Íránský vojenský činitel: Naše jižní pobřeží chrání podzemní raketová města. Nepřítel neví, kde přesně jsou
6. července 2020 Redakce AC24 Ze světa 6579 1
Íránské pobřeží podél Perského a Ománského zálivu je chráněno obranným systémem, který tvoří podzemní a námořní raketové komplexy. Informoval o tom Ali Reza Tangsiri, velitel námořních sil Íránských revolučních gard. (Foto: Wikimedia)

 

 
 
 

„Náš nepřítel ví, že armáda a Íránské revoluční gardy mají podzemní (raketová) města podél celého Perského zálivu a na makránském pobřeží, ale jeho informace nejsou přesné,“ cituje slova Tangsiriho agentura Tasnim. 

Tangsiri také poznamenal, že Írán brání své jižní pobřeží „plovoucími raketovými městy“ a jeho námořnictvo je přítomno všude v Perském a Ománském zálivu a pozorně sleduje každé plavidlo, které prochází Hormuzským průlivem. Jižní námořní hranice dle něj stráží 482 námořních jednotek, které tvoří 23 tisíc příslušníků armády.

Íránské úřady opakovaně kritizovaly přítomnost jednotek cizích mocností v Perském zálivu. Teherán vnímá podobnou skutečnost jako hrozbu proti regionální stabilitě a bezpečnosti. 

Větší část íránských námořních sil se také nachází v Perském zálivu, ale část mořské hranice země omývá Ománský záliv. Tangsiri již dříve oznámil, že Teherán letos plánuje zahájit práce na vytvoření vojenské základny v Indickém oceánu.  

Zdroj: tasnimnews.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
6. července 2020

Zato im nepriatel vyhodil do luftu časť podzemných priestorov atomovej elektrárne, tak naozaj tieto objekty majú slabú ochranku keď ňou teroristi preniknú

https://cz.sputniknews.com/svet/2020070612181869-media-izrael-zautocil-na-iransky-jaderny-objekt/


00