Kreml o kritice Pompea: Z obranného rozpočtu USA by se dala uživit celá Afrika
11. prosince 2018 Redakce AC24 Ze světa 7198 0
Kreml zcela nesouhlasí s výrokem amerického ministra zahraničí Mikea Pompea, který se týkal plýtvání prostředky RF a Venezuely. Z amerického rozpočtu na obranu by bylo možné uživit Afriku, prohlásil mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov.
 

 
Loading...

„Co se týče plýtvání prostředky, s tím nesouhlasíme. Tím spíše nejsou taková prohlášení na místě, když je učiní země, v níž by se za polovinu jejího obranného rozpočtu dala uživit celá Afrika," řekl Peskov novinářům, kteří ho požádali, aby okomentoval výroky Pompea.

Americký ministr zahraničí označil skutečnost, že Rusko vyslalo dva bombardéry Tu-160 do Venezuely, za plýtvání státními prostředky ze strany zkorumpovaných vlád.

„Samozřejmě, že není záležitostí Kremlu komentovat výroky ministra zahraničí USA. Jistě to udělá ministerstvo zahraničí. Ale v daném případě není zrovna moc diplomatické poslouchat od ministra zahraničí toto dosti závažné obvinění, v němž se vyslovil na adresu vedení Ruské federace. Pokládáme to za naprosto nemístné prohlášení," oznámil Peskov na závěr.

 

Vážení čtenáří, přispějte na provoz vašeho nezávislého zpravodajství kryptoměnami:

BTC: 1C2tZY29PnRFacscnLf4ghwvUEwoiF7WZD

ETH: 0x5200433e4Ba2e89F1179DB688548Bb5aB2D3b4eC

LTC: LQpFdfXdLmogQzNtL9zZcW4bpuwrgDGhyj

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor