Kongres USA vyzval k vyloučení Turecka z NATO
20. října 2020 Redakce AC24 Ze světa 7382 1
Bývalá kandidátka na funkci prezidenta USA a členka Sněmovny reprezentantů Tulsi Gabbardová vyzvala k vyloučení Turecka z NATO kvůli konfliktu v Náhorním Karabachu, vyplývá ze zprávy uveřejněné na Twitteru Arménským národním výborem Ameriky (ANCA). (Foto: Wikimedia)

 

 
 
 

„V nové rezoluci odsuzující turecké útoky na americkou armádu <...> požaduje Tulsi Gabbardová odchod Ankary z NATO,“ uvádí se ve zprávě.

Uvádí se také, že podpora Ázerbájdžánu v konfliktu v Karabachu, kterou poskytuje Turecko, je v rozporu s postojem NATO. Autoři dokumentu dále hovoří o zapojení militantů ze strany Ankary v Náhorním Karabachu a také o účasti tureckých F-16 v operacích v bojové zóně.

Zdroje v syrské opozici předtím informovaly agenturu Sputnik o plánech Ankary převést skupinu žoldáků do Ázerbájdžánu. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan popřel údaje o vyslání ozbrojenců ze Sýrie do Náhorního Karabachu a později obvinil Rusko, USA a Francii z poskytování vojenské podpory Arménii.

O tom, že Turecko používá v Karabachu teroristy, hovořil i syrský prezident Bašár Asad v rozhovoru pro agenturu Sputnik. Kromě toho podle Služby vnější rozvědky RF jsou radikálové skutečně zatahováni do zóny konfliktu. Podle ředitele úřadu Sergeje Naryškina jde o stovky nebo dokonce tisíce žoldáků.

Ázerbájdžánský prezident Ilham Alijev naopak prohlásil, že Baku nepoužívá militanty v Karabachu, a také zdůraznil, že nikdo nedokáže předložit důkazy o účasti žoldáků v bojových akcích.

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
20. října 2020
10