Komise podá kvůli privatizaci OKD trestní oznámení na Bakalu, Sobotku a Dlouhého
8. října 2019 Redakce AC24 Z domova 5569 0
Sněmovní vyšetřovací komise podá v souvislosti s privatizací OKD trestní oznámení mj. na bývalé ministry Sobotku, Urbana, Vladimíra Dlouhého a Skalického. Trestnímu oznámení budu čelit také podnikatelé Zdeněk Bakala a Viktor Koláček. (Foto: Youtube)
 

 
Loading...

Trestní oznámení míří také na ministerské úředníky a vlivné advokáty Radka Pokorného či Richarda Wagnera nebo miliardáře a někdejšího majitele OKD Zdeňka Bakalu. Vyplývá to z textu návrhu závěrečné zprávy komise i z připravovaných trestních oznámení. Právo má kopie těchto dokumentů k dispozici. Předseda komise Lukáš Černohorský (Piráti) Právu řekl, že komisí definitivně schválená závěrečná zpráva bude zveřejněna dnes.

„Privatizaci OKD a navazující skutečnosti zřejmě doprovázela nekompetentní i závažná úmyslná protiprávní jednání politiků, úředníků, podnikatelů i jejich advokátů, která byla v rozporu se zájmy státu s jeho občanů, často trestněprávního charakteru,“ stojí hned v úvodu třicetistránkového návrhu závěrečné zprávy sněmovní komise, píší Novinky.

 

Vážení čtenáří, přispějte na provoz vašeho nezávislého zpravodajství kryptoměnami:

BTC: 1C2tZY29PnRFacscnLf4ghwvUEwoiF7WZD

ETH: 0x5200433e4Ba2e89F1179DB688548Bb5aB2D3b4eC

LTC: LQpFdfXdLmogQzNtL9zZcW4bpuwrgDGhyj

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor