Jsme na prahu války, Rusové jsou nemilosrdní a spálí vše, uvedl polský generál
2. října 2018 Redakce AC24 Ze světa 67937 9
„Jsme na prahu války,“ takový názor vyjádřil v rozhovoru pro novinářku Edytu Žemle z novin Fakt24.pl bývalý velitel polských pozemních sil Waldemar Skrzypczak. Kniha Jsme na prahu války byla vydána v Polsku koncem září.

 

Skrzypczak se domnívá, že oblastí potenciální konfrontace mezi NATO a Ruskem bude Polsko, protože ruské jednotky budou muset projít celou zemí pochodem na Západ. Generál se domnívá, že NATO nakonec pomůže Polsku, ale současně Rusové zničí a spálí všechno, co se jim dostane do cesty.

„Samo Polsko si s Ruskem neporadí, a proto je jeho silou a garantem přítomnost NATO," řekl Skrzypczak. Podle jeho názoru to nejhorší, co se může stát, je „polská osamělost v důsledku našich vlastních politických chyb".

Generál se domnívá, že válka 21. století nebude připomínat konflikty 20. století. „Bude to devastující válka, která se dotkne všech oblastí života," říká.

„Pokud se někomu zdá, že boj s nepřítelem bude veden mezi stromy, v lese, v keřích, hluboce se mýlí," říká Skrzypczak.

Tvrdí, že nepřítel použije drony, které budou lovit vojáky jako zvěř. „Pokud Rusové pochopí, že v lese sedí amatéři, budou používat nějaké prostředky, které spálí tento les na uhel. Napalm, fosfor — všechny prostředky, které zapálí les," řekl generál. Podle jeho názoru politici a jejich poradci podceňují Rusy a jejich prostředky boje, především však jejich připravenost.

„Rusové jsou nemilosrdní. Spálí všechno až do kořene. Našim politikům a některým vojákům se zdá, že pozemní ozbrojené síly povedou účinný boj proti jednotkám zvláštního nasazení. Jsou hluboce na omylu. Pokud speciální jednotky pochopí, že mohou ztratit alespoň jednoho vojáka v této oblasti, tak tam vystřelí raketu s napalmem, spálí všechno, vše srovnají se zemí, zničí," varuje generál.

Generál Waldemar Skrzypczak je bývalý velitel pozemních sil Polské republiky. Předtím byl velitelem 16. mechanizované divize a 11. tankové kavalérie. Od roku 2011 působil jako poradce ministra obrany, v letech 2012-2013 byl náměstkem ministra národní obrany Polské republiky.

Zdroj: opinie.wp.pl

 

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


P1
Potlouk 1
2. října 2018
Nutno dodat, že toto generálské vemeno je úplně stejné hovado jako ten náš salónní zelený magor Petr Pavel.
60
Pepa2 . Zdepa2
2. října 2018

Nejen tenhle generál! Poláci jsou tak zalezlí v USA zadku, že už jim pomalu nekoukají ani podrážky.

Tenhle "sluha", jménem Duda, je premiérem Polska!

(jen tak mimochodem, to že mu v Bílé chatrči ani nepřipraví židli je známo, ale všimněte si, že tam není ani vlajka Polska! To snad ani nikdo nekomentoval. Při podpisu mezinárodní smlouvy. Smutný pohled na podlejzajícího "žebráka".

A to se ještě klepou na pohlazení od páníčka s tím, že jim vybudují základničku Fort Trump a budou jim (USA) platit za ochranu proti Rusům další miliardy, proti těm Rusům, kteří chtějí sežrat Poláky za živa!

A klidně koupí i dvakrát dražší plyn, než je ten od Rusů, méně výhřevný atd., ale plyn z Jůesej! S pruhy a hvězdičkamí!

http://www.protiproud.cz/politika/4018-fort-trump-bude-v-polsku-americka-pevnost-miliardy-a-miliardy-dolaru-za-vlastni-potupu-je-polsky-prezident-podclovek-politicka-paranoia-na-sever-od-krkonos-logika-pentagonu-prijde-symetricka-odpoved-ruska.htm


60
JN
Jaromír Novák
2. října 2018
Ho* no Polák ale chazarská špína.
50
Dědouch11 *
2. října 2018

Guma.

Je nějak tatíženej na lesy a asi má "HoSiPa", protože jinak by věděl, že ty jeho prostředky jako napalm či fosfor, jsou specialitou těch, krerým se cpe mezi půlky.


70
OO
openeyes openeyes
2. října 2018
Tento pán nám tu ponúka exkrementy svojho vymytého mozgu.Keby si uvedomil dátum, došlo by mu, že okrem fašistického Nemecka nás v1938  napadli a obrali o územie práve Poliaci a Maďari. Na Mníchov a Těšínsko sme nezabudli, herr general!  A čo tak namiesto kydania lží sa za tú agresiu ospravedlniť - po vzore veľkého Lahva?
70
V2
Vaclav 2
3. října 2018
no to je vymakaná kebule... nejhorší, že může mluvit k davu a ten mu to žere... hrůza
50
JJ
Jiri Jiri
3. října 2018
Měl by se nechat přebalit laugh
30
SS
slav slav007@atlas.sk
3. října 2018
načo by ruské vojská išli na západ ??? to je podla mňa blbosť ... rusi nikam nepôjdu / myslím pozemné vojsko ... ani na ukrajinu/ poletia len rakety na určené ciele ... aj v poľsku
30
PP
00
Dědouch11 *
2. října 2018

Guma.

Je nějak tatíženej na lesy a asi má "HoSiPa", protože jinak by věděl, že ty jeho prostředky jako napalm či fosfor, jsou specialitou těch, krerým se cpe mezi půlky.

+ 7