Katedrála Notre-Dame v Paříži je v plamenech, věž se zcela zřítila
15. dubna 2019 Redakce AC24 Ze světa 412410 15
V pondělí večer vypukl v Katedrále Notre-Dame v Paříži požár. Věž hořící Katedrály Notre-Dame v Paříži se zcela zřítila. Okolí památky je nyní evakuováno a hasiči zahájili rozsáhlou operaci. (Foto: Twitter)
 
 
loading...

Podle předběžných údajů požár vypukl v horní části budovy a může souviset s právě pobíhající opravou katedrály. 

Ministerstvo vnitra oznámilo, že zatím nemá informace, že by byl při požáru někdo zraněn.

Francouzský prezident Emmanuel Macron vyjádřil lítost v souvislosti s rozsáhlým požárem v Katedrále Notre-Dame v Paříži.

„Katedrála Notre-Dame v Paříži je v plamenech. Emoce celého národa. Myslíme na všechny katolíky a Francouze. Stejně jako všichni spoluobčané i já jsem smutný, když vidím, jak hoří část nás,“ napsal Macron na své stránce na Twitteru.​

V souvislosti s požárem francouzský prezident Macron zrušil svůj projev o výsledcích národní debaty, naplánovaný na dnešek.

 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
15. dubna 2019
Je to obrovská kultúrna strata pre celý svet
31
JY
Jamail Yareshi
16. dubna 2019
Kto seje vietor zne burku ...tak bolo treba  
00
VH
Vladimír Havlíček
15. dubna 2019
Nechci malovat čerta na zeď, ale docela by mě zajímalo, které národnosti se tou opravou zabývaly. 
20
JN
Jaromír Novák
15. dubna 2019
Fšecko se fším souvisí ,útoky na křesťanství pokračujï.Satanisti ženou muslimy proti křesťanům.
20
EP
Eduard Piovarči
15. dubna 2019
To asi nebude náhoda aby v EU nezačali horieť katedráli aj na viacerých miestach
30
MH
Mikuláš Hrubiško
16. dubna 2019
Osobně si myslím, že požár někdo založil, protože těch útoků na kostely v posledních rocích ve Francii zásadně přibylo. Průměrně tři útoky za den.
20
JP
jaja paja
16. dubna 2019

No Macronovi protestuji zlute vesty kazdy vikend už od listopadu. Nemá recept jak z toho ven... Aby se odpoutala pozornost národa a světa od problémů Francie, je třeba národ a svět šokovat a následně tlačit na semknutí. Co lepšího použít než celonárodní tragédii- zničení symbolu Francie a křesťanství?  

Podobným způsobem posloužil říšský sněm před necelými 100 lety....


20
VH
Vladimír Havlíček
16. dubna 2019
Také mě napadlo, že se to docela podobá WTC v USA.
00
EP
Eduard Piovarči
16. dubna 2019
Toto Macronovi neposlúži bude to ešte horšie a žlté vesty ho budú viniť za vzniknutú situáciu aj v tomto ohľade. Macron by sa mal vysťahovať z francie ku svojim páničkom v USA
10
AZ
Antonín Zelenka
16. dubna 2019

Symbol Paříže katedrálu Notre-Dame v Paříži známý také jako chrám Matky Boží zachvátil v pondělí 15. dubna 2019, krátce před sedmou hodinou požár. Gotická katedrála, stojící na východní polovině ostrova Île de la Cité, je považována za gotický skvost. Celý svět tak přihlížel požáru s obrovským zděšením.

