Izrael bombarduje Sýrii, aby zastavil příliv uprchlíků do Evropy, tvrdí Netanjahu
15. června 2018 Redakce AC24 Ze světa 4405 4
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu se nechal slyšet, že bombardování Sýrie ulehčí Evropě s uprchlickou krizí.
 

 

 

 

Netanjahu ve čtvrtek prohlásil, že izraelské letecké útoky proti šíitským milicím v Sýrii, které jsou podporovány Íránem, posilují evropskou bezpečnost. Podle něj Írán přepravil do Sýrie kolem 80 000 šíitských ozbrojenců z Afghánistánu, Pákistánu a dalších zemí, aby konvertovali syrské Sunnity a podnikali útok proti Izraeli.

Podle izraelského premiéra tyto akce přivedou k další občanské válce, kvůli které miliony dalších (uprchlíků) půjdou do Evropy, píše agentura Reuters.

„To způsobí nekonečné otřesy a teroristickou aktivitu v mnoha a mnoha zemích," varoval Netanjahu. „Nedovolíme jim to. Budeme proti nim bojovat. Zabráníme tomu. Bombardovali jsme základny těchto šíitských ozbrojenců," uvedl.

Izrael podnikl v posledních měsících řadu útoků na syrském území většinou proti íránským silám a šíitským milicím, které podporuje Teherán. Jednou z největších skupin je libanonské hnutí Hizballáh.

Podle Netanjaha má Izrael hlavní problém s Íránem. V současné době údajně probíhají vyjednávání s Ruskem, které může odsunout íránské síly od izraelských hranic. Nicméně Damašek a Teherán trvají na tom, že íránská přítomnost v zemi bude zachována, dokud mise nebude úspěšně ukončena.

Minulý měsíc izraelský ministr energetiky Juval Steinitz oznámil, že pokud syrský prezident Bašár Asad nechá Íránce nadále působit v Sýrii, bude to znamenat konec pro něj a jeho režim.

Sedm let trvající občanská válka v Sýrii vyhnala ze země 5,6 milionu lidí. Dalších 6,1 milionu jsou vnitřně přesídlené osoby. Polovina z nich jsou děti.

Zdroj: newsweek.com

 

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


PE
Pátý Element
15. června 2018

JSOU VE VIDEU V CLUNU JENOM PODOFILOVE A ZOOFILOVE ?

https://www.youtube.com/watch?v=18adCehMOck


00
Jarin G.
15. června 2018

Tak nějak ze zvyku připínám úplně čerstvého "Pjakina" s českými titulky od Ireny Aneri!!!

https://www.youtube.com/watch?v=-1sDzG-WEpk


30
PA
Piovarči Aragonit
16. června 2018

Izrael iba prilieva olej do ohňa to je celé. Nechráni on žiadnu Európu. Izrael je dôvodom toho všetkého čo sa deje v Sýrii a na blízkom východe vôbec.

DSP začala rozsiahle vojenské operácie na odstránenie ISIS bunky vo východnej al-Suwayda vidieku na jún 7 a podarilo sa zachytiť niekoľko kľúčových pozícií v priebehu niekoľkých dní. Avšak, DSP bol nútená boje prerušiť po strate viac ako 30 vojakov a dôstojníkov spolu s niekoľkými bojovými tankami.

Tak že ISIL robí armáde i naďalej problémy. Pokiaľ USA a Izrael prikladajú olej do ohňa bude to podľa nich a boje budú pretrvávať ďalšie roky a o to im ide tak ako to predpovedá Netanjahu a urobí všetko preto aby sa tak stalo.

https://southfront.org/category/all-articles/world/middle-east/syria/

http://aragonit11.blogspot.com/2018/06/prva-tohorocna-kopacska-akcia-na-istrii.html


30
PN
petr nope
16. června 2018
Zdravím Pio,a též i Jarina,a díky za informace.Skvělé obrázky Pio,
30