Kvůli ruským letounům Tu-160 vzlétly stíhací letouny tří zemí
16. července 2019 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 25813 1
Dva ruské strategické bombardéry Tu-160 uskutečnily sedmihodinovou hlídku nad Baltským mořem. V jednotlivých fázích byly doprovázeny stíhacími letadly ozbrojených sil Dánska, Finska a Švédska.

 
 
loading...
 

Dva ruské strategické bombardéry Tu-160 provedly sedmihodinovou hlídku nad Baltským mořem.  V pondělí 15. července o tom informovalo Ministerstvo obrany Ruské federace.

„Doba letu byla více než sedm hodin. V jednotlivých fázích trasy ruské letouny doprovázely stíhací letouny F-16 dánského letectva, F-18 finského letectva, JAS-39 Gripen švédského letectva,“ uvedli na ruském obraném resortu.

Po dokončení cvičení se letadla Vzdušně-kosmických sil Ruska vrátila na základnu.

Jak uvedli v tiskovém oddělení finského letectva, na identifikaci ruských letadel nad Baltským mořem byly použity stíhací letouny Hornet.

„Během cvičení nedošlo k narušení vzdušných hranic Finska,“ uvádí se v příspěvku na Twitteru.

Celý let ruských dálkových leteckých posádek proběhly v přísném souladu s mezinárodními předpisy bez narušení hranic jiných států. Na Ministerstvu obrany také prohlásili, že piloti dálkového letectva pravidelně provádějí lety nad neutrálními vodami Arktidy, severního Atlantského oceánu, Baltského a Černého moře a také Tichého oceánu.

Tu-160 je nadzvukový strategický bombardér, který dokáže nést jaderné i klasické rakety. Byl vynalezen inženýrem Tupolevem v roce 1970-1980. Maximální hmotnost bojového zatížení je 45 tun.

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor