Kdy česká vláda plánuje otevřít hranice? Nejdříve za několik měsíců
12. dubna 2020 Redakce AC24 Z domova 24448 2
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch promluvil o postoji vlády vůči možnosti otevřít české hranice. Podle jeho slov zatím není otevření státních hranic aktuální. Podotkl také, že hranice možná nebudou otevřeny ani v nejbližších měsících. Zdůraznil však, že vycestování do jednotlivých zemí může být ve výjimečných případech povoleno. (Foto: Facebook)
 
 
loading...

Český ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) oznámil, že v současné době vláda neprojednává možnost otevření českých hranic. Politik tak dal najevo, že by se uvolnění omezení v této oblasti mohlo uskutečnit nejdříve za několik měsíců.

„Pokud jde o hranice, tak tam to určitě není věc následujících týdnů, možná ani nejbližších měsíců,“ uvedl Vojtěch.

Následně dodal, že vláda v budoucnu může povolit vycestování do jednotlivých zemí, a to v návaznosti na situaci v daných krajinách. Od 14. dubna bude platit rozhodnutí vlády týkající se povolení vycestovat do zahraničí ve výjimečných případech, jako je například návštěva příbuzných či odjezd v rámci služební cesty.

Uvolnění dalších omezení

Adam Vojtěch dnes rovněž oznámil, že čeští občané s největší pravděpodobností budou moci sundat roušky již v červnu. Poznamenal však, že doporučení mít na sobě ochrannou pomůcku v určitých případech bude platit i nadále. Dále informoval, že již příští týden může být v celé republice povoleno otevření řady obchodů a provozoven.

„Dokážu si představit, že velká část běžných provozoven a obchodů by mohla do měsíce fungovat,“ uvedl Vojtěch.

V omezeném provozu již během dubna mohou začít fungovat i vysoké školy, říká ministr zdravotnictví. Nejdříve bude výuka povolena pro studenty posledních ročníků. Základní a střední školy mohou být otevřeny do konce školního roku. Uvolnění omezení může zasáhnout i restaurace, které budou moci znovu otevřít své dveře pro návštěvníky, a to přes den. Nicméně, noční kluby a bary zůstanou mimo provoz minimálně do léta.

Vstup do schengenského prostoru bude uzavřen až do podzimu

Francouzský prezident Emmanuel Macron během jednání s představiteli odborů, jež proběhlo formou uzavřené videokonference, uvedl, že hranice schengenského prostoru s velkou pravděpodobností zůstanou uzavřené až do září letošního roku. Důvodem takových opatření je skutečnost, že se rozsah šíření koronaviru v jednotlivých členských státech značně liší. To znamená, že pro otevření společných hranic nebude stačit zlepšení situace jen v určitých oblastech či ve většině zemí, ale ve všech státech, které jsou součástí schengenského prostoru. 

 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


VV
vojta vojta
13. dubna 2020

Samozřejmě Koronavirus je Fake,  úmrtnost na virová onemocnění dýchacích cest je nižší, než v minulých letech.  Ale souhlasím - HRANICE NEOTVÍRAT !!

Nebo nám sem zase ty kurvy zavlečou nějakej Šengen.


00
PC
pikachu chu
25. dubna 2020
I know there will be many difficulties and challenges but I am determined to do it. If it fails then it will also be a lesson for me: atari breakout
00