Je to Alláhova vůle, křičeli na videu, když podřezávali turistky ze Skandinávie
22. prosince 2018 Redakce AC24 Ze světa 19709 1
Dvě skandinávské turistky z Norska a Dánska byly v tomto týdnu zabity v horách v Maroku, prohlásila norská televize NRK s odkazem na marocké ministerstvo vnitra. (Foto: Youtube, Facebook)
 

Loading...
 
 
 
loading...

Video a stovky fotografií obou dívek, Louisy Jespersenové z Dánska a Maren Uelandové z Norska, které byly nalezeny mrtvé v Maroku, byly podle informací odeslány matce jedné z obětí.

Není jasné, zdali byly fotografie vytvořeny vrahy nebo vyšetřovateli, byly ale odeslány matce jedné z obětí krátce poté, co se na internetu objevilo video vraždy jedné z dívek.

Muž s nožem podle informací křičel „Je to Alláhova vůle" a „Tohle je odplata za naše bratry v Hajinu v Sýrii. Toto jsou vaše hlavy, nepřátel Boha". Měl na mysli pevnost Islámského státu v Dajr az Zauru, kterou obsadili spojenci USA během tohoto týdne.

I dánské i marocké úřady prohlásily, že se jednalo o politicky motivovaný čin a měl by být vyšetřován jako teroristický čin. Jedné z dívek byla uříznuta hlava, druhá utrpěla vážná zranění krku.

Dánské tajné služby prohlásily, že video je autentické.

„PET (tajné služby) potvrzuje, že video kolující po internetu ukazuje vraždu jedné ze dvou žen, které byly zabity v Maroku," stojí v prohlášení ze čtvrtka.

Korespondentka New York Times Rukmini Callimachi prohlásila, že bylo potvrzeno, že video bylo odesláno přátelům oběti.

​Islámský stát se nepřihlásil k odpovědnosti za vraždy. Nicméně čtyři muži, kteří jsou podezřelí z vražd Jespersenové a Uelandové, se nyní nacházejí ve vazbě. Tvrdili, že jsou součástí této teroristické organizace.

Zdroj: news.com.au

 

 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


PP
Pavel Pavel
22. prosince 2018
Hlopy blbky co asi nevíjou kam na dovolenou.Vůbec se ničemu nedivím.Ani by mě nenapadlo utrácet peníze v takových zemích.Jen ať vychcípaj hlady.
10
PP
Pavel Pavel
22. prosince 2018
Hlopy blbky co asi nevíjou kam na dovolenou.Vůbec se ničemu nedivím.Ani by mě nenapadlo utrácet peníze v takových zemích.Jen ať vychcípaj hlady.
+ 1