Írán zveřejnil první výsledky vyšetřování středečního pádu Boeingu 737
9. ledna 2020 Redakce AC24 Ze světa 61446 12
Boeing 737-800 ukrajinských aerolinek, který se ve středu zřítil v Teheránu, začal hořet ještě před nárazem na zem, uvádí se ve zprávě íránského úřadu civilního letectva. (Foto: Youtube)

 

 
 
 

„Letadlo vzplanulo ve vzduchu. Podle výpovědí očitých svědků byly plameny vidět na letounu a šířily se po trupu,“ uvádí se ve zprávě.

Úřad civilního letectva má za to, že trajektorie letu svědčí o tom, že piloti otočili letadlo zpátky směrem k letišti, když si všimli poruchy. Zároveň ale neinformovali o mimořádné situaci na palubě.

Letadlo Boeing 737-800 Ukrajinských aerolinek UIA , které mířilo do Kyjeva, havarovalo brzy po vzletu z teheránského letiště Imáma Chomejního.

Tragédii nepřežil nikdo ze 176 lidí na palubě. Podle prvních zpráv bylo příčinou nehody selhání motoru.

Zdroj: cao.ir

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


Wiloni .
9. ledna 2020

Ne selhání motorů, ale doslova výbuch motoru.

U Boeingu nic neobvyklého.

Vzhledem k událostem s tomu spojeným je pravděpodobné to, že došlo k převzetí kontroly (na dálku) řízení, a následnému přiškrcení lopatek kompresoru, kdy dojde k přeplnění vnitřního prostoru palivem a díky pomalému hoření a mizernému odvodu tepla dojde k rapidnímu nárůstu teploty, poté do toho znovu prudce otevřete lopatky, čímž dojde k rychlému hoření a přehřátí motoru.

A výbuch je jistota.

A to není jediná možnost

Celkově jsou totiž motory Boeingu u nových 700/800 verzí značnou loterií a potřebují neustálou údržbu.

O tom, jak se dnes na ukrajině provádí "generální oprava" čehokoliv, netřeba spekulovat.

Viz ona SU 27, na které se zabil jeden z plukovníků ukrajinského vojenského letectvy (při společném cvičení s američany). Tam GO spočívala v tom, že letadlo dostalo nový lak ...

Pokud se do věci navíc vkládá belingcat, pak už není třeba vůbec řešit, co se tu hraje za hru.


10
EP
Eduard Piovarči
10. ledna 2020

Videl som video natočené tým proamerickým Iráncom. To mohol natočiť len niekto kto dopredu dobre vedel čo sa ide diať a koordinovane čakal na tú udalosť a presne vedel odkiaľ to príde a odkiaľ výde strela. Vídeo je strihnuté to potvrdili aj na fóre kde je zavesené na tu musel čakať v predstuhu aby to zachytil. Lietadlo bolo zasiahnuté strelov to je z toho videa evidentné. Na to sa muselo čakať a v takej tme sledovať mobilom lietadlo ďaleko na oblohe to je nepravdepodobné a chlapík je počas natáčania tichúčko ako pena. Bol pritom celkom sám. Tá akcia s "náhodným" natočením tejto udalosti musela byť dopredu pripravená a koordinovaná 

 

Záběry, které mám ze zdroje - ve chvíli, kdy raketa zasáhla let 752. Video zatím nemohu ověřit! ale dejte mi vědět, pokud najdete něco. Jsem v kontaktu s osobou, která mi poslala toto video, abych zjistila, zda mohu získat verzi videa, která obsahuje metadata.

Bellingcat/MI5: Analyzujeme toto nové video, které údajně ukazuje výbuch ve vzduchu. Podle našeho počátečního odhadu video ukazuje bytový dům v západním Parandu (35.489414, 50.906917), směřující na severovýchod. Tato perspektiva je zaměřena přibližně na známou trajektorii PS752 .

 Začiatok vídea lietadlo nie je vidieť ale vidieť strelu ktorá je rozmazaná pohybom mobilu

 

Tu vidno smer letu strely.

Moment zásahu

Ohnivá guľa

                                               

                  Zasiahnutý ciel  začína padať k zemi

 

Zajímavé, pak by kameraman musel stát přímo v ose VPD letiště z kterého PS752 vzlétl a ve vzdálenosti 20km, ideální doba na natáčení letadel ve tmě na mobil. Zvuk z exploze letěl ke kameře 10 sekund, takže letoun byl v šikmé vzdálenosti cca 3,2km od kamery. Video je evidentně střižené, protože začíná jen 2 sekundy před explozí PLŘS, což je mírně podezřelé, buď byl ten člověk jasnovidec, nebo ho kameroval záměrně z nějakého důvodu a podstatná část vide je ustřižená.

