Je to tady: První web vymazán z internetu na základě nového paragrafu §7b trestního řádu
14. března 2019 Redakce AC24 Z domova 17161 7
Dnes 13. 3. 2019 jsme v 9:56 obdrželi první výzvu k okamžitému vypnutí webu podle nového paragrafu §7b trestního řádu, který jsme v předchozích článcích kritizovali. Jednali jsme rychle a bezodkladně, tak jak nám nařizuje zákon. (Foto: Wikimedia)

 
 
loading...
 

V tomto konkrétním případě bylo rozhodnutí posvěceno státním zástupcem, což z něj dělá ve své podstatě legitimní žádost.

Kdy přijdou další?

Pokud vypínání webu (či serveru)  předem posvětí soud anebo státní zástupce, tak s tím nemáme problém. Soud a státní zástupci jsou tu od toho, aby rozhodovali o tom, kdo porušuje zákony a jakým důsledkům za to musí čelit, respektive dohlíželi na postupy policejních orgánů. Podle nás,  tak mocné nástroje, jako je vypnutí libovolné internetové služby (web, služba, server, poskytovatel internetu …), ale nepatří do rukou policejních složek.  Policisté mají vyšetřovat a nerozhodovat o tak zásadních věcech, komu a jak má být vypnutý web nebo server. Může jí totiž o e-shop, který dává práci desítkám lidí… A nemělo by se zapomínat ani na presumpci neviny, což policisté někdy neradi vidí… 

Teď, od února, tu velkou moc – vypnout cokoliv – mají přímo policisté. Jediné, co je omezuje od využití nového paragrafu je,  že “věc  nesnese odkladu”, což na internetu může být například: co kdyby obsah někdo nasdílel na sociální sítě, co když to zaindexuje vyhledávač anebo prostě jen uvidí tisíce dalších lidí… V našem dnešním případě hledisko “nesnese odkladu” nebylo možné aplikovat, protože o uvedený web se policisté zajímali již delší dobu a určitě se nejednalo o akutní problém.

Žádosti (jen) od policie (bez předchozího souhlasu soudu nebo státního zástupce) přijdou možná velice brzy. Poměrně často nám chodí nesmyslné policejní žádosti na základě různě nesmyslných paragrafů a s různě nesmyslnými argumentacemi. Teď už stačí, aby nesmyslná žádost odkazovala na paragraf §7b a je konec…

Na první pohled nešlo na (dnes vypnutém) webu o nic závažného. Možná o přestupek nebo nějaký drobný přečin, ale od toho máme orgány činné v trestním řízení… Určitě nešlo o nějakou dětskou pornografii, terorismus, phishing nebo například podvodný e-shop. Prezentace vypadala naprosto v pořádku a zřejmě jde o nějaký problém majitele (provozovatele) webu. Nám nepřísluší to posuzovat a hodnotit. 

Chcete se dozvědět o paragrafu §7b více?

Článek Chcete zničit konkurenci? České zákony jsou tu pro vás! jsme vydali 19. 2. 2019 a popisuje §7b a jeho možné zneužití v praxi. 

Přišlo nám mnoho pozitivních, ale i negativních reakcí zvláště od lidí, kteří se snažili
paragraf §7b obhajovat. Proto jsme se rozhodli často používané argumenty vyvrátit v článku Nazvěme to třeba “lex WEDOS”, který vyšel 27. 2. 2019. Zároveň v něm navrhujeme několik úprav sporných částí paragrafu §7b. Chtěli jsme ukázat, že to jde i demokraticky.

Čím více jsme se zabývali paragrafem §7b a událostmi kolem něj, tím více absurdnější nám přišel. Dokonce jsme zjistili, že mírnější a hlavně logičtější postupy mají i v Rusku.  Více se dozvíte v našem článku z 4. 3. 2019 Mluvili jsme o tom s Andreiem. Situace se blíží té v Rusku….

Netušili jsme, jak téma odposlechů internetové komunikace, vydání dat a vypínání služeb z právního hlediska je i pro mnoho odborníků matoucí. Rozhodli jsme se proto sepsat všechny paragrafy, které s tímto souvisí a jak jsou v praxi využívány a srovnat je s novým §7b.  Článek Pomáhat a chránit? Vypneme vám web. Značka: Spěchá vyšel 5. 3.2019 a  byl určen pro každého, koho se toto téma dotýká, zajímá se o něj a chce se dozvědět něco ze zákulisí.

Paragraf §7b je největším zásahem nejen do svobody slova od vzniku samostatné České republiky a ozvat se nestačí. Proto jsme se setkali s poslanci z Pirátské Strany, abychom je seznámili se závažností celé situace. Jak to probíhalo se dozvíte v článku Jak jsme se vypravili bojovat za svobodu nejen internetu – paragraf 7b je třeba změnit! 

