Kiska by měl skončit, řekl soudce. Ve výsledku skončil on sám
2. listopadu 2018 Redakce AC24 Ze světa 9651 4
Před pár dny se soudce Okresního soudu v Popradě Miroslav Radačovský zviditelnil výroky, které vyřkl po rozhodnutí v ostře sledovaném pozemkovém sporu mezi prezidentem Andrejem Kiskou a lékařem Jánem Francem. Sklidil za to kritiku, a proto se rozhodl odejít z funkce. Píší o tom noviny Plus 7 dní.

 
 
loading...
 

„Kdybych já byl prezidentem republiky a soudce, kterýkoli jiný, by zjistil všechny skutečnosti a souvislosti tak jako já, vzdám se funkce prezidenta republiky, nebudu se ucházet o žádnou jinou politickou funkci, odejdu do státu, kde se cítím dobře, například do Spojených států amerických nebo Izraele a pozor, tím nechci tvrdit, že si vysoce nevážím amerického lidu nebo židovského národu, ale takto bych konal já," řekl soudce Radačovský krátce po vynesení rozsudku v kauze, která se týkala pozemků v obci Velký Slavkov.

O půdu rozlohou 1,2 hektarů se s prezidentem Andrejem Kiskou soudil popradský zubař Ján Franc. Soudce nakonec rozhodl, že lukrativní pozemky pod Tatrami patří lékaři, uvádí portál Plus 7 Dní.

I když samotný verdikt nezpochybnil ani prezident Andrej Kiska, za své vyjádření si soudce Radačovský vysloužil pořádnou dávku kritiky. Jeho slova se rozhodl prozkoumat dokonce ministr spravedlnosti Gábor Gál. Silně totiž zaváněl zaujatostí soudce vůči jedné straně sporu. Miroslav Radačovský však tvrdí, že se zaujatý rozhodně necítil.

„Jen jsem odpověděl na otázku novináře, který se mě zeptal, jak bych já reagoval po takovém verdiktu v pozici prezidenta," vysvětluje soudce.

Vzhledem k situaci, ale hlavně prý proto, aby nevznikly pochybnosti o jeho nestranném rozhodování v projednávané věci, protože ještě nejsou právoplatná, se soudce Radačovský rozhodl, že odstoupí z funkce.

„Ve věci jsem postupoval objektivně, nestranně a jsem přesvědčen, že jsem se rozhodl zákonně a v souladu se zásadou spravedlnosti… v rámci sebereflexe čestně prohlašuji, že po vypracování rozsudku v této věci, tj. po uplynutí lhůty 30 dní, písemně oznámím prezidentovi republiky, že se vzdám funkce soudce," napsal podle našich informací mimo jiné soudce Radačovský v dopise, který v těchto dnech adresoval ministrovi spravedlnosti.

Zdroj: pluska.sk

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


CC
Corgoň Corgoň
2. listopadu 2018

Prosím vás nepreberajte tie sračky z Plusky.

Nie je pravda že

"Vzhledem k situaci, ale hlavně prý proto, aby nevznikly pochybnosti o jeho nestranném rozhodování v projednávané věci, protože ještě nejsou právoplatná, se soudce Radačovský rozhodl, že odstoupí z funkce. "

Sudca Radačovský oznámil už v máji že po skončení pojednávania s Kiskom skončí kvôli veku.


20
Jarin G.
2. listopadu 2018

Horší je ta zpráva o dočasném přijetí těch 250 syrských uprchlíků na Slovensko! To by bylo prolomení v odmítání muslimských migrantů ve V4.

Ale pokud bude přijat "Pakt OSN o migraci", tak nás zaplaví tak jako tak. Až se "přeteče" kapacitně Německo & spol., přijdou i k nám a to bez omezení!


30
CC
10
PA
Piovarči Aragonit
3. listopadu 2018

Pán prezident sa nám vyfarbil:-) Ale čo už kšefty sú kšefty. Slniečkári a opozícia však napriek tomu naňho nedajú dopustiť. Je to vzor čestnosti a slušnosti....

https://aragonit11.blogspot.com/2018/10/pieskova-sonda-sme-na-konci-12.html


20
Jarin G.
2. listopadu 2018

Horší je ta zpráva o dočasném přijetí těch 250 syrských uprchlíků na Slovensko! To by bylo prolomení v odmítání muslimských migrantů ve V4.

Ale pokud bude přijat "Pakt OSN o migraci", tak nás zaplaví tak jako tak. Až se "přeteče" kapacitně Německo & spol., přijdou i k nám a to bez omezení!

+ 3