 

Tým vizuálních vyšetřování The New York Times získal verzi videa ve vysokém rozlišení, která údajně ukazuje raketu vystřelenou na PS752 . Ověřili jsme umístění videa a máme další informace od osoby, která jej natočila. Zůstaňte naladěni.

 

situácia na mape

 

Zajímavé je, že cca 5km severozápadně od místa zásahu letounu je tajná výzkumná základna raket IRGC - viz, a ještě okolo je raketová základna a sila s mezikontinentálními balistickými raketami.

Na záznamu FR24 jde vidět, že ten ukrajinský Boeing směřuje přímo nad tu tajnou výzkumnou základnu raket IRGC - je od ní vzdálený 8km v momentu, kdy byl zasažen (podle poslední pozice na FR24).

https://www.flightradar24.com/data/flig ... 2#23732569

 

Ale stejnou trasou, nad tou tajnou raketovou základnou letěl hodinu před ukrajinským Boeingem let KK1185 do Istanbulu.

https://www.flightradar24.com/data/airc ... g#23730b21

https://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=19&t=98&start=495

Načo by to Iránci robili? QUO BONO? Kto z toho bude chcieť vyťažiť najviac? Podla mňa osobne je to práca USA tajných služieb v spolupráci s domácimi kolaborantmi. Iránci by to nemohli urobiť ani omylom.


10
EP
Eduard Piovarči
9. ledna 2020

Isté v tomto prípade nie je nič až poriadna analýza trosiek bude určujúca a samozrejme najzaujímavejší bude obsah čiernej skrinky

Zatiaľ sa to bude hádzať na Iráncov že to zostrelili tým smerom sa to uberá aj v mnohých diskusiách

https://aragonit11.blogspot.com/2019/09/stvrtok-21.html


10
Wiloni .
9. ledna 2020

Tak především tato událost je krycí agendou celého humbuku kolem vraždy Sueljmánýho a následného "iránského protiútoku".

Ti lidé v letadle zemřeli jen kvůli tomu.

Nejpravděpodobnější varianta je převzetí kontroly nad letadlem a následné "využití" známých problémů s motory těchto letadel.

Schválně se podívej, u kolika letadel této verze 737 - 800 došlo poslední dobou k tomu samému.

Pokud se nepletu, tak jen za poslední půl rok to byla 737 Aeroflotu, pak chytl motor u další 737 v Tel Avivu, výše vzpomínaný Southwest Airlines (což je starší záležitost), další pak v incident půl roku starý incident v Řecku u českého Smart wings ...

A mohl bych pokračovat.

Tady jen došlo k tomu, že se oheň dostal k palivovým vakům a letadlo ve vzduchu explodovalo.


00
EP
Eduard Piovarči
9. ledna 2020

Na Ukrajině uvedli hlavní verze havárie Boeingu 737 v Íránu

© Sputnik / Mazyar Asadi

Svět

10:18 09.01.2020(aktualizováno 11:15 09.01.2020) 

Rada Ukrajiny pro národní bezpečnost a obranu informovala, že resort zvažuje několik verzí pádu boeingu ukrajinských aerolinek v Íránu, který letěl z Teheránu do Kyjeva.

Mezi hlavní patří protiletadlový raketový útok, teroristický útok a výbuch motoru z technických důvodů.

Jak agentura Reuters s odkazem na zdroj v kanadských bezpečnostních službách dříve uvedla, západní zpravodajské agentury se domnívají, že příčinou havárie ukrajinského Boeingu 737 byla porucha. Dodává se, že existují důkazy naznačující, že příčinou pádu bylo přehřátí jednoho z motorů letadla. Tímto způsobem západní zpravodajské agentury dospěly k závěru, že letadlo nebylo sestřeleno raketou.

„V současné době probíhá setkání se zástupci příslušných orgánů Íránu, včetně íránského ISAO, mezinárodní organizace pro civilní letectví. Prověřujeme různé verze náhlého pádu letadla, mezi hlavní patří: zásah letadla protiraketovou raketou, včetně systému protivzdušné obrany Tor, protože informace o nálezu úlomků ruské rakety (pozn. ruské výroby) poblíž místa srážky se již objevily na internetu, kolize s dronem nebo jiným létajícím objektem, zničení a výbuch motoru z technických důvodů, výbuch uvnitř letadla v důsledku činu teroristů,“ cituje vydání Tsenzor.net slova tajemník Rady bezpečnosti a obrany Ukrajiny Alexeje Danilova.

