Kolik ponorek bude mít Rusko do roku 2023?
25. března 2019 Redakce AC24 Ze světa 5378 7
Podmořské síly ruského námořnictva se v příštích třech letech budou skládat z asi 80 ponorek, s ohledem na stavbu šesti atomových ponorek projektu 636 pro Pacifické loďstvo, sdělil RIA Novosti informovaný zdroj. (Foto: Wikimedia)

 

Doposud mají ponorkové síly ruského námořnictva více než 70 ponorek, včetně jaderných strategických ponorek „Borej“ (projekt 955) a projektu BDRM (667), víceúčelové projekty takové jako „Jasen“ (885) a „Ščuka (971), dieselové typy „Varšavjanka" (877 a 636) a účelový typ „Sarov" (20120).

„S ohledem na konstrukci nové série šesti ponorek projektu 636 pro Pacifické loďstvo, bude ponorkovou flotilu ruského námořnictva tvořit asi 80 jednotek do roku 2023," uvedl zdroj agentuře.

Připomněl, že se nyní zvažuje také možnost zvýšení skupiny atomových strategických raketových nosičů třídy „Borej“ z osmi na deset.

Ruská ponorková flotila tvoří druhou největší vojenskou skupinu této třídy po Spojených státech a také vyvolává největší obavy vojenských stratégů na Západě.

V oblasti raketových nosičů jaderných zbraní a ponorek mají Spojené státy a Rusko v podstatě paritu. V posledních letech ale Washingtonu z nějakého důvodu tato parita, která byla rovněž garantována příslušnými mezinárodnímu smlouvami, přestala vyhovovat. 

Zdroj: pz.cz, ria.ru

 

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
26. března 2019

Situácia vo Venezuele sa vyostruje

Pompeo volal Lavrovovy a vyzval jej "aby se Rusko vzdalo nekonstruktivního chování“.

"Ministr zahraničí vyzval Rusko, aby zastavilo nekonstruktivní chování a připojilo se k dalším zemím, včetně naprosté většiny zemí západní polokoule, které usilují o lepší budoucnost venezuelského lidu," uvádí tisková zpráva amerického ministerstva zahraničí

https://sptnkne.ws/ma6n

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Ruská armáda vo Venezuele

Ministr zahraničí USA Mike Pompeo varoval svého ruského protějška v pondělí, že Spojené státy nebudou "stát nečinně", když Rusko eskaluje politické napětí ve Venezuele. "Pokračující přesun ruského vojenského personálu na podporu nelegitimního režimu Nicolase Madura ve Venezuele hrozí prodloužením utrpení venezuelského lidu, který převážně podporuje prozatímního prezidenta Juan Guaida," říká ministerstvo zahraničí o telefenátu mezi Pompeem a ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Ruská armáda vo Venezuele

Venezuelské a ruské sdělovací prostředky uvedly, že dvě velká letadla ruského letectva přistála v hlavním městě Caracasu v pondělí, přepravující vysokého ruského vojenského představitele a téměř 100 vojáků. Rusko, které je dlouholetým spojencem Venezuely, podpořilo současného vůdce Nicolase Madura, zatímco Spojené státy spolu s desítkami dalších zemí vyjádřili podporu Guaidu, který se po kontroverzních volbách v loňském roce prohlásil za dočasného prezidenta. "Pompeo vyzval Rusko, aby ukončilo své nekonstruktivní chování a připojilo se k dalším zemím, včetně drtivé většiny zemí západní polokoule, kteří hledají lepší budoucnost pro venezuelský lid."  

https://www.voanews.com/a/pompeo-us-wil ... 47026.html

Marco Rubio: Rusko nasazuje vojenský personál na západní polokouli ve Venezuele. To je přímá výzva pro naše národní zájmy a představuje to přímou hrozbu pro naši národní bezpečnost. Musí být a jsem si jistý, že bude vyřešena.

ilustrační foto.

