Ivan Danilov: Peking se chystá k válce s USA. Radikálně se zvýšilo riziko
11. července 2018 Redakce AC24 Ze světa 65061 17
Japonská zpravodajská agentura Kyodo News zveřejnila interní dokument Centrální armádní komise ČLR, který jasně popisuje strategii boje proti USA, která podle autorů „překoná“ oslabujícího světového hegemona, a v případě potřeby „ukončí konflikt a vyhraje válku“ s tímto hegemonem.
 

 
Loading...

Pokud obsah strategie, která unikla do světových medií, skutečně odráží vizi čínského vedení, pak nás v blízké budoucnosti čeká radikální nárůst rizika vojenského střetu mezi USA a ČLR.

Vše spočívá v tom, že pekingští stratégové nemají v plánu pouze bránit Čínu, ale také předložit výzvu americké nadvládě na moři, která jim v případě potřeby dovolí „přitlačit oponenty ke zdi" kontrolou námořních obchodních cest.

Je obtížné, až téměř nemožné si představit, že americké vedení (bez ohledu na stranickou příslušnost a ideologickou orientaci) umožní Číně realizovat takový plán bez ostrého odporu ze strany americké státní administrativy a armády.

Kyodo News a Japan Times uvádějí klíčové body dokumentu, které poukazují na to, že Čína se chystá rozšířit svou vojenskou přítomnost a vliv daleko od svých hranic.

„V jedné z kapitol dokumentu je uvedeno, že Lidová osvobozenecká armáda Číny dříve soustředila svůj vojenský výcvik na obranu pobřeží a v nové éře musí armáda navíc posílit své schopnosti na souši, na moři a ve vzduchu, aby rozšířila působnost mimo tradiční zónu působnosti.

„Kvůli tomu, jak odkrýváme a rozšiřujeme naše národní zájmy mimo hranice, zoufale potřebujeme komplexní ochranu naší bezpečnosti po celém světě."

Dokument zdůrazňuje bezpodmínečnou potřebu toho, aby byla armáda plně podřízena příkazům lídra Xi Jingpinga a díky tomu západní komentátoři pevně věří v to, že čínský vůdce přispěl rozhodujícími kroky k novému cíli čínských ozbrojených sil.
Je velmi pravděpodobné, že ve Washingtonu budou tyto změny v působení Číňanů vnímány jako odraz americké výjimečnosti, protože do nedávné doby pouze Spojené státy prohlašovaly, že „zeměkoule" se nachází pod vlivem jejich národních zájmů, které je Washington připraven bránit a rozšiřovat použitím vojenské síly. Nemusí to však znamenat, že pekingští stratégové měli na mysli, že by měla Čína kopírovat americký přístup, ale vzhledem k poměrně silné anti-čínské politice Trumpa je nepravděpodobné, že budou věřit verzi, že Čína chce ve skutečnosti konfrontaci s USA v klíčových lokalitách po celém světě.

Strach z čínské expanze je důležitým prvkem amerického vojensko-politického myšlení, i když to není tak nápadné na pozadí protiruské hysterie. Když američtí generálové čtou v (údajném) dokumentu Centrální armádní komise Číny, že reforma armády napomůže „efektivněji zvládnout krizi, zabránit konfliktu, vyhrát válku a chránit expanzi národních strategických zájmů", je pravděpodobné, že si vzpomenou na poměrně nedávné slyšení v Kongresu USA, na kterém se diskutovalo o „čínské hrozbě". Časopis Newsweek poté zveřejnil článek s názvem Čínská vojenská expanze a globální [vojenská] výstavba mi nedovolí v noci spát, říká ministr vojenského námořnictva.

Ve skandálním Čínském dokumentu, který je v současné době projednáván v japonských a západních médiích, je jeden důležitý detail, který na jedné straně dobře odráží čínskou mentalitu, a na druhé straně naznačuje, že pekingští experti se velmi dobře snažili pochopit západní logiku. V dokumentu je uvedeno, že právě rozvoj armády, která je schopná opravdu globálních vojenských operací, umožní Číně, aby se vyhnula tzv. 

