Lavrov vysvětlil Západu rozdíl mezi Krymem a Kosovem
14. července 2018 Redakce AC24 Ze světa 24986 9
Šéf ruského MZV Sergej Lavrov promluvil o zvyku západních zemí stanovovat pravidla, a pak je v určitých situacích porušovat. Takto vysvětlil rozdíl mezi Kosovem a poloostrovem Krym, který byl na summitu NATO označen za „nezákonně anektované území“.

„O nynějším statutu Krymu rozhodli jeho obyvatelé v průběhu svobodného a čestného referenda, které se provádělo za přítomnosti velkého počtu zahraničních pozorovatelů. Nebyly tam sice oficiální delegace jiných států nebo mezinárodních organizací, byli tam však pozorovatelé z celého světa a ochránci lidských práv. To všechno bylo mnohem průzračnější a legitimnější, než jednostranné uznání nezávislosti Kosova bez jakéhokoli referenda," prohlásil Lavrov v interview Larrymu Kingovi.

Ministr podotkl, že „naši západní přátelé rádi mluví o nutnosti dodržovat jasná pravidla, avšak pro každou konkrétní situaci si vymýšlejí nová pravidla".

Lavrov uvedl jako příklad Falklandské ostrovy, o jejichž osudu rozhodovalo Valné shromáždění OSN. Britské MZV nařídilo tehdy svým velvyslancům, aby přesvědčili země o tom, že obyvatelé sami rozhodli o osudu souostroví v rámci referenda, a že sankce ze strany Argentiny byly nezákonné.

„Doufám, že paralela, kterou se pokouším provést, je vám jasná," řekl na závěr ruský ministr zahraničí.

loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


PE
00
Jarin G.
14. července 2018

To je marné!  Jen házení perel sviním!

Kdo nechce slyšet, neslyší! Nějaká pravda? "Západ" má přece svoje verze pravdy. Takové ty goebblsovské. Propaganda jede v rytmu dvojího metru! Však to známe z domova!

 


20
Jarin G.
14. července 2018

Zdravím všechny příznivce V.V. Pjakina!

Právě vyšel nový díl!

Dnes se možná také něco nového dozvíme od Pjakina. Obrázek témata naznačuje!

Nové video z  9.7. s českými titulky!

(lze spustit i z odkazu i z obrázku videa)

Otázka - Odpověď V.V. Pjakina ze dne 09.07.2018 Titulky CZ

 


20
Pepa2 . Zdepa2
14. července 2018
Díky Jarine. Večer na to kouknu.
10
Jarin G.
14. července 2018

A když jsme u toho Krymu, tak jsem dnes četl zajímavý článek o osidlování Krymu. O těch 15 000 jihoafických farmářích víme, ale tohle je novinka!

Vyše 40 tisíc Židov požiadalo Putina, aby im povolil presťahovať sa na Krym. Izrael prisľúbil finančnú injekciu na rozvoj polostrova

ilustaační foto:

kousek (začítek) z článku:

...Všetko sú to bývalí občania ZSSR, ktorí žili na polostrove do r. 1991 a po rozpade ZSSR emigrovali do Izraela, a ich potomkovia. Nechceli žiť v ukrajinskom Kryme, ale radi by žili v ruskom Kryme. Že to nemá historickú tradíciu? Kdeže. Na Kryme žilo dosť veľa Židov. ...

https://www.hlavnespravy.sk/vyse-40-tisic-zidov-poziadalo-putina-aby-im-povolil-prestahovat-sa-na-krym-izrael-prislubil-financnu-injekciu-na-rozvoj-polostrova/1463600

P.S.: to by bylo před časem téma na stovky reakcí inspirací. Od (např.), že by to mohlo pomoci ekonomice Krymu a ž po nasazení vši do kožichu".

Já se spolehnu, že V.V. Putin si to moc dobře rozebere a vyhodnotí!


20
Jarin G.
14. července 2018

Jo a aby to nebylo jen vážné a také si testuji vkládání videí tady na "Opeře"

(Zatím jsem spokojen s prohlížečem Operou tady na AC24. Žádné problémy jsem neodhalil, dokonce se mi daří vkládat obrázky přímo kopírováním do textu.) 

To nejlepší z Jelcina (kompilace).

Tenhle opilec málem dostal Rusko do kolen.

Naštěsí jeden mladý borec se objevil a buduje Rusko opět jako světovou velmoc. Mladík už to sice není, ale BOREC je to čím dál větší!!!

spustit lze z téhle ikonky

https://www.youtube.com/watch?v=v9YnDirqwT4&feature=youtu.be

 


20
Jarin G.
14. července 2018

No a právě skončil fotbal. Na MS porazila Belgie Anglii 2:0!

Tereza právě vypnula TV a komentuje výsledek:

Tak má po Theresa po fotbale a hrrr na "Novičok"!

 

 


20
Dědouch11 *
14. července 2018

Palec nahoru za příspěvky.

Ale abys nezpychmul, NESER! Nemysli, že když na T nepíšu, že tam nechodím!

Toho "NESER" si važ! Tu výsadu, měl svého času JEN smrťák...

kk


20
Jarin G.
14. července 2018

Ahoj Vláďo.

Beru. OK. Ale netuším, který z těchto příspěvků tě k tomuto komentu inspiroval?  Nejspíš nějaká má stará reakce na to srovnání s Balwanem? Já už myslel, že to máme za sebou. Jak říkávala Janaz: "Nepaprč sa"!

Já se tam také každý den večer skočím podívat, jestli tam není od J. nový článek. Ta je prostě skvělá!

   Ale, že by mě nadchlo, že tam "s." otiskne 25 fotek své nezajímavé, postarší družky, mě fakt nebere! Ale vás to zajímá a jste z toho nadšeni (viz. diskuze pod reportáží). Já to beru, to je každého věc. A vy máte mezi sebou mnohem hlubší vztahy, tak vás i ty fotky té paní zajímají.

To, co J. nejvíc kritizovala na AC24 a to "možnosti" příspěvků v diskuzi, jsou tam ještě nesrovnatelně horší, než tady! Pro příspěvek 2-3 vět, případně odkaz je to dostačující. Podívej se, jak by tam vypadaly mé příspěvky nahoře!

     Já se také ze začátku snažil to tam rozjet, ale prostě mě to nevtáhlo a nerozjelo se to tam! 4 - 5 lidí je, fakt, málo na to, aby to bylo zajímavé. Tímto považuji téma "T" pro mě za uzaavřené. Už se k tomu nebudu vracet.

  Tady alespoň s něčím bojuju, snažím se to tady udržet, rozhejbat, čas od času někdo na mě reaguje atd. atp. A objevují se tu nové a nové nicky. Nikdy už to tu nebude jako před "modernizací", ale věřím, že na podzim a v zimě už to tu bude celkem slušné. Podívej se i na jiné obdobné weby. Třeba na Sputnik1. Taky teď celkem malý zájem o diskutování.

Jo a abych nezapomněl! Ptala se po tobě Monika, ale protože jsi nereagoaval, tak to asi ani nevíš. Ani ta pověstná tečka tam nebyla. Tady máš odkaz.

Syrská armáda se zmocnila francouzských protitankových systémů

 

     

 

 


10
Jarin G.
14. července 2018

To je marné!  Jen házení perel sviním!

Kdo nechce slyšet, neslyší! Nějaká pravda? "Západ" má přece svoje verze pravdy. Takové ty goebblsovské. Propaganda jede v rytmu dvojího metru! Však to známe z domova!

 

+ 2