Ministr zahraničních věcí Ruska Sergej Lavrov v rozhovoru s americkým ministrem zahraničí Mikeem Pompeem poukázal na to, že pokusy americké strany organizovat státní převrat ve Venezuele porušují Chartu OSN. Kromě jiného ruský ministr zároveň poukázal na to, že akce Spojených států také znamenají bezskrupulózní zásah do vnitřních záležitostí země a vyzvala Washington, aby si nezahrával s Kyjevem při sabotáži naplňování minských dohod.

https://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire ... 8-a56t.htm

Další částečný blackout ve Venezuele

Článek 464. Ti, kteří se dopustí výše uvedených zločinů vlastizrady, budou odsouzeni k třicetiletému vězení...

16 venezuelských států je momentálně bez elektřiny

Marco Rubio: Znovu přicházejí informace o výpadku elektřiny napříč různými oblastmi Venezuela. Zatím ne v měřítku posledního blackoutu, ale významnější než běžné denní výpadky. Další připomínka k Madurově kriminální rodině stále může provádět represe, ale není schopen zabezpečit základní služby.

Další částečný blackout ve Venezuele Článek 464.

Ti, kteří se dopustí výše uvedených zločinů vlastizrady, budou odsouzeni k třicetiletému vězení...

16 venezuelských států je momentálně bez elektřiny

Marco Rubio: Znovu přicházejí informace o výpadku elektřiny napříč různými oblastmi Venezuela. Zatím ne v měřítku posledního blackoutu, ale významnější než běžné denní výpadky. Další připomínka k Madurově kriminální rodině stále může provádět represe, ale není schopen zabezpečit základní služby.

Podle francouzské tiskové agentury AFP a uživatelů sociálních médií nový výpadek zasáhl několik oblastí ve Venezuele, včetně většiny Caracasu.

K incidentu došlo v 17:20 GMT. https://sptnkne.ws/maAv

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Ruská armáda vo Venezuele

Juan Planchart, který byl v posledních hodinách zatčen, bude dnes předveden před soud společně s Robertem Marrero, šéfem kanceláře prezidenta Venezuely Juana Guaida. https://albertonews.com/politica/ultimo ... e-25marzo/

Letoun Velitelství speciálních operací USA C146A Wolfhound MAGMA89 přistává v Cartageně

57% Venezuely je bez konektivity po dnešním blackoutu v 17h UTC

Herman Escarrá uvedl v pondělí ráno, že "poslanecká imunita předsedy Národního Shromáždění (AN), Juana Guaida, už neplatí po dlouhou dobu".

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Ruská armáda vo Venezuele

Člen vládnoucího Národního ústavodárného shromáždění (ANC) obvinil Guaida z toho, že se provinil „vážným uchvácením moci“ a působením proti Ústavní moci a další moci. Podle jeho názoru, čl. 233, na který se Guaido odvolává po samovyhlášení se za prezidenta Venezuely není použitelný, protože Maduro má stále platný prezidentský mandát. K žádnému opuštění prezidentského úřadu nedošlo. Je to vážné uchvácení moci a násilí proti ústavnímu textu, uvedl v rozhovoru, který vysílala venezuelská TV VTV.

https://albertonews.com/nacionales/herm ... de-guaido/

Letoun Velitelství speciálních operací USA C146A Wolfhound MAGMA89 přistává v Cartageně Bell 407 YVO192 hlídkuje okolo ostrůvků u vodní elektrárny Guri od 15:00 do 16:37 UTC, pak se ještě vrací od 19:30 do 20:43 UTC

https://www.flightradar24.com/data/aircraft/n468lh

1.jpg

Ministr komunikací Venezuely uvedl, že nový útok byl podniknut na elektrárnu Guri

Venezuelská vláda hlásí „nový útok na přenosové centrum Národního elektrického systému. Hodlali odstavit vodní soustavy na Guri. Mechanismus nainstalovaný po posledním útoku zafungoval a umožnil reaktivaci.

