Jiří Drahoš chce naučit studenty rozeznávat pravdu od dezinformací
10. září 2018 Redakce AC24 Z domova 99666 27
Jiří Drahoš se chystá do Senátu. V rámci svého nového volebního programu chce prosadit mediální výchovu do škol, aby studenti dokázali rozeznávat pravdu od dezinformací. O tom, kdo bude rozhodovat co je pravda a co lež, se však nezmínil.
 

Jeho vlastní slova:

 „Podle průzkumu Medianu má polovina studentů středních škol problém rozeznat dezinformaci od relevantní zprávy. Nedostatečná mediální gramotnost může vést až ke zpochybňování základních principů demokracie. Jednou z mých priorit v Senátu proto bude zavedení mediální výchovy do škol. Buď ve formě samostatného předmětu, nebo zahrnutím do stávajících vzdělávacích plánů. Změna je nutná!“

 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


Satan Atan Henoch
10. září 2018

Co si budem nalhávat, změna ve lžích již nastala. Nyní se to bude i vyučovat ! Zajímavý předvolební nápad hodný vjedce par exceláns ! Pravdu musíte dokázat, drahouškové, jinak vám nikdo neuvěří. Ti, co nemají na to, aby pochopili souvislosti, ti nerozumí, protože se neučili...kdo je naučí ? Vy vjedci jste sice těmi, kteří by toho měli o Vesmíru znát nejvíc, ale zapomněli jste zahrnout do svých uvažování o světě vlastní živou energii. Nepočítáte nejen se sebou, ale nepočítáte se životem celé planety. Pokud chcete něco učit ty studenty, tak vlastní pokoře, hlupáci !!!

 

Henoch


24
Pepa2 . Zdepa2
10. září 2018

Zrovna ty tu kázej o lhaní! Přeborníku ve lhaní!

 

P.S:: jedno ale musím ocenit.

A to odpověď na otázku v článku:

Vědci vysvětlili záhadné stopy a „člověka“ na Měsíci

cituji z konce diskuze:

Pepa2 . Zdepa2

 Včera v 15:47.

Ještě jednou. Nejspíš jsi otázku nepochopil.

Proč publikuješ pouze na AC24, kde už téměř nikdo není?

Proč nepublikuješ např. na Novinkách, iDnes, Sputniku, Aeronetu atd.?

Satan Atan Henoch

 Před 7 hodinami.

Protože musím.

Henoch

Pro mě jediné vysvětlení. Proč musíš? Protože je to součástí tvé práce a jsi za to placený. No a jsme doma!


64
Satan Atan Henoch
10. září 2018

Nojo, 

 

bodejď by šelma kočkovitá rozuměla tomu, co říkám. Chybí jí vzdělání přrodních věd a chování lidské. ALE DO VEJŠKY, TO JÍ TO SKÁČE !  ABY SI PŘI DOPADU HUBU NEROZBILA ! Pokud nechápeš, neobviňuj. Říkal jsem vám dost jasně, že důkazy máte na obloze. Pokud nevíš proč ti kompas ukazuje divně a proč je Kasiopea pětkrát větší a jinde, navíc jinak otočená, pak si nevyskakuj. Vysvětlit tohle zvířatům, obvzlášť těm namyšlenejm s pruhama, to opravdu nejde. Mají svou pravdu a jdou za kořistí, aniž by znali to, co se opravdu nyní děje. Vyskakuj si na potkany a krysy, ne na nás, Zdepane ll.

 

Henoch


15
Pepa2 . Zdepa2
10. září 2018

Vesmírný a božský expert na FŠECHNO zase radí! Brouk Pytlík, ale ten, co všemu rozumí a vše vysvětlí. Bohužel pořád dokolečka! Nic nového neřekne. protože ani nic nového neví.

Takhle si tě představuji, strejdo experte:

 


50
Satan Atan Henoch
10. září 2018

Zdepane,

než jsem se sem narodil, souhlasil jsem s touto prací. Každý, než se narodí, souhlasí s úkolem, který je součástí záchrany planety. Už jsem ti to psal, přece, nebo někdo od nás. Takže tady být musím, je to součást Mého poslání. Za poslání nedostává peníze nikdo. Já osobně v nich vidím spíš dluhy těch, co je tisknou nepodložené. Vím, že to budou teď splácet hmotou, kterou si za to pořídili. To jim nyní bude mizet. Takže všem "podnikatelům v peněžnictví" můžeš vyřídit, že majetek, který mají, se zase promnění v to nic, které půjčovali, nebo jím platili zaměstnance. Říká se tomu odhmotnění hmoty na základě Zákona. Jakého snad víš. Až jim bude mizet barák, jachta, zahrada, pozemky, vinice, auta, lesy a země pod nohama, budou vědět, že měli dluhy, které si nepřipouštěli. Ti, co si něco koupili za nepodložené peníze o nic nepřijdou, protože je naplnili svou životní energií. To znamená jsou podloženy prací. Tisk jde zlehka, práce jde ztěžka. Snad to všichni chápou. Mimochodem nejsem tady jenom Já v těle, je nás víc, kteří se umí odhmotnit a zhmotnit na různých planetách. Nesme tady pro zábavu, ale kvůli napravování chyb a omylů za věky věků, čili za jeden galaktický oběh. 

 

Henoch


34
Ares Mlok
10. září 2018

To jako za rok zvládnete srovnat průsery za posledních 250 milionů let?

Tím, že teď v září zmizí Krkonoše?

 

To jsi borec na konec...


40
JN
Jiří Novák
10. září 2018
Poslouchá se ten dacan co říká? Rozumí svýmu mluvenýmu slovu? Ví kde se nachází? Že není na Marsu?  Regulerní blázen žijící ve svým pošahaným světě chce do politiky, jo? Průser je, že v tomhle blbinci zvaným ČR má šanci. Demo pošahance máme v politice kam se podíváme. Tam už nikdo úplně při smyslech není.
60
SI
Scipio Invictus
10. září 2018
No, to říká ten pravý! Je docela zajímavé, že za minulého režimu nás nikdo neučil rozeznávat pravdivé zprávy od nepravdivých a nikdo s tím neměl problém! Až do té doby, než začal prášit Václav Letiště jsme bezpečně poznali, kdy někdo kecá a kdy ne! A to bylo staré bolševické špatné školství, zastaralé, nedokonalé! Dneska máme moderní školství i pro blbce a najednou to žactvo a studenti nerozeznají. Tak buď je blbé školství nebo jeho chovanci!
60
LU
Leoš Ungr
10. září 2018
A začne třeba tím že muslimové jsou ok a měli by jsme si jich pár vzít
40
PP
patel pooja
10. září 2018

<a href= ​ https://onlinefeedbacks.info/www-mynikevisit-na-com-nike-survey/"> Nike Customer Satisfaction Survey

</a>


01
JN
Jaromír Novák
10. září 2018
Krást nám naše děti vymejváním mozků  neomarxismem a falešnou humanitou , to by jim šlo .Nic dobrýho z tohoto patvora nevyleze a chce hlásat jen tu ,,jedinou ,,správnou informaci a kafilérně havloidní bludy.
50
JJ
Jiri Jiri
10. září 2018
Jirka "Druhoš" je totální mimoň laugh
50
V2
Vaclav 2
10. září 2018

to říká tenhle zmetek?  On je člen "muslimského bratrstva..."  ví to ti kteří ho volili? 

ten co nás chtěl zaprodat muslimům hned! 

ví to ti sluníčkáři? Asi ano...stejní zmetci


50
LL
loz loz
10. září 2018
ať to nejdřív naučí králíky, než je stáhne............  Bože, jak dlouho ještě budu muset nechtěně vídat tuto trapnou kavárenskou loutku.......angry
50
Ares Mlok
10. září 2018

„Podle průzkumu Medianu má polovina (návštěvníků AC24) studentů středních škol problém rozeznat dezinformaci od relevantní zprávy. Nedostatečná (znalost přírodních zákonů) mediální gramotnost může vést až ke (zničení života ve Vesmíru) zpochybňování základních principů demokracie. Jednou z mých priorit (na AC24) v Senátu proto bude zavedení (osvěty) mediální výchovy do (hlav diskutérů na AC24) škol. Buď ve formě (samostatných příspěvků) samostatného předmětu, nebo (odkazem na jediné pravdivé webové stránky) zahrnutím do stávajících vzdělávacích plánů. Změna je nutná!“

Drahoš

Henoch

Inu, podobnost čistě náhodná...

Vlasně ne, Drahoš česky umí.


70
Pepa2 . Zdepa2
10. září 2018

Více smajlíků ke stažení

Není co dodat!

Více smajlíků ke stažení


40
Satan Atan Henoch
10. září 2018

Hele  mloku, jsi na akademické půdě !!! Já tě vidím, ale kolega Drahoš by mohl na tebe šlápnout.

 

Henoch


24
Pepa2 . Zdepa2
11. září 2018

Magore!

Drahoš je tvůj kolega?

Pochybuju. On je Drahoš sice zmetek, manipulátor, sluníčkář apod., ale přeci jen ne na tvé úrovni, brouku Pytlíku!

Ty jsi jen nevzdělaný "flašinet". Pořád dokola, dokola to samé!


30
Ares Mlok
11. září 2018
Sice nevím jak, ale na akademické půdě se toto jistě neděje, že? Spíš vidím jak se z Henocha stává henoch...
30
JJ
Jiří Jiří
11. září 2018

Několik let učím mediální výchovu. A žel musím konstatovat, že ten chumaj má pravdu - děti velice těžko odlišují informaci a dezinformaci. Proč? Pro neskutečně sprostou mediální masáž a výkony médií připojínajících jednoho brýlatého pána ve službách Třetí říše!

Ano, mám učebnici. Držím se jí pouze ve chvílích, kdy se potřebuji o něco opřít, abych se z toho znechucení nesvalil na zem. Jinak si připravuji hodiny sám a snažím se, aby děti samy přemýšlely o tom, co je pravda a co ne.

Pan (naštěstí) ex-kandidát zpočátku vypadal celkem rozumně, ale s každým dalším jeho výrokem u mě jde hluboce do mínusu. Stal se z něj stejně bezpáteřní a slizký politikář (nikoliv politik) jako z mnohých těch, kteří nám nyní (žel) vládnout nebo se nás snaží jakýmkoliv způsobem ovládat. Je mi jich líto, sami se odsoudili, jenom to neví.

Prosím všechny "nadzemské" bytosti, ať na mne nereagují, jejich výplody jsou k nečtení, nejsou vtipné a mají-li být alespoň z 1% křesťanské, doporučuji důkladně prostudovat Bibli. Několikrát.

Běžně nepřispívám, ale vzhledem k tématu, které je mi velmi blízké, mi to nedalo.


40
Dědouch11 *
11. září 2018

Jsi holt člověk s mozkem a schopností ho používat. Je s podivem, že jsi se ještě nestal na své škole "podvratným živlem", či aspoň nepohodlným...

Mnohočetný svatý. Když ho člověk s úsudkem (ani nemusí být zvlášť vzdělaný) čte prvně, řekne si že to je docela sranda, ale na vtip příliš dlouhé. Podruhé, už ho to nudí, jako opakovaný vtip a potom už jen roluje. Často tady "komentuje" jenom to individuum, tak proto ho tady asi nechávají.


30
Jarin G.
11. září 2018

Ahoj Vláďo!

Dobře jsi to popsal! Škoda, že těch příspěvků, jako napsal Jiří není víc.

Bohužel to individuum to tu zasírá. 