Zdroj: wedos.cz

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
14. března 2019

Američania opäť hajlujú a Marilyn Monroe spieva Hitlerovi k narodeninám v traileri pre druhú sériu The Man in the High Castle

Čo čakať od fašistikej totality od týchto paragrafou už nebude ďaleko k väzneniu za šírenie nežiadúcich informácií a napokon aj popravám po demokraticky za verbálnu podporu ruského nepriateľa

Už sa to začína.

https://aragonit11.blogspot.com/2018/11/blog-post.html

 


80
JN
Jiří Novák
15. března 2019
Demokratům se zalíbili komunistický zákony a tak nám je pomalu zaváděj. Dříve to byly paragrafy o provinění proti socilalistickému zřízení a dnes zřejmě proti demokratickýmu zřízení. Oni to vlastně dělat musej pokud nechtěj skončit na ráhně. Celej tenhle hnusnej režim se hroutí a jediná možnost demokratů udržet si koryta je návrat k totalitě. A že nám ji pomalu, plíživě zaváděj o tom není pochyb. 
70
JN
Jaromír Novák
15. března 2019
Hnus a fašounská špína nikdy z týhle planety zřejmě nezmizí , jsou krmeni stále ze stejných zdrojů z kterých čerpal Adolf a to krvavých peněz satanisických sionist gaunerů bangsterskÿch.Nechť zhynou!
60
EP
Eduard Piovarči
15. března 2019

Uživatelský avatar

pumaZasloužilý redaktor17 zář 2017, 12:49

Venezuela nebude požadovat dodávky zbraní z Ruské federace, bude pokračovat ve vojenské spolupráci s Moskvou, řekl venezuelský ministr zahraničí Jorge Arreas RIA Novosti.

https://ria.ru/20190315/1551816748.html

Ruská federace považuje výpadek elektřiny ve Venezuele za sabotáž Západu - Zakharova

http://tass.com/politics/1048826

Venezuelský ministr ropy Manuel Quevedo nazval žhářství na třech skladovacích nádržích Petro San Felix v Anzoategui jako teroristický čin.

http://www.escambray.cu/2019/pdvsa-denu ... enamiento/

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt generál Anthony Tata a Trish Regan na FOX nevs

Novinářka v rozhovoru s exbrigádním generálem Anthony J. Tata říká:

"Maduro odmítá opustit Venezuelu Tata: "Musí pochopit, že kulka v čele může být jeho cesta ven z Venezuely. To je poslední možnost, a máme takové kapacity.“

 

Tak toto už je vrchol zločinnosti

keď sa exbrigádny generál USA vyhráža prezuidentovi Venezuely guľkou v hlave a tvrdí že na to majú v USA možnosti a kapacity.

ČO INÉ PRIAŤ FAŠIZMU KTORÝ SA NEPOKRYTE ŠÍRI Z USA?

Maduro po neúspěšném přistání v Maracaibo a z let. základny Capitán Manuel Ríos:

Nekonvenční válka, kterou uplatňuje americký imperialismus a její vnitřní lokajové proti Venezuele, vyvolala vážné zločiny, které narušují mír, stabilitu a klid venezuelského lidu. Bude spravedlnost!

IDB (Meziamerická rozvojová banka) schvaluje jmenování kandidáta Juana Guaidó jako zástupce Venezuely

MADURO SA STÁVA DESPERÁDOM VO SVOJEJ VLASTNEJ KRAJINE

Američania za jeho skalp vypíšu vysokú odmenu. Alebo ho zastrelia sami ako to povedal brigádny generál Tata.

Rozsudok smrti už USA vyniesli

 


20
V2
Vaclav 2
15. března 2019

podpindosníci si mejou ruce..."to jsme jim to zase dali... musíme páníčkovi sloužit ze všech sil... "

Totální totáč se plíživě blíží a to ze všech stran... každý si může říkat přesto co chce, ne? 

Jo, jo, sám doma a ještě si musí dát pozor jestli jej neodposlouchává vypnutá obrazovka TV nebo i vypnutý mobil... dobře jsme zvonili klíčema, bravo...


40
EP
Eduard Piovarči
15. března 2019

Tak tak Václave štrngali sme klučami aby nás tieto hovädá zatvárali za šírenie informácií.

A máme to tu Americká soldateska ťa môže kedikoľvek odkráglovať. Tak ako sa teraz vyhrážajú guľkov do čela prezidentovi Madurovi vo Venezuele


20