Podle něj ukrajinská komise koordinuje s íránskými úřady otázku výjezdu na místo havárie, kde má v úmyslu hledat fragmenty raket.

https://cz.sputniknews.com/svet/2020010911224132-na-ukrajine-uvedli-hlavni-verze-havarie-boeingu-737-v-iranu/

Tak že je pravdepodobné že môže ísť o haváriu preto že Boeingy sú v poslednej dobe dosť nespolahlivé stroje, ale ako hovoríš mohlo ísť o riadenú sabotáž preto že je moc nápadné že lietadlo padlo zrovna v čase tejto vojenskej krízy a zrovna v Iráne. Na palube bolo väčšinu iráncov s dvojitým občianstvom možno niekto nechcel aby sa dostali do cieľových destinácií

https://aragonit11.blogspot.com/2019/09/stvrtok-21.html


00
Wiloni .
9. ledna 2020

" včetně systému protivzdušné obrany Tor, protože informace o nálezu úlomků ruské rakety (pozn. ruské výroby) poblíž místa srážky se již objevily na internetu, "

 

Už jsem zaznamenal, stejně tak i to, že jde o fotky hlavice Toru z roku 2015 v bojů na východě Ukrajiny (Doněck).

Tyto informace a fotku uvolnil na Twiteru proamerický Iránský imigrant, který dlouhodobě podporuje snahu USA o změnu režimu v Iránu.

Prostě další ubohej podpindos, kterej obětuje vlastní spoluobčany, jen aby dosáhl svého cíle.

Jen čekám, kdy přijde ukrajinská "expertní" delegace s tím, že ho sestřelil osobně Putin ...


00
S࿘
s0lari ࿘☯࿗
9. ledna 2020

"..včetně systému protivzdušné obrany Tor.."

Uf, ešteže tak. Už som sa začínal báť, že sa ruská karta neobjaví :)..

 


00
EP
Eduard Piovarči
10. ledna 2020

Keď chce CIA zorganizovať takú vec tak samozrejme použijú Ruskú raketu. Toto sú ich praktiky. Takto zlikvidovali už mnoho letov. Prečo USa doteraz nevytiahli satelitné snímky zostrelenia lietadla nad Donbasom?

Zostrelenie toho Ukrajinského lietadla je manévrom ktorý zapadá do situácie s útokom na Sulejmániho so snahou čo najviac zároveň očierniť a obviniť Iránsky režim z terorizmu


00
EP
Eduard Piovarči
9. ledna 2020

Wiloni info z diskusie na sputniku

Lenča

12:59 09.01.2020 | 1

A teď zrovna jsem četla další článek, že úplně totéž se stalo v jiné zemi, také boeing 737, měl letět také 8.1. z Tel-Avívu v Ruandě, ovšem jemu začal hořet motor uř při startu, takže letadlo okamžitě odstavili. Ono to nakonec vypadá, že ten stroj je nevypočitatelný stroj-zabiják.

Tak to vypadá najskôr na poruchu motora, ale ako píšeš mohla byť riadená niekým kto sa chcel zbaviť niekoho na palube.


00
Wiloni .
9. ledna 2020

Psal jsem to nahoře, jde minimálně o čtvrtý případ za poslední půlrok, kdy došlo k požáru a následnému vysazení, nebo explozi motoru u tohoto 737 NG.

O 737 MAX nemá ani smysl hovořit.

Boeingu prostě odchází stará konstrukční kádrová sestava, tvořená většinou emigranty a za pěnezi jdoucími odborníky z jiných zemí a ti noví "konstruktéři", co nastupujou na jejich místo jsou prostě ukázka amerického školského systému, protože na zahraniční odborníky už není.


00
EP
Eduard Piovarči
9. ledna 2020

Tak to je prúser ako mraky to by už bola tretia havária Boeingu za sebou zo smrteľnými následkami. To by už na to Americké šlendriánstvo doplatilo životmi viac ako 500 ľudí v krátkom čase

Ako títo diletanti mohli doletieť pred 50-timi rokmi na Mesiac?

Veď sa dnes nevedia dostať s ľudskou posádkou ani na obežnú dráhu. Kýbel problémov s tým majú. Tá Amerika sa fakt prepadá aj technologicky. No uvidíme či sa to potvrdí ak tam bude na tom pracovať skutočný medzinárodný tím za účasti skutočne nestranných odborníkov vyšetrovateľov mali by sme sa