 

Možné výsledky (panna nebo orel) nemusí být stejně pravděpodobné.pdf

https://drive.google.com/open?id=1vVauY6FLDPCpz_5zkHcj6A3wDJhi8yGc


10
EP
Eduard Piovarči
16. dubna 2019
Rok 1971. Sověti vyvíjejí zbraň, které se nic nevyrovná. Jde o dálkové nazírání, způsob prozkoumání míst a objektů, nehledě na vzdálenost, nezávisle na čase a to bez toho, aniž by se tam reálně zkoumající ocitl. Dokonalá metoda špionáže, která předčí i tu nejmodernější technologii. Vojenské využití je nekonečné, logicky se k ní tedy váže vynaložené množství prostředků. To USA, navíc v době studené války vyděsí do morku kostí. Je jim zcela jasné, proti komu je tato metoda namířena v první řadě. Leden 1972. Americká vojenská rozvědka vydává zprávu nazvanou Kontrolované ofenzivní chování – SSSR. Sověti na poli paranormálních jevů zaznamenali mimořádné pokroky. Tvrdí, že mají muže, který dovede telekinezi. Na povrch se dostávají informace, že Sověti financují tyto pokusy stovkami milionů dolarů. USA se cítí silně ohrožené a je rozhodnuto, že musí reagovat. CIA věděla, že to Sověti používají proti nim a taktéž věděli o pokroku, který učinili, jen netušili kam až sahá. Nové informace je však zburcovali k okamžité

odpovědi. Je zahájen projekt Scanate.

 

Len mi je divné Antoníne prečo SSSR prehralo studenú vojnu keď malo takéto možnosti

A čo naznačuje situácia s požiarom Notredam k čomu je to signál.

https://aragonit11.blogspot.com/2018/05/flajsova-priepast-zosuv-v-lome.html


00
EP
Eduard Piovarči
17. dubna 2019

Ono to niekto zapáliť musel som zvedaví na čo prídu experti

Američanom poza chrbát

Venezuela prodala devět tun zlata za 400 milionů dolarů

Venezuela prodala zlato za zhruba 400 milionů dolarů (přes devět miliard Kč) navzdory zvyšujícímu se mezinárodnímu tlaku na zmrazení aktiv země. S odvoláním na zdroje obeznámené se situací to uvedla agentura Bloomberg. Tato suma představuje cenu téměř devíti tun zlata.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/byznys/firmy-a-t ... y-trhy_ele

https://aragonit11.blogspot.com/2019/01/normal-0-21-false-false-false.html


10
EP
Eduard Piovarči
17. dubna 2019

Francúzsko je ako potápajúca sa loď

Na Aironete píšu:

Katedrálu Notre-Dame zachvátil oheň ve stejný den, kdy se potopilTitanic a kdy zemřel po atentátu Abraham Lincoln

V roce 1865 umírá 15. dubna po atentátu americký prezident Abraham Lincoln. Tento den vstupuje do dějin i v roce 1912, když 15. dubna se ve vlnách severního Atlantiku potápí největší zaoceánská loď té doby na světě, britský parník RMS Titanic. V roce 1989 v tento den začíná pokus o státní převrat v Číně, na náměstí Nebeského klidu v Pekingu se objevují tanky a studentské organizace zahajují stávky a protesty.

Hořící věž Notre-Dame.

V roce 1994 dne 15. dubna dochází k podpisu základního stavebního kamenu sionistické globalizace, k podpisu Marakéšské smlouvy (pozor, nezaměňovat s Marakéšskou deklarací o migraci, to je něco jiného), což je zakládající dokument Světové obchodní organizace WTO, která je hlavním pilířem veškeré globalizace. V roce 2013 dochází 15. dubna k bombovým útokům na běžecký maraton v Bostonu v USA. A v roce 2019 k tomu přibývá požár katedrály Notre-Dame. Kdokoliv si vybral toto datum k vyslání vzkazu a symbolu, nemohl udělat lépe. Toto datum je nasáklé krví jak nevinných obětí, tak i důležitými okamžiky, které rozhodly o osudu Číny a světové globalizace. Jenže, to není zdaleka to hlavní.