„Thúkydidově pasti". Tento termín byl představen profesorem z Harvardské univerzity, politologem a expertem teorie příjímání rozhodnutí a bývalým ministrem obrany, Grahamem Tilletem Andersonem mladším. Stručně řečeno, podstatou této teorie je: jakmile potenciální hegemon sílí, aktuální hegemon z něj má strach a tento strach vyústí v nevyhnutelnou válku mezi stávajícím a potenciálním hegemonem. Prvním příkladem této teorie je válka Sparty a Atén, o jejíž nevyhnutelnosti napsal Thúkydides.

Autoři čínské strategie trvají na tom, že radikální rozšíření celosvětových schopností čínské armády pomůže „vyhnout se válce mezi rostoucí mocností a existujícím hegemonem". Existuje riziko, že tento odhad je příliš optimistický. Pokoušet se dramaticky rozšířit globální schopnosti čínské armády může vyprovokovat Washington k více agresivním a velmi radikálním opatřením, které se nemusí týkat pouze ekonomického nebo diplomatického tlaku. Navíc vzniká pocit, že bez ohledu na čistě pragmatickou rétoriku Trumpa, která naznačuje ekonomickou motivaci obchodní války s Čínou, není ve skutečnosti pro Washington cílem vyrovnání obchodní bilance. Pokud si připomeneme slova ministra vojenského námořnictva Richarda Spencera o „využití kapitálu jako zbraň", je logické předpokládat, že obchodní (a případně sankční) válka bude pokračovat ne do té doby, až se vyrovná obchodní bilance, ale až dojde k eliminaci „hrozivých čínských zbraní".
Pokud je to správné posouzení, pak nastávají dvě důležité otázky.

Zaprvé. Jak moc času potřebuje Washington na to, aby pochopil, že obchodní válka a sankce mu nepomůžou k dosažení toho, co chce?

Zadruhé: co bude vláda Trumpa dělat po vyčerpání ekonomických metod?

Skutečnost, že americké válečné lodě se nyní nachází v Taiwanské úžině, a na Taiwan brzy dorazí první skupiny amerických námořních vojáků, pravděpodobně naznačuje tomu, kde a jak Spojené státy budou hájit svůj nárok na globální hegemonii.

Ivan Danilov

 

Vážení čtenáři, přispět na provoz vašeho nezávislého zpravodajství můžete na:

2000597440 / 2010
IBAN: CZ1120100000002000597440
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

 
 
Loading...
loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


PE
10
22
PA
Piovarči Aragonit
11. července 2018

Američania majú málo skutočných priateľov vo svete. Problémy majú hlavne s Čínou a Ruskom. A takúto silu nemôžu zadržovať. Ani ekonomicky ani mocensky respektíve vojensky.

Nevyhnutne budú musieť ustúpiť zo svojich hegemonistických plánov

Musia si uvedomiť že už vo svete nie sú jedninou veľmocou, ale len jednou s troch.

 

V Sýrii Ruská vojenská polícia vstúpila na ďalšie územia predtým držané FSA. FSA sa postupne vzdáva do dohode s Ruskom a Damaškom

Ruská Vojenská Polícia Vstúpila do mesta Tafas. Mesta v západnej Daraa po úspešnom vyjednávaní s FSA

Ruská Vojenská Polícia Vstúpila Tafas Mesto V Západnej Daraa Po Úspešnom Rokovaní (Fotografie)

Dňa 11 júla , jednotky ruskej Vojenskej Polície boli nasadené vo vnútri mesta Tafas v západnom Daraa vidieku na základe odsúhlasenia zmluvy, ktorá bola schválená miestnymi armádnymi zložkami (FSA)

Kruh okolo Daraa sa sťahuje stále intenzívnejšie.

Medzitým, DSP obnovili svoje vojenské operácie okolo Tafas a zachytil strategickú výšinu  al-Popol'ari západne od mesta. Tento kopec je jedným z kľúčových bodov okolo valley al-Yarmouk, ktorý je v držbe ISIS a Khalid ibn al-Walid Armády.

Na zemi sú Ruské jednotky a tak si nikto zo západu ani z USA a Izraela nedovolí ich odstrelovať. Dobrá taktika.

Územie obsadené ISIL a prilepené k Izraelskej hranici bude rovnako vyčistené. Fronta sa už otvára.

