Jak si nabarvit vlasy přírodní barvou zcela bez použití chemie?
5. ledna 2021 Redakce AC24 Z domova 4018 0
VOONO je česká značka přírodní vlasové kosmetiky. Jejich produkty jsou vyrobené z čerstvých bylinek vysoké kvality a jsou pro všechny, kteří chtějí mít krásné a zdravé vlasy.

 

 
 
 
 

Nabízí široký výběr barevných odstínů, pečujících a stylingový produktů, kde krásné designové balení nesmí chybět. U barevných odstínů, kterých je devět (Wine red, Copper, Orange, Light brown, Medium brown, Dark Brown, Rose brown, Indigo a Soft black) je možnost si vybrat varianty bez obalu, nebo 500 gramovém balení.

Jelikož jsou kadeřnictví zavřené kvůli koronaviru, barvy jsou uzpůsobeny pro domácí použití a to nejen tím, že jsou zcela bez chemie, v balení naleznete kompletní návod, rukavice a čepici. Lidem začíná záležet na jejich zdraví a péče o tělo pomocí přírodních produktů začíná být běžnou záležitostí.

Někteří lidé mohou mít strach z mýtů, které existují kolem barvení vlasů přírodní barvou. Například to, že je složité, časově náročné, barva chytá do zelena atd.

Přírodní barvení může být velmi příjemný rituál a relaxační zážitek, pokud budou dodržena všechna pravidla, nemůže se nic stát. Namíchání barvy je opravdu jednoduché. Stačí ohřát vodu na požadovanou teplotu (k tomu pomůže teploměr).

  • pro hnědé a černé odstíny je vhodná teplota okolo 50°C
  • pro zrzavé a červené odstíny 60° – 90°C

Prášek se nasype do mističky a voda s danou teplotou se pomalu přilévá. K míchání je potřeba využít nekovou lžičku, optimálně dřevěnou. Finální konzistence je kašovitá a nesmí v ní být hrudky. Barva se nanáší na umyté a ručníkem vysušené vlasy. Nanáší se od shora a kolem obličeje, následně se pokračuje pramen po prameni, tak aby byla barva po celé délce vlasů.

Po nanesení barvy se nasadí přiložená čepice a nechá se působit 45 – 60 min. Poté se opláchne a vlasy se umyjí přírodním šamponem a kondicionérem.

Ani u šedivých vlasů není potřeba mít strach. Pouze šedivé vlasy se nabarví a tím přepigmentují 100% Hennou (Odstín Copper). Na vlasech se nechá po dobu 15-30 minut. Vlasy se umyjí, vysuší ručníkem a následně se barví požadovanou barvou. Je to velice jednoduché a z pohodlí domova se docílí požadovaného výsledku. Pokud by se šediny nabarvily např. pouze tmavě hnědou bez předchozího barvení odstínem Copper, barva se z vlasů rychle vymyje a na šediny nemusí chytnout, nebo vytvoří nevzhledný zelený nádech.

Nyní je čas začít s přírodním barvením v pohodlí domova a dopřát vlasům tu nejlepší péči.

Komerční sdělení.

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor