Jste hysterici! Jourová vysvětlila, proč se Středoevropané bojí migrantů
21. listopadu 2018 Redakce AC24 Z domova 45892 12
Evropská komisařka Věra Jourová poskytla Aktualně.cz rozhovor v souvislosti s volbami do Evropského parlamentu, které se uskuteční v květnu. V rozhovoru promluvila ohledně dezinformací na internetu, liberálním Babišovi a hysterických Evropanech.

Díky internetu máme příležitost se dozvědět zprávy ze světa rychle, ale podle slov eurokomisařky Věry Jourové nás internet také dezinformuje. „V některých zemích dezinformace padají na úrodnou půdu. Zrovna Česko, kde více než polovina lidí čte zprávy jen na internetu, je toho příkladem", řekla Jourova.

Bez ohledu na její zájem o internet a sociální sítě Jourová smazala svůj profil na Facebooku. „Já mám ráda komunikaci s lidmi a nevadí mi, když mi někdo nadává. Ale to, co jsem měla na svém profilu na Facebooku, to byla stoka," řekla eurokomisařka.

„My v komisi se snažíme, aby lidem nebylo možné vypláchnout mozky lží. Nechceme ale nijak ovlivňovat to, jestli se v kampaních budou k lidem dostávat pravicové, levicové, nebo třeba populistické názory," tvrdí Jourová. Podle ní má každý čtenář nárok dostávat informace z různých zdrojů, aby si vytvořil správný obrázek. Mezitím je pro komisi důležité, aby lidé věděli, co je politickou kampani a kdo za to platí.

Jourová vidí v politice vlády spíš proevropskou náladu. Premiéra Andreje Babiše zařadila k proevropským liberálům.

„Podívejte se na některá jeho rozhodnutí, například v zásadních věcech týkajících se zahraniční a bezpečnostní politiky nebo nyní ohledně sňatků homosexuálů," řekla Jourová.

Ale to, co jasně dělí politiku ANO od politiky Evropy, je postoj vůči migrantům z Blízkého východu. Evropská komisařka řekla, že v Bruselu se snažila vysvětlit, že při přidělení migrantů je nutné vzít v úvahu zvláštnosti místního obyvatelstva. Například homogenitu oznámila za specifičnost společnosti střední a východní Evropy.

„Upozorňovala jsem, že to je něco, co se v homogenních společnostech střední a východní Evropy nesetká s pochopením, a že tam jsou lidé hysteričtí, protože v životě neviděli člověka snědé pleti a v televizi vidí frontu, která připomíná invazi. To jsou existenční strachy lidí, které byly vytvořené. Zhysterizování lidí bylo snazší, než bych čekala. Ale v podtextu je fakt, že my nejsme multikulturní společnost a to přece nejde přelomit ze dne na den," řekla Jourová.

 
 
Loading...
loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


JN
Jiří Novák
21. listopadu 2018
Jourová, mor, cholera a ČSSD a máme to komplet.
61
P1
Potlouk 1
21. listopadu 2018
Napadlo vůbec Věrku, proč si u nás lidé hledají raději informace na internetu? Proč jenom minimum lidí věří veřejnoprávní televizi, ve které lze sledovat pouze Bruselskou nalejvárnu, ještě navíc námi zaplacenou? Už zase mají v Bruselu pocit, že by měli rozhodovat o tom, co je pravda a co dezinformace. Ona na nás teď bude dokonce mračit svá malá prasečí očička a kroutit hlavou, jak snadno jsme se nechali zhysterizovat. Proč si je tak jistá, že u nás neviděla převážná většina lidí snědého člověka? Zrovna Brusel by mohl být výkladní skříní, jak až moc se to dá pos-at. Sakra rychle se ta - - - - aklimatizovala mezi ty byrokraty, věčně tam ale nebude. To by měla mít na paměti.
51
LZ
Lihoš Zeman
21. listopadu 2018
Jourová je vážně .íča ,ano myslel jsem číča
41
Jarin G.
21. listopadu 2018

Sice se mi ten tvůj nick ani trochu nezamlouvá, ale za koment ti píču jedna! Vtipné!

Za krásu Jourové to máš ale za pět. Jestli tahle zrádkyně českého národa, která se nepovažuje za Češku, ale za Eurohujerku a proto hlasuje vždy proti zájmům ČR,  je číča, tak to máš nastavenou hodně nízko laťku ženské krásy!

 


51
LZ
Lihoš Zeman
21. listopadu 2018

Není číča jako .íča


40
Dědouch11 *
21. listopadu 2018
Tak.
30
Jarin G.
21. listopadu 2018

Ahoj Vláďo. Dnes jsem četl dobrý vtip, tak ho připíchnu!

Na osamělé farmě daleko od civilizace večer zazvoní tři pocestní - žid, muslim a Kalousek.