K dohode sa pridáva zrejme aj mesto Jadudah tak že pekne sa to sype.

To som nedúfal že to pôjde tak rýchlo

http://aragonit11.blogspot.com/2018/05/blog-post.html


40
Jarin G.
11. července 2018

Ahoj Pio!

Díky za nové a pozitivní informace ze Sýrie!

A k "našemu" problému jdi do článku US Army... Zřejmě je to ale vše trochu jinak s tím přepisováním apod.!

V článku (lze otevřít přímo odtud) si pozorně prohlédni celou diskuzi od začátku a zvláště příspěvky a testy Pepana Z.:

Já si to zítra ověřím, třeba i s obrázky a uvidíme, zda to tak je!

Pro mě by to nebyl problém, já mám nainstalované oba prohlížeče!!!

US Army vynalézá novou výbušninu – „daleko silnější než TNT“

Tam máš informace a řešení problému s vkládáním a přepisováním.

Tak se tam, prosím, podívej, otestuj si to a dej vědět!!!

 

23:20 Tak jsem to nevydržel!

Odhlásil jsem se z Firefoxu, přihlásil na opeře a všechny tyto příspěvky jsem udělal z jednoho otevření! 

Ani jeden problém!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

BOMBA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vkládání nových příspěvků, reakce na ně, žádné přepisování, vše se zobrazuje! 

Proč to na Opeře jde a na Firefoxu ne, to netuším! Já zůstávám přihlášený v Opeře a kdybych zjistil jiné problémy, dám vědět!


30
Jarin G.
11. července 2018

Ahoj Pio!

Hlásím se z Opery! 

Příspěvek č.: 1


20
Jarin G.
11. července 2018

reakce na č.1:


20
Jarin G.
11. července 2018

Nový příspěvek "2":


20
Dědouch11 *
12. července 2018

10
Jarin G.
12. července 2018

  Ahoj a dík za ocenění, Vláďo!

Včera jsem skoro celý večer testoval a zkoušel! Ani jsem si nestačil přečíst "aktuality" či staré příspěvky!

  Tak jsem se vrátil zase do "Opery", ale používám i Firefox, ale ne tady! Tam mám spoustu odkazů v záložkách a ani mi to noťas nijak nezpomaluje!

Ale z Opery mi to tady na AC24 prostě funguje. Zatím jsem nezjistil žádné problémy. Omezení nevyžádané r.... je taky OK. "Hlídače" mám nastaven i pro Operu. (Ty podivné řeči jsou kvůli "automatu" wink.)

 

 


10
Jarin G.
11. července 2018

Nový příspěvek č.3:


20
PA
Piovarči Aragonit
12. července 2018

JArin díky za rady

Ja musím kúpiť nové počítače inak to nevidím.

Skúšal som to cez operu ale tam ma to nechce prihlásiť na moje posledné heslo tak som to vzdal s novým prihlásením som mal tiež neskutočné problémy a už na to nemám nervy

Heslo si preverím zajtra vnučka to vie čeknúť a potom to vyskúšam na opere znovu

Dnes som si urobil prieskum na internetovom predaji a beriem netebok ACER Nitro 5NH Q2REC003 za 729 Ečiek no nekúp to.

Aj vežu obdobného výkonu od PC HP Pavilon i5 so 16 GB operačnou pamäťou

Aj pred chvíľou som napísal to isté a odoslal to a systém to nezobral. Všetko aby tu človek zálohoval. Samozrejme asi to robí ten Firefox ale tí blbci čo to nové prostredie robili to mali odskúšať na všetkých používaných prehliadačoch. Sú to blbci a tupci čo to robili nič iné sa k tomu nedá povedať.

Zatiaľ budem fungovať ako fungujem kým mi nedôjdu nové počítače

 

Izrael zasa útočil na Sýriu. Tí kreténi si nedajú pokoj


20
Jarin G.
12. července 2018

Ahoj Edo! Píšu z "Opery" a zatím vše OK!

Ty jsi si zřejmě nepřečetl moji reakci v tom článku, co tě na něj odkazuji!!!

