Lavrov: Situace s Navalným připomíná incident v Salisbury a s Boeingem MH17
10. září 2020 Redakce AC24 Ze světa 14685 2
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov je přesvědčen, že situace s ruským opozičním politikem Alexejem Navalným připomíná incidenty s otravou Skripalových v Salisbury a havárií letu MH17 v Donbasu. Prohlášení ministra zahraničí USA Mika Pompea o zapojení ruských vysokých úředníků do otravy opozičníka označil za neopodstatněná. (Foto: Wikimedia)

 
 
loading...
 

Dříve americký ministr zahraničí Mike Pompeo v rozhovoru pro amerického novináře Bena Shapira, který zveřejnilo Ministerstvo zahraničí USA, oznámil, že když lidé „vidí pokus o otravu disidenta, uvědomují si, že existuje značná pravděpodobnost toho, že to bylo spojené s vysokými ruskými úředními osobami“.

Lavrov uvedl, že USA a Německo vznesly neopodstatněná obvinění, ale taková hra kolektivního Schwarzeneggra s jeho „věřte mi“ je nepřesvědčivá.

„Víte, když Arnold Schwarzenegger (ve filmu Terminátor 2) řekl „trust me“ (věřte mi), je mnohem větší šance uvěřit mu než těm, kteří se nyní pokoušejí hrát Schwarzeneggra na světové scéně,“ řekl na tiskové konferenci po zasedání Rady ministrů zahraniční Šanghajské organizace pro spolupráci v odpovědi na žádost o komentář prohlášení Pompea.

Lavrov také oznámil, že Německo neodpovídá na žádosti Ruska ohledně situace okolo blogera Alexeje Navalného, ale zároveň požaduje vyšetřování. Což podle něj připomíná incident v Salisbury a s Boeingem MH17.

„Když oficiální představitel Německa oznamuje, že žádost Generální prokuratury Ruska byla předána orgánům nezávislé justice, a proto už tady německá vláda nemůže nic udělat, ale zároveň od nás požadují vyšetřování, připomíná to ty precedenty, které byly vytvořeny našimi západními kolegy po otravě v Salisbury, kdy vše bylo utajeno,“ řekl Lavrov. 

Připomněl, že ruská strana stále nemá žádné informace ani o tom, kde se nachází ruští občané Skripalovi. „A opakuje se historie, která nastala s tragédií malajsijského Boeingu v roce 2014 nad Ukrajinou, kdy nás nizozemská strana regulárně obviňovala z toho, že odmítáme spolupracovat. Přitom odmítala nabídky našich oficiálních struktur na předložení informací, které jsme měli, a nehledě na naše návrhy na prověření všech faktů,“ uvedl ruský ministr.

„Pokud stejná logika bude převládat i nyní u našich západních kolegů, především Němců a Američanů, pouze to potvrdí, že se staví nad zákony,“ uzavřel ruský ministr zahraničí Lavrov.

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


V2
Vaclav 2
10. září 2020
americká demo špína...nic nového pod sluncem
00
EP
Eduard Piovarči
10. září 2020

To teraz budú omielať pol roka dookola a kydať hnoj na Rusko. Pritom je to ich zistenie otravy novičokom poriadne fake

Chceli by súdiť bez dôkazov. Žiadny doteraz nepodali.

https://aragonit11.blogspot.com/2020/09/americane-vyhodnotili-vojensky.html


00