Ani se nedivím té bídné návštěvnosti na diskuzích! Zvlášť když někteří jedinci si ani neumí vypnout otravné r....y. Zkoušel jsem to, vypnul uB... a vstoupil do AC24 a do diskuzí. HOROR! Totálně nepřehledné, zaplevelené!       To se pak musí jeden urolovat. Párkrát jsem se to snažil lidem naznačit co s tím, Piovi se to dokonce podařilo, ale ostatní? Přijdou, vidí a jdou zase pryč!

 

 

 


30
SI
Scipio Invictus
11. září 2018
Pokud někdo doporučuje přečíst několikrát Bibli, má pravdu. Ovšem pouze v tom případě, že nemá na mysli to, že se v ní najde pravda. V tom případě nahrazuje myšlení vírou a to je špatně, pak je to stejné, jako vycházet z Koránu. Doporučuji spíše vycházet z Rozpravy o metodě (Descartes) popř. z myšlenek Davida Hume. To je základ moderného myšlení, zejména myšlenka skepse jako metody poznání.
31
Dědouch11 *
12. září 2018
yes
10
Jarin G.
11. září 2018

Skvělé! Překvapil jsi mě!!! Škoda, že je to tak "dole"'! 

 

Moc hezký příspěvek!

Piš takové častěji!!!


20
CF
Caroline Flack
17. ledna 2019
Všechno, co může aktivovat studium dětí Není pochyb o tom, že celý tisk je nezbytný pro studium. Pokud je až do tohoto dne instruktoři, kteří tisku nepoužívají, je to jen jedna věc, kterou je třeba změnit. Při výběru vzdělávacího tisku musí být navrženy tak, aby odpovídaly potřebám definovaným podle Dissertation Writing Help , okolností a okolností každého z nich. V podstatě je stisknuto nejlepší stisknutí. Je na instruktorovi, jak by ho mohl správně vytvořit z obsahu, popisu obsahu a vysokoškolských studentů, aby zjistil vzdělávací tisk.
00
AM
Alex Mercer
6. dubna 2019
Jiří Drahoš is really a great man or teacher too, we have to leearn som tips from him, he is sreally a good man, because he gives some good knowledge to other. Really appreciated. Check Star Lord Jacket
00
Ares Mlok
10. září 2018

„Podle průzkumu Medianu má polovina (návštěvníků AC24) studentů středních škol problém rozeznat dezinformaci od relevantní zprávy. Nedostatečná (znalost přírodních zákonů) mediální gramotnost může vést až ke (zničení života ve Vesmíru) zpochybňování základních principů demokracie. Jednou z mých priorit (na AC24) v Senátu proto bude zavedení (osvěty) mediální výchovy do (hlav diskutérů na AC24) škol. Buď ve formě (samostatných příspěvků) samostatného předmětu, nebo (odkazem na jediné pravdivé webové stránky) zahrnutím do stávajících vzdělávacích plánů. Změna je nutná!“

Drahoš

Henoch

Inu, podobnost čistě náhodná...

Vlasně ne, Drahoš česky umí.

+ 7

Satan Atan Henoch
10. září 2018

Nojo, 

 

bodejď by šelma kočkovitá rozuměla tomu, co říkám. Chybí jí vzdělání přrodních věd a chování lidské. ALE DO VEJŠKY, TO JÍ TO SKÁČE !  ABY SI PŘI DOPADU HUBU NEROZBILA ! Pokud nechápeš, neobviňuj. Říkal jsem vám dost jasně, že důkazy máte na obloze. Pokud nevíš proč ti kompas ukazuje divně a proč je Kasiopea pětkrát větší a jinde, navíc jinak otočená, pak si nevyskakuj. Vysvětlit tohle zvířatům, obvzlášť těm namyšlenejm s pruhama, to opravdu nejde. Mají svou pravdu a jdou za kořistí, aniž by znali to, co se opravdu nyní děje. Vyskakuj si na potkany a krysy, ne na nás, Zdepane ll.

 

Henoch

- 5