I z Firefoxu se dá bezpečně publikovat, ale musíš vždy udělat to, co ti píšu!!!

Je to klik navíc, ale lepší než když ti mizí nebo se nezobrazují příspěvky!!!

Podívej se tam a uvidíš! Jsou tam i testy z Firifoxu!

Znovu důležitou část kopíruji:

........

Jen vyskakování z článku není 100% jistotou, že se příspěvek, či reakce nepřepíší, či se nezobrazí!

Přesto se mi podařilo "vytestovat" metodu, která u mě funguje bezpečně!!! Všiml jsem si, že když vstoupím na web a píšu 1. příspěvek či reakci, tak s nimi není nikdy problém!

Takže jsem si teď ověřil, že existuje metoda, jak si být jistý nepřepisováním a i zveřejňováním dalších příspěvků bez omezení v tom samém článku, viz. moje testy výše! Ano, je to sice trochu kostrbaté, ale není to zřejmě třeba dělat u všeho.  Otvírám-li článek poprvé a píši 1. příspěvek, tak se mi  nic nepřepíše! Pokud píšu 1 větu, tak asi také nebudu aktualizovat.

Pokud někdo vymyslí něco lepšího a hlavně bezpečnějšího, budu moc rád!

Podstatou všeho je, že nestačí jen vyskočit z určitého článku a zase se do něj vrátit, to někdy prostě nefunguje a přepisuje se, či nelze dále uveřejňovat, příspěvek se nezobrazí!

Důležité je po vyskočení z článku, aktualizovat web tlačítkem F5 a teprve pak se vrátit do diskuze. Musí se to, bohužel, udělat u každého nového vkládaného příspěvku či reakce, pokud chceme mít jistotu. 

Pozn.: upravovat příspěvky. které už jsou připnuté, jde kdykoliv!

Pio, dej vědět, zda ti to funguje!!! Stačí si to ověřit vložením nových příspěvků a reakcí s krátkým textem, aby se daly rozlišit a s pomocí F5 a bez F5. Vyskakovat se  ve Firefoxu musí v obou případech !   Otestuj si do někde v "historii", kam už stejně nikdo vstupovat nebude! Třeba na str. 7 apod.! Navíc se to dá po testování smazat!


10
PA
Piovarči Aragonit
12. července 2018

Ajoj Jarine

Práve som napísal dlhší príspevok ako odpoveď na tvoju snahu mi pomôcť a zmyzol mi uprostred písania. Keď nie som na AC24 počítač parcuje v pohode a svižne akonáhle sa nakopnem na túto prekliatu stránku počítač mi začne blbnúť spomalovať až tak že sa nedá ani písať alebo mi odrazu zmyzne rozpísaný príspevok bez toho aby som ho odoslal a začnú nabiehať otvorené okná s nejakou posratou hrou a mám problém ich povipínať a ACčko potom už vôbec nejde je ako zamrznuté nedá sa v ňom ani rolovať aj po to čo povipínam tie okná.

Skrátka toto je problém nejakého cieleného útoku preto že na iných stránkach fungujem v pohode priebežne stále čistím počítač ale Eset ani Nod mi ho neochránia tak tam spúšťam neustále program proti malveru a trojským koňom a tie tam stále naliezajú hlavne potom ako nabehnem do AC 24.

Práve bola na Slobodnom vysielači relácia o týchto problémoch s programami ktoré dokážu cielene napádať počítače a znepríjemňovať život konkrétnym ľuďom, preto ma vyrazili už 3x z faceboku, skrátka to moje prispievanie vadí všade. Preto mi zlikvidovali aj účet na gemaily a prístup do vlastnej fotogalérie

Jarin kým neotvorim AC24 počítač ide bez problémov. Akonáhle tam naleziem akoby sa otvorili brány pekelnéJ

Tak že to bude v tom napádaní nie v Mozile

Aj Henoch sa sťažoval že mu miznú príspevky ja som si toho najprv nevšímal ale teraz konkrétne včera sa to začalo stávať aj mne a teraz dokonca sa stalo že mi príspevok zmyzol spod ruky keď som ho písal čo sa mi ešte nikdy nikde nestalo.

Slniečkárska banda má na to asi spústu robotov.