Farmář jim otevře a oni ho prosí, jestli by u něho nemohli přespat. "Můžete, ale v domě mám místo jen pro dva. Třetí bude muset přespat v maštali."

"Já tam můžu spát", říká muslim, "jsem zvyklý na nepohodlí."  

V noci zvoní zvonek, farmář jde otevřít a za dveřmi muslim: "Já jsem sice slíbil, že přespím v maštali, ale nikdo mi neřekl, že tam bude kráva. Promiňte, ale já fakt nemůžu spát v jedné místnosti se zvířetem."

"Mně kráva nevadí", říká žid, "já tam přespím, aby nebyly problémy."

Za chvíli opět zvoní zvonek, farmář jde otevřít, za dveřmi je žid a říká: "Mně kráva opravdu nevadí, ale je tam taky prase. Nezlobte se, ale já nemůžu byt v jedné místnosti s něčím tak nečistým, jako je prase."

"Prosím vás, to je toho," ozve se Kalousek. "V maštali budu spát já a hotovo. Dobrou noc!"

Za pět minut se ozve dlouhé, naléhavé zvonění. Farmář jde otevřít ... a za dveřmi stojí kráva a prase...


40
Dědouch11 *
21. listopadu 2018

yes


40
PA
Piovarči Aragonit
21. listopadu 2018

Nemáte to ľahké v tej Českej republike. Podobné problémy sme mali teraz na Slovensku s Lajčákom vykrúcal sa ako had kvôli tomu marakéšskemu dohovoru ale dostal befel z parlamentu že nesmie podpísať

Foto: archív

V diskusnom programe RTVS O 5 minút 12 odznelo priznanie ministra zahraničných vecí Miroslava Lajčáka, že Slovensko sa skutočne pripojilo k spornému dokumentu prijatého v marockom Marakéši (tzv. Globálny pakt pre riadenú a bezpečnú migráciu), ktorý má za cieľ koordinovať migračnú politiku na globálnej úrovni.

Podľa kritikov tohto plánu ide v podstate o „plán B“ sorosovskej politiky, spočívajúci v povinných kvótach prijímania direktívne stanoveného počtu migrantov jednotlivými členskými krajinami EÚ na základe byrokratického rozhodnutia Bruselu.

Lajčák priznal, že USA zo spomenutého paktu vycúvali, čo indikuje, že Marakéšska deklarácia nie je v súlade s americkými národno-bezpečnostnými záujmami.

Lajčák vysvetlil, že Slovensko podá na Marakéšskej konferencii takzvané interpretatívne prehlásenie, v ktorom vysvetlí, ako Globálny rámec o bezpečnej, riadenej a legálnej migrácii chápe a aké má voči nemu výhrady. SR dá podľa Lajčáka jasne najavo, že slovenská migračná pozícia sa nemení a že Slovensko si bude naďalej samé určovať svoju migračnú politiku.

https://aragonit11.blogspot.com/2018/09/mala-fatra-prieskum-v-stratenci-v-lome.html


30
Jarin G.
21. listopadu 2018

Ahoj Edo!

To co se v ČR teď děje, jsou jen takové politické hrátky, kašpařinky, loutkové divadlo.  Nic, čeho bychom se měli obávat. Opozice nemá na nic sílu a prezident to naopak jistí, aby někdo moc nevyváděl se svrhováním vlády a podobnými blbostmi. Kompaktáty o migraci za ČR podepsány nebudou. Problém dostavby jaderných elektráren také není k okamžitému řešení. O tom se povede válka ještě dlouho, skoro bych řekl, že do té doby, než Westinghause zkrachuje definitivně.

Čili: nic závažného se neděje, kvůli čemu bychom nemohli v klidu spát (tím myslím jen situaci v ČR, ve světě je to mnohem horší).

A ty protesty 17.11.? Kdo si je ještě pamatuje? Babiš a jeho vláda to v pohodě ustojí. No a ta partička bude pokřikovat dál, až do příštích voleb a po nich znovu, protože to pro ni celorepublikově dopadne zase špatně.

Šakali vyjí, ale karavana jde dál!


50
PA
Piovarči Aragonit
22. listopadu 2018

Tak že paráda gratulujem.

Dúfam že ani u nás sa to nezhorší v tomto zmysle a že budeme odolávať len ma štve ten nákup tých USA stíhačiek to sú vyhodené peniaze.


40
JJ
Jiri Jiri
21. listopadu 2018
Vlastizrádná prokozomrdská 3,14ča 
50
JN
Jiří Novák
21. listopadu 2018
Jourová, mor, cholera a ČSSD a máme to komplet.
+ 6

JN
Jiří Novák
21. listopadu 2018
Jourová, mor, cholera a ČSSD a máme to komplet.
- 1