Kyjevské centrum má na schodech výzdobu „jako k uvítání Hitlera“
20. února 2019 Redakce AC24 Ze světa 10388 1
Nákupní středisko Horodok v Kyjevě na ulici, pojmenované po Stepanu Banderovi, nacistickému spolupracovníkovi, má „vyzdobené“ schodiště velkou svastikou. (Foto: Youtube)

 
 
loading...
 

Obrázky z facebooku ukazují, jak zákazníci, kteří jdou nahoru po schodišti, musí ve střední části jít  přes svastiku, umístěnou v bílém kosočtverci a zasazenou do červené plochy, vše je to podobné vlajce nacistického Německa.

Ulice, kde se nachází nákupní středisko, je pojmenována pro ukrajinském nacionalistovi Stepanu Banderovi, který spolupracoval s nacistickým Německem v boji proti Sovětskému Svazu.

Ulice byla dříve známa pod názvem Moskevská třída. V roce 2016 byla navzdory protestům některých vůdců židovské komunity a ukrajinských Poláků, přejmenována na třídu Stepana Bandery. Obě komunity byly během války těžce zasaženy zločiny Banderovců.

 Mnozí z poslanců Evropského parlamentu nesouhlasili s rezolucí k situaci na Ukrajině, kterou v lednu 2015 přijal Evropský parlament. Jednou z nich byla i Inês Cristina Zuber z Portugalska,  místopředsedkyně Výboru pro práva žen a rovnost pohlaví a členkou Výboru pro zaměstnanost a sociální věci.

To co se stalo v únoru 2014 na Ukrajině, nebylo vítězství lidových sil, které správně požadují zlepšení životních podmínek. To, co bylo zahájeno, je ale proces fašizace ukrajinského státu. Fašistické strany, ultranacionalisté a extremní pravice kontrolují soukromé milice, které šíří teror a násilí, i pomocí vražd, mezi těmi, kdo si dovolili vyzvat autority v Kyjevě. Tyto síly mají v rukách klíčové pozice v policii a v tajných službách. O co se hraje v ukrajinské situaci, je realizace projektu obklíčení Ruska uskutečňovaného silami NATO, řekla "jasnovidecky" europoslankyně už v lednu 2015.

Fašistický pozdrav se stává oficiálním pozdravem v ukrajinské armádě. „Sláva Ukrajině - sláva hrdinům“, pozdrav ukrajinské fašistické Organizace ukrajinských nacionalistů (OUN) z roku 1930 a 1940 se stal oficiálním vojenským pozdravem na Ukrajině, bylo uvedeno v srpnu 2018.

Předseda ukrajinské Nejvyšší rady Andrej Parubij ve vysílání televize ICTV označil Adolfa Hitlera za „největšího“ demokrata. Politik dodal, že studoval přímou demokracii „na vědecké úrovni“, a vyzval nezapomenout na přínos führera v jejím vývoji, řekl v září 2018.

„Za poslední čtyři roky udělala Ukrajina obrovský pokrok v projednávání reforem, které ji přibližují Evropě,“ řekl v lednu při návštěvě Ukrajiny český ministr zahraničí Tomáš Petříček.

 Stepan Bandera bojoval proti sovětskému režimu, ale rovněž kolaboroval s nacisty. Jeho ukrajinští nacionalisté - příslušníci OUN-UPA se podíleli na genocidě Židů a Poláků během druhé světové války. Bandera je stále považován za kontroverzní osobnost, některými považován za národního hrdinu a jinými za zločince. Polští historici odhadují, že na ukrajinské Volyňi a Haliči bylo povražděno (1943-1945), jednotkami UPA až 100.000 polských civilistů, dalších půl milionu Poláků z oblasti uprchlo. Většina z obětí byly ženy a děti. UPA brutálně vyháněla Poláky, Rusy, Čechy a Židy z Ukrajiny, Je přitom skutečností, že dodnes Západ, který neustále vede mantru o "hodnotách" a "demokracii",  zavírá před očividnou fašizací ukrajinské vlády a společnosti obě oči.

Zdroj: pz.czjpost.com

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


JN
Jaromír Novák
20. února 2019

Petříček a jeho eurosvazácký vedoucí Pochve jso asi spokojeni s takovou výzdobou a s fašounama'.

Hold koho chléb jidáš toho píseň zpívejte banderovci P+P


10
JN
Jaromír Novák
20. února 2019

Petříček a jeho eurosvazácký vedoucí Pochve jso asi spokojeni s takovou výzdobou a s fašounama'.

Hold koho chléb jidáš toho píseň zpívejte banderovci P+P

+ 1