Ruský akademik a futurolog, prof. Dr. Igor Nikolaevič Panarin předpověděl kolaps dolaru a kolaps Spojených států před dvěma desetiletími. (Foto: Wikipedia)

Od uvalení západních sankcí, začalo Rusko rychle snižovat podíl dolarů na transakcích. Loňská smlouva na dodávku protiletadlových raketových systémů S-400 do Indie byla uzavřena v rublech, nikoli v dolarech. Není náhodou, že centrální banky na celém světě hromadí zlato jako alternativu k americkému dolaru, přičemž Rusko přesvědčivě vede v hromadění zlatých zásob.

„Poprvé jsem hovořil o rozpadu a zmizení Spojených států 9. září 1998! V rakouském Linci, kde Hitler vystudoval střední školu a zamýšlel v něm vybudovat muzeum, kde by nacisté shromáždili všechny kulturní artefakty ukradené po celém světě

V tomto roce se v Linci konala mezinárodní konference s názvem „Informační válka“. Na tomto shromáždění, ze 400 účastníků, z nichž 150 byli Američané, jsem byl jediným ruským zástupcem.

Před tímto hledištěm jsem nejen předpovídal, ale také jsem na videozáznamu ukázal, že USA se dělí na šest částí!,“ vzpomíná akademik a pokračuje.

„Když jsem vystoupil z placeného prostoru a prošel chodbou, nevěděl jsem, jak stovky lidí, kteří byli uvnitř, budou reagovat. Nejdříve ke mně přišel obrovský muž a nebyl jsem si jistý, jestli mě chce bít nebo chce něco úplně jiného. Objal mě a řekl něco stylově: Bravo! My Rakušané vás plně podporujeme a milujeme. Bylo na čase, aby se Američané chytli za nos.

Panarin, navzdory velkému americkému zahraničnímu dluhu, věří, že USA by utrpěly skutečný kolaps, kdyby se Rusko a Čína vzdaly svých dolarů v mezinárodním obchodu. Japonsko se také přidává. Uznává, že tyto tři země nemají zájem na bankrotu USA, ale okamžitě zdůrazňuje: prozatím! Situace se také dramaticky změnila, protože globální hospodářská krize umožnila Číně a Japonsku, aby se v podstatě staly regulátory globálních finančních trhů.

„V roce 1998 jsem předpokládal, že oblast Washington-New York, kde je soustředěna finanční elita atlantického pobřeží, by byla jednou z těch šesti částí, na které by se USA rozpadly. A víte, co je zajímavé: jeden z evropských analytiků, který reagoval na můj projev v Linci, přišel s návrhem, aby tato zóna byla součástí Evropské unie! Jak vidím v blízké budoucnosti, Texas a Kalifornie by byly nezávislé státy, zatímco jihozápadní USA by byly pod protektorátem Mexika. Je však mnohem realističtější, aby tyto státy USA byly propojeny s Mexikem mezistátními vazbami, tak jako bývalé sovětské republiky.

Pan Panarin předpovídá, že celá Jižní Amerika spolu s Mexikem a jeho „protektorátem“ budou brzy mít společnou měnu zvanou Bolivar. Odhaduje, že měnová unie by mohla v perspektivě – se zlatým dinárem jako penězi všech – byla schopna přilákat Írán, Indii a všechny státy mezi sebou a kolem nich. A že zóna ruských rublů bude nejen na bývalém území SSSR, ale také ve východní Evropě. To znamená, že Polsko, Česká republika a Slovensko budou mít zájem o přijetí rublu.

„Nakonec se všechny seriózní země připravují, ne-li na rozpad Spojených států, na kolaps dolaru jako světové měny. A v samotné Americe způsobí zničení dolaru občanskou válku nebo alespoň masové nepokoje … Je možné, že ne všechno začne střelbou. Myslím, že to vše začíná skutečností, že bohaté země jako je Kalifornie a Texas přestanou dávat peníze do amerického rozpočtu,“ dodává ruský akademik a futurolog Panarin.

Zdroj: pz.czinformer.rs