Komise podá kvůli privatizaci OKD trestní oznámení na Bakalu, Sobotku a Dlouhého
8. října 2019 Redakce AC24 Z domova 6186 0
Sněmovní vyšetřovací komise podá v souvislosti s privatizací OKD trestní oznámení mj. na bývalé ministry Sobotku, Urbana, Vladimíra Dlouhého a Skalického. Trestnímu oznámení budu čelit také podnikatelé Zdeněk Bakala a Viktor Koláček. (Foto: Youtube)

 
 
loading...
 

Trestní oznámení míří také na ministerské úředníky a vlivné advokáty Radka Pokorného či Richarda Wagnera nebo miliardáře a někdejšího majitele OKD Zdeňka Bakalu. Vyplývá to z textu návrhu závěrečné zprávy komise i z připravovaných trestních oznámení. Právo má kopie těchto dokumentů k dispozici. Předseda komise Lukáš Černohorský (Piráti) Právu řekl, že komisí definitivně schválená závěrečná zpráva bude zveřejněna dnes.

„Privatizaci OKD a navazující skutečnosti zřejmě doprovázela nekompetentní i závažná úmyslná protiprávní jednání politiků, úředníků, podnikatelů i jejich advokátů, která byla v rozporu se zájmy státu s jeho občanů, často trestněprávního charakteru,“ stojí hned v úvodu třicetistránkového návrhu závěrečné zprávy sněmovní komise, píší Novinky.

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor