Italská policie překazila činnost tajné zednářské lóže na Sicílii
21. března 2019 Redakce AC24 Ze světa 8179 1
Italské bezpečnostní orgány zastavily činnost tajné zednářské lóže, která měla velký vliv na politické procesy na Sicílii: v noci na čtvrtek policisté zadrželi 27 lidí, kteří byli členy této tajné organizace.
 

 

 

 

Jak informovalo velitelství policie sicilské provincie Trapani, operace byla provedena na příkaz provinciální prokuratury. Všichni zadržení byli obviněni z trestných činů proti státní správě, soudním orgánům a také z vytváření tajného kriminálního spolku.

Členy lóže, kteří se nyní nacházejí v zadržovací cele či jsou v domácím vězení, byli mnozí známí politici místní politické scény.

V tomto trestném činu figuruje ještě dalších 10 lidí, kteří zatím nebyli zadrženi. Rovněž ale budou muset vysvětlovat policii svoji činnost spojenou s organizací.

Noviny Giornale di Sicilia ve spojení s tím poukazují na to, že tajná zednářská lóže byla schopna ovlivňovat finanční toky regionu.

Také dostávala tajné informace o vyšetřování řady důležitých případů, které prováděly sicilské orgány.

 

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


RK
Rudolf Kavan
21. března 2019
Neni mne jasne, z ceho jsou dotycni vlastne obvineni. Z clenstvi v tajne organizaci? Z "ovlivnovani politickych procesu"? Tyto veci jsou v Italii zakazane?
00