https://aeronet.cz/news/katedrala-notre-dame-byla-zapalena-uz-jako-druha-krestanska-stavba-v-poradi-za-posledni-mesic-parizska-policie-dosud-marne-patra-po-zharich-z-kostela-sv-sulpicia-kde-probihalo-nataceni-sifry/

 


10
EP
Eduard Piovarči
17. dubna 2019

Výjev z Bible: Jezero ohně na nebesích Boha

Jeden z uživatelů Twitteru získal neuvěřitelnou fotografii, kterou pořídil buď bezpilotní dron, nějaká kvadroptéra s kamerou, anebo fotograf v helikoptéře. Noční fotografie nabízí letecký záběr na katedrálu Notre-Dame z výšky a pohled je naprosto neuvěřitelný. Celý vnitřek katedrály je naplněný ohněm jako nádoba s ohněm. Při bližším pohledu ale zjistíme ještě větší překvapení.

Spektakulární biblický výjev jezera ohně na klenbišti katedrály.

Ve skutečnosti vůbec nehoří katedrála, ale pouze její “nebesa” nad chrámovou lodí. Strop katedrály je tvořený zděnými klenbami a teprve nad nimi byly krovy a střecha. Fotografie výše tak zachycuje spektakulární obraz, kdy “nebesa” katedrály jsou v plamenech. A pokud jde o chrámové klenby katedrál, a to nejen Notre-Dame, tak ty symbolizují nebesa a obvykle jsou na nich fresky svatých, oblaka, výjevy se sv. Petrem apod. Jenže noční fotografie odhalila úplně jinou souvislost.

Nuž dobre sa to číta

 


10
AZ
Antonín Zelenka
17. dubna 2019

Tak si pamatuji. Do chrámu přicházíme, abychom byli přítomni bohoslužbám; také sem vstupujeme s pohřebným průvodem nebo s hřmotným procesím veselých svátků – anebo se tu tísníme za mnoha jiných okolností. Konají se tu politická shromáždění za biskupova předsednictví; zde se diskutuje o cenách obilí a dobytka, soukeníci stanovují ceny látek; sem se utíkáme pro útěchu, vyprosit si radu, žádat odpuštění. A není cechu, který by si tady nedal požehnat mistrovské dílo nového tovaryše, a který by se zde neshromáždil jednou do roka pod záštitou svého svatého patrona.

 

Katedrála je milosrdným útulkem nešťastníku. Nemocní, kteří přicházeli do Notre-Dame v Paříži snažně prosit Boha o zmírnění svých utrpení, zůstávali zde až do úplného uzdravení. Nedaleko druhých dveří jim byla přidělena kaple osvětlována šesti lampami. Zde trávili své noci. Lékaři jim udíleli rady blízko kropenky u samého vchodu do baziliky. Navíc právě sem přišla Lékařská fakulta konat své zasedání po té, co opustila ve XIII. Století Universitu, aby žila nezávisle, a sídlila tu až do roku 1454, do doby svého posledního shromáždění, svolaného Jasquesem Despartsem.

 

Katedrála je nedotknutelným asylem lidí pronásledovaných a hrobem proslulých. Je městem ve městě, intelektuálním a morálním jádrem aglomerace, srdcem společenské aktivity, apoteózou myšlenky, vedení a umění.

 

Kvetoucí a bohatou ornamentikou, rozmanitostí námětu a výjevu, které ji krášlí, naprosto celistvá a velice různorodá, tu naivní, tu vznešená, zůstává věčnou živou encyklopedií všech středověkých znalostí. Tyto kamenné sfingy jsou tak v prvé řadě vychovateli a učiteli.

 

Létající Koberce a Světové Katedrály.pdf

https://drive.google.com/open?id=1Esy1vt-O_zaA69WoGclspFotxAzx5bQG

 


10
EP
Eduard Piovarči
15. dubna 2019
Je to obrovská kultúrna strata pre celý svet
+ 3

EP
Eduard Piovarči
15. dubna 2019
Je to obrovská kultúrna strata pre celý svet
- 1