Ministr komunikací Venezuely uvedl, že nový útok byl podniknut na elektrárnu Guri Venezuelská vláda hlásí „nový útok na přenosové centrum Národního elektrického systému.

Hodlali odstavit vodní soustavy na Guri.

Mechanismus nainstalovaný po posledním útoku zafungoval a umožnil reaktivaci. I když útok měl podobné charakteristiky (jako 7.3), byli jsme schopni rychle reagovat a dodávka elektřiny je postupně obnovována na téměř celém území státu.

Venezuelský ministr komunikací Jorge Rodríguez obviňuje Leopoldo López, Juna Guaida, Roberto Marrero, Juana Planchart a Gustavo Guaida z pokusu ukrást nejméně jednu miliardu dolarů prostřednictvím ilegálního prodeje firmy PDVSA v Dominikánské republice

 

Jorge Rodríguez: Právník Juan Planchart, dnes zadržený, byl "právním poradcem ruské společnosti (Rosňefť)", který "porušil dohody o důvěrnosti, aby ukradl zdroje Venezuely a dokonce podpořil sankce USA prostřednictvím Leopolda Lópeze".

 

 

 

 

 


10
Buzz Aldrin
26. března 2019
Málo.
00
EP
Eduard Piovarči
26. března 2019

Málo? Stačí aj na zničenie planéty

 


10
MM
mlhoš mlhoš
28. března 2019

Marco Rubio: Rusko nasazuje vojenský personál na západní polokouli ve Venezuele. To je přímá výzva pro naše národní zájmy a představuje to přímou hrozbu pro naši národní bezpečnost. Musí být a jsem si jistý, že bude vyřešena.

 

národná bezpečnosť pindostanu bude vyriešená

 

PRIEPLAVOM  MEDZI  KANADOU  A  MEXIKOM


00
TL
tivukiz larjem
26. března 2019

NJMCDirect.com is an online payment portal by New Jersey Courts. On that portal, you can pay your tickets fines easily.

 

www.redlobstersurvey.com    | www.walgreenslistens.com   | www.njmcdirect.com


00
JM
John Maxwell *
26. března 2019
Kolik ...kolik ... dost na to aby zelené mozky mřešla chuť válčit ....
10
EP
Eduard Piovarči
26. března 2019

540 ruských vojáků je ve Venezuele,

Čína: "Latinská Amerika nepatří žádné zemi a není to ničí zadní dvorek" Mluvčí ministerstva zahraničních věcí Geng Shuang komentoval prohlášení Národního bezpečnostního poradce prezidenta USA Johna Boltona o nepřípustnosti zásahu "nepřátelských zemí" do situace ve Venezuele.

Venezuela odsuzuje zadržení tří diplomatů v Kolumbii

Tři diplomaté venezuelského ministerstva zahraničí byli zatčeni na letišti El Dorado, kde jim byl zabaven jejich majetek. Venezuelské ministerstvo zahraničí odsoudilo porušení práv tří svých zaměstnanců, kteří byli zatčeni na letišti El Dorado v Bogotě, čímž došlo k porušení Vídeňské úmluvy o diplomatických vztazích. Podle komuniké Ministerstva Zahraničních věcí, tři venezuelští diplomaté byli vyslání ke splnění ekonomických závazků na Venezuelské ambasádě v Cartageně a na ambasádě v Bogotě a když se chystali opustit zemi, byli zatčeni a zabaven jejich majetek.

https://www.telesurtv.net/news/venezuel ... -0034.html Rozšiřuje se seznamy venezuelských tajných služeb.

Další velký blackout zaznamenán v 21:50 - 88% konektivity Venezuely je offline Obrázek Obrázek

Po dnešním útoku v poledne proti Národnímu elektrickému systému, v 21:50, došlo k útoku na transformátory vodní elektrárny El Guri.

