Jak USA podpořily Hitlerův vzestup k moci
9. června 2019 Redakce AC24 Ze světa 90712 10
6. června 1944, spojenecké síly zaútočily na pláže Normandie, otevřely druhou frontu proti německému fašismu. Tato bitva byla zachycena ve filmech a knihách jako rozhodující zlom ve druhé světové válce.

 

 
 
 

D-Day byl také okamžikem, kdy opozice Spojených států vůči komunismu již nemohla převažovat nad svým tichým souhlasem s nacismem, a američtí průmyslníci, kteří pomohli Německu po světové válce znovuvzkřísit Německo chtěli profitovat z Hitlerova Německa.

„Následkem 1.světové války bylo v Evropě a v celých Spojených státech tak silné protiválečné cítění, že lidé nechtěli další válku a byli ochotni tolerovat věci, které možná neměli. Postoj ve Spojených států spočíval v tom, že Spojené státy byly výrobci zbraní a bankéři půjčovali. To, že místo toho, aby se svět stal bezpečným pro demokracii, aby bojoval s válkou, aby ukončil všechny války, byla ve skutečnosti válka o zajištění obrovských půjček Morganů Britům a Francouzům a způsob, jak naplnit pokladny DuPontu. a dalším výrobcům munice,“ říká Peter Kuznick,  profesor historie a ředitel Institutu jaderných studií na Americké univerzitě, v rozhovoru pro Real News.

„Opozice vůči válce je důvodem, proč USA a další země tolerovaly německé vyzbrojování v 30. letech, a v případě mnoha amerických výrobců to pomohlo Německu překonat následky světové války. Společnosti jako je GM, IBM, a Ford hrály hlavní roli v přeskupování investic v Německu. V roce 1938 Hitler dokonce dal notoricky známému antisemitovi a proti unionistovi Henrymu Fordovi Velký kříž německého orla, nejvyšší medaili, kterou mohl cizinec obdržet od nacistické strany. Po vzniku 2.světové války byla, „velká základní strategie USA“ umožnit Německu a Rusku bojovat proti sobě a „zabíjet se“, i když Sovětský svaz chtěl „Brity,  Američany a Kanaďany spojit v jednotné frontě nebo široké frontě spojenectví proti Hitlerovi již v roce 1939,“ pokračuje Peter Kuznick.

Kuznick uvedl, že tehdejší senátor Harry Truman navrhl, americkou podporu bude podle toho kdo vyhraje válku, ať už to budou Rusové nebo Němci.

Navíc americká neutralita ve španělské občanské válce byla příkladem toho, jak extrémní protiválečné pocity z období po první světové válce byly - a také zmeškaná příležitost zabránit šíření fašismu.

„Existuje mnoho amerických elit, které se v tomto období podílely na pomoci Hitlerovi finančně a pomáhaly při přestavbě a při obnově německé ekonomiky,“ řekl Kuznick.

„Mnoho lidí, které nazýváme „největší generací“, byli nacističtí aktivisté, a mnozí z nich viděli nacisty jako pevnost proti bolševismu, stejně jako proti komunismu, a byli proto šťastní a ochotní podporovat a tolerovat slepě přezbrojení Německa během této doby, protože viděli nacisty jako způsob, jak zastavit komunisty a Sovětský svaz.“

Zdroj: realnews, pz.cz

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


PP
paja paja
9. června 2019
Západ svorně po staletí usiluje o ovládnutí Ruska. Takže podpora Hitlera je zcela logická, Hitler byl  další nástroj k pokusu o dobytí SSSR. Kdyby se Hitlerovi zadařilo, tak bychom se nestačili divit jak by si počínal "demokratický" Západ.
00
Buzz Aldrin
9. června 2019
Copak USA, ale Hitlerovi spojenci Slovensko a SSSR, s nímiž rukou společnou a nerozdílnou rozpoutal nejhorší válku v dějinách lidstva, to byl dobytek!
11
Wiloni .
9. června 2019

Jasně šašku.

A předtím Hitlerovi spojenci Británie, Francie a Itálie rukou společnou donutili Československo k tomu, aby se vzdalo bez boje území ve prospěch jejich oblíbence Hitlera.

A hned chvíli nato Hitlerovi spojenci Polsko, napadli rukou společnou Čechy ...

Atd..

A toto všechno vedlo k nejhorší válce v dějinách lidstva.

Ale klidně pokračuj šašku, on to třeba někdo ocení ...


10
Buzz Aldrin
9. června 2019
Briti a Francouzi nepořádali společné vojenské přehlídky v zemích, které s Hitlerem dobyli. Dokonce na jeho straně vůbec nebojovali, na rozdíl od SSSR v letech 1939-1941.
00
Wiloni .
10. června 2019

Aby šlo něco označit za přehlídku, natož společnou, musí splňovat nějaké parametry.

Ale těžko očekávat od hloupého trola, aby něco chápal ...

Ale jak píšu, pokračuj, jednou se možná i trefíš.


00
Buzz Aldrin
10. června 2019
Wiloni, takže německý generál Heinz Guderian a sovětský velitel Semjon Krivošejn uspořádali v dobytém Brest-Litevsku 22. září 1939 společnou vojenskou přehlídku Wehrmachtu a Rudé armády, která se podle ulhaných pologramotů jako ty nikdy nestala? :-)
00
Wiloni .
10. června 2019

Mimochodem, Vichistický režim ti nic neříká, viď šašku ...

Je to fakt tragédie, co dneska leze z "elitních" vysokých škol, jako je UK a ČVUT.


00
Buzz Aldrin
10. června 2019

Hloupounký nevzdělaný pologramote Wiloni, pokud nevidíš rozdílu mezi okupantem dosazenou kolaborantskou vládou Pétaina a dobrovolným Hitlerovým spojencem a dvorním zásobovačem Džugašvilim, který v SSSR vládl stepím dlouho před i po Hitlerovi, pak nemá cenu s tebou dále diskutovat.

 

Takže přeji pěkný den!


00
Wiloni .
10. června 2019
Jistě ty šašku.

Pétain se ve Francii objevil jen tak z ničeho nic ...

Vůbec nebyl před válkou na vedoucích pozicích v řízení Francie, vůbec se nestal ministrem obrany a následně sekretářem.

Jeho vřelý postoj k nacistickému Neměcky byl velmi dobře znám všem, přesto byl protlačen až do vedoucích pozic ve francouzské politice.

Takže tu nemel nic o Německem dosazené kolaborantské vládě, protože ta tu byla už před napadením Francie Německem.

Jedniej nevzdělanec jsi tu ty a ještěk tomu lhář.

Mimochodem, kdo že to jeho rozsudek smrti zmírnil na doživotí ? ...


00