Tak že tento príspevok píšem najprv vo worde potom rýchlo kliknem na ACčko a prekopírujem ho do okienka a odošlem inak sa to robiť už u mňa nedá. Len rýchle výpady s pripraveným kompletným príspevkom.

To sú nenormálne veci.

A keď som tento príspevok vložil do okienka a odoslal opäť ho nezobrazilo. Musím to robiť už na tretí pokus to je nonsens


20
--
- -
12. července 2018

Zkus

https://www.slunecnice.cz/sw/system-explorer/

Mne to vyčistil od zamrzávání.


20
--
- -
12. července 2018

Máš zapnutý firewal a s windows defender? Mnohokrát ho cosi vyplo.

Najdeš v ovládacích panelech, všechny položky.


20
Jarin G.
12. července 2018

Děkuji ti - -, že se snažíš Piovi pomoc. Je to snad poslední významný "blogér" tady!!!

Já měl trochu problém na Firefoxu s přepisováním příspěvků, ale co jsem přešel na Operu, tak mi to tu funguje  slušně!  Nezjistil jsem žádné problémy, zatím.

   Problém je často i v lidech, kteří sem chodí!  A to nemyslím jen 5. dementa a Množinu svatých. Spousta nezvládá přihlášení, další kvanta uživatelů nevědí, co udělat s obtěžujícími r.kl. mam. (když to napíšu celé, tak mi automat příspěvek zablokuje). No a použít okénka nahoře, odkazy apod. zvládá také málokdo!

     Ještě jednou díky!


10
Jarin G.
12. července 2018

To fakt už přichází v úvahu jen to, že jsi na stránkách AC24 přez Firefox nějak hecknutý!

  Tady bych neviděl úmysl admina AC24! To bych měl ten samý problém a Lubi za stálé spílání Židům, by tu už určitě nebyl vůbec!!!

Henocha bych nebral v potaz. Ten není normální. Vyhrožuje celému světu, žije na Slunci a admin ho likviduje a Henoch je bezmocný?

    Určitě požádej vnučku, ať ti pomůže s tím přihlášením do Opery a pak uvidíme!

 


10
PA
Piovarči Aragonit
11. července 2018

Američania majú málo skutočných priateľov vo svete. Problémy majú hlavne s Čínou a Ruskom. A takúto silu nemôžu zadržovať. Ani ekonomicky ani mocensky respektíve vojensky.

Nevyhnutne budú musieť ustúpiť zo svojich hegemonistických plánov

Musia si uvedomiť že už vo svete nie sú jedninou veľmocou, ale len jednou s troch.

 

V Sýrii Ruská vojenská polícia vstúpila na ďalšie územia predtým držané FSA. FSA sa postupne vzdáva do dohode s Ruskom a Damaškom

Ruská Vojenská Polícia Vstúpila do mesta Tafas. Mesta v západnej Daraa po úspešnom vyjednávaní s FSA

Ruská Vojenská Polícia Vstúpila Tafas Mesto V Západnej Daraa Po Úspešnom Rokovaní (Fotografie)

Dňa 11 júla , jednotky ruskej Vojenskej Polície boli nasadené vo vnútri mesta Tafas v západnom Daraa vidieku na základe odsúhlasenia zmluvy, ktorá bola schválená miestnymi armádnymi zložkami (FSA)

Kruh okolo Daraa sa sťahuje stále intenzívnejšie.

Medzitým, DSP obnovili svoje vojenské operácie okolo Tafas a zachytil strategickú výšinu  al-Popol'ari západne od mesta. Tento kopec je jedným z kľúčových bodov okolo valley al-Yarmouk, ktorý je v držbe ISIS a Khalid ibn al-Walid Armády.

Na zemi sú Ruské jednotky a tak si nikto zo západu ani z USA a Izraela nedovolí ich odstrelovať. Dobrá taktika.

Územie obsadené ISIL a prilepené k Izraelskej hranici bude rovnako vyčistené. Fronta sa už otvára.

K dohode sa pridáva zrejme aj mesto Jadudah tak že pekne sa to sype.

To som nedúfal že to pôjde tak rýchlo

http://aragonit11.blogspot.com/2018/05/blog-post.html

+ 4