Prohlášení generálního sekretariátu OAS 25. března 2019 Generální sekretariát Organizace amerických států (OAS) odmítá nedávný ruský vojenský zásah na území Venezuely, který nebyl schválen Národním shromážděním, jak to vyžaduje Venezuelská ústava, a který byl proveden na podporu vlády, která byla prohlášena za nelegitimní.

Viceprezident Venezuely Jorge Rodríguez oznamuje, že pracovní a vzdělávací aktivity jsou v úterý pozastaveny, kvůli obnovení Národního elektrického systému

https://aragonit11.blogspot.com/2018/06/piatok-18.html

 


00
EP
Eduard Piovarči
26. března 2019

Situácia vo Venezuele sa vyostruje

Pompeo volal Lavrovovy a vyzval jej "aby se Rusko vzdalo nekonstruktivního chování“.

"Ministr zahraničí vyzval Rusko, aby zastavilo nekonstruktivní chování a připojilo se k dalším zemím, včetně naprosté většiny zemí západní polokoule, které usilují o lepší budoucnost venezuelského lidu," uvádí tisková zpráva amerického ministerstva zahraničí

https://sptnkne.ws/ma6n

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Ruská armáda vo Venezuele

Ministr zahraničí USA Mike Pompeo varoval svého ruského protějška v pondělí, že Spojené státy nebudou "stát nečinně", když Rusko eskaluje politické napětí ve Venezuele. "Pokračující přesun ruského vojenského personálu na podporu nelegitimního režimu Nicolase Madura ve Venezuele hrozí prodloužením utrpení venezuelského lidu, který převážně podporuje prozatímního prezidenta Juan Guaida," říká ministerstvo zahraničí o telefenátu mezi Pompeem a ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Ruská armáda vo Venezuele

Venezuelské a ruské sdělovací prostředky uvedly, že dvě velká letadla ruského letectva přistála v hlavním městě Caracasu v pondělí, přepravující vysokého ruského vojenského představitele a téměř 100 vojáků. Rusko, které je dlouholetým spojencem Venezuely, podpořilo současného vůdce Nicolase Madura, zatímco Spojené státy spolu s desítkami dalších zemí vyjádřili podporu Guaidu, který se po kontroverzních volbách v loňském roce prohlásil za dočasného prezidenta. "Pompeo vyzval Rusko, aby ukončilo své nekonstruktivní chování a připojilo se k dalším zemím, včetně drtivé většiny zemí západní polokoule, kteří hledají lepší budoucnost pro venezuelský lid."  

https://www.voanews.com/a/pompeo-us-wil ... 47026.html

Marco Rubio: Rusko nasazuje vojenský personál na západní polokouli ve Venezuele. To je přímá výzva pro naše národní zájmy a představuje to přímou hrozbu pro naši národní bezpečnost. Musí být a jsem si jistý, že bude vyřešena.

ilustrační foto.

Ministr zahraničních věcí Ruska Sergej Lavrov v rozhovoru s americkým ministrem zahraničí Mikeem Pompeem poukázal na to, že pokusy americké strany organizovat státní převrat ve Venezuele porušují Chartu OSN. Kromě jiného ruský ministr zároveň poukázal na to, že akce Spojených států také znamenají bezskrupulózní zásah do vnitřních záležitostí země a vyzvala Washington, aby si nezahrával s Kyjevem při sabotáži naplňování minských dohod.

https://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire ... 8-a56t.htm

Další částečný blackout ve Venezuele

Článek 464. Ti, kteří se dopustí výše uvedených zločinů vlastizrady, budou odsouzeni k třicetiletému vězení...

16 venezuelských států je momentálně bez elektřiny

Marco Rubio: Znovu přicházejí informace o výpadku elektřiny napříč různými oblastmi Venezuela. Zatím ne v měřítku posledního blackoutu, ale významnější než běžné denní výpadky. Další připomínka k Madurově kriminální rodině stále může provádět represe, ale není schopen zabezpečit základní služby.

Další částečný blackout ve Venezuele Článek 464.

