Kostra tajemného tvora byla vyplavena na pobřeží Skotska
12. února 2020 Redakce AC24 Ze světa 19048 0
Bouře Ciara vyplavila kostru tajemného mořského tvora na severovýchodním pobřeží Skotska. Zbytky byly objeveny na pláži v Aberdeenshire. Zprávu přinesl Daily Mail. Bouře Ciara vyplavila kostru tajemného mořského tvora na severovýchodním pobřeží Skotska. Zbytky byly objeveny na pláži v Aberdeenshire. Zprávu přinesl Daily Mail. (Foto: Twiiter)

 

 
 
 
 

Publikovaná fotografie ukazuje dlouhý hadovitý skelet s výčnělky ve tvaru rohů. Na sociálních sítích již proběhla debata o tom, kterému zvířeti patří. Někteří trvají na tom, že se jedná o velrybu nebo kosatku, jiní říkají, že jde o liškouna obecného, jejichž jedinci se v létě vyskytují ve vodách Británie.

Mořští biologové připouštějí, že nemohou na základně takové fotky pozůstatky identifikovat.

„Bohužel na základě pouze jedné fotografie můžeme pouze říci, že se jedná o velrybu nějakého druhu. Pro jistotu potřebujeme obrázky z jiných úhlů,“ řekl novinářům David Lusso z Univerzity v Aberdeenu.

Nejistota kolem zbytků již vyvolala spekulace, že nález může souviset s mýtickou příšerou Nessie z jezera Loch Ness, které se nachází méně než 200 kilometrů od nálezu.

„Nessie! Ke své zkáze se dostala do moře,“ napsal jeden z uživatelů Twitteru. Jiný komentující navrhl, že se Nessie nedokázala přizpůsobit slané vodě.

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor