administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa zkoumá možnost uvalit nové sankce vůči Íránu, aby blokovala vývoz íránské ropy do Venezuely. Poté, co pět íránských tankerů odjelo do Venezuely, zvažují se sankce proti posádce tankerů nebo zabavení těchto tankerů v případě tankování v přístavech třetích zemí.

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
27. května 2020

Vivat Venezuela

A Americki zabavavoči cudzích lodí, inkvizítori a blokádisti nech sa aj poseru poriadne riedkym a nech smrdia neznesiteľným smradom po celom svete. Aby ľudia videli aké sú to divé svine!!

https://aragonit11.blogspot.com/2020/05/vedci-odhalili-ze-lide-mohou-byt-odolni.html

 


10