Ti, kteří se dopustí výše uvedených zločinů vlastizrady, budou odsouzeni k třicetiletému vězení...

16 venezuelských států je momentálně bez elektřiny

Marco Rubio: Znovu přicházejí informace o výpadku elektřiny napříč různými oblastmi Venezuela. Zatím ne v měřítku posledního blackoutu, ale významnější než běžné denní výpadky. Další připomínka k Madurově kriminální rodině stále může provádět represe, ale není schopen zabezpečit základní služby.

Podle francouzské tiskové agentury AFP a uživatelů sociálních médií nový výpadek zasáhl několik oblastí ve Venezuele, včetně většiny Caracasu.

K incidentu došlo v 17:20 GMT. https://sptnkne.ws/maAv

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Ruská armáda vo Venezuele

Juan Planchart, který byl v posledních hodinách zatčen, bude dnes předveden před soud společně s Robertem Marrero, šéfem kanceláře prezidenta Venezuely Juana Guaida. https://albertonews.com/politica/ultimo ... e-25marzo/

Letoun Velitelství speciálních operací USA C146A Wolfhound MAGMA89 přistává v Cartageně

57% Venezuely je bez konektivity po dnešním blackoutu v 17h UTC

Herman Escarrá uvedl v pondělí ráno, že "poslanecká imunita předsedy Národního Shromáždění (AN), Juana Guaida, už neplatí po dlouhou dobu".

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Ruská armáda vo Venezuele

Člen vládnoucího Národního ústavodárného shromáždění (ANC) obvinil Guaida z toho, že se provinil „vážným uchvácením moci“ a působením proti Ústavní moci a další moci. Podle jeho názoru, čl. 233, na který se Guaido odvolává po samovyhlášení se za prezidenta Venezuely není použitelný, protože Maduro má stále platný prezidentský mandát. K žádnému opuštění prezidentského úřadu nedošlo. Je to vážné uchvácení moci a násilí proti ústavnímu textu, uvedl v rozhovoru, který vysílala venezuelská TV VTV.

https://albertonews.com/nacionales/herm ... de-guaido/

Letoun Velitelství speciálních operací USA C146A Wolfhound MAGMA89 přistává v Cartageně Bell 407 YVO192 hlídkuje okolo ostrůvků u vodní elektrárny Guri od 15:00 do 16:37 UTC, pak se ještě vrací od 19:30 do 20:43 UTC

https://www.flightradar24.com/data/aircraft/n468lh

1.jpg

Ministr komunikací Venezuely uvedl, že nový útok byl podniknut na elektrárnu Guri

Venezuelská vláda hlásí „nový útok na přenosové centrum Národního elektrického systému. Hodlali odstavit vodní soustavy na Guri. Mechanismus nainstalovaný po posledním útoku zafungoval a umožnil reaktivaci.

Ministr komunikací Venezuely uvedl, že nový útok byl podniknut na elektrárnu Guri Venezuelská vláda hlásí „nový útok na přenosové centrum Národního elektrického systému.

Hodlali odstavit vodní soustavy na Guri.

Mechanismus nainstalovaný po posledním útoku zafungoval a umožnil reaktivaci. I když útok měl podobné charakteristiky (jako 7.3), byli jsme schopni rychle reagovat a dodávka elektřiny je postupně obnovována na téměř celém území státu.

Venezuelský ministr komunikací Jorge Rodríguez obviňuje Leopoldo López, Juna Guaida, Roberto Marrero, Juana Planchart a Gustavo Guaida z pokusu ukrást nejméně jednu miliardu dolarů prostřednictvím ilegálního prodeje firmy PDVSA v Dominikánské republice

 

Jorge Rodríguez: Právník Juan Planchart, dnes zadržený, byl "právním poradcem ruské společnosti (Rosňefť)", který "porušil dohody o důvěrnosti, aby ukradl zdroje Venezuely a dokonce podpořil sankce USA prostřednictvím Leopolda Lópeze".

 

 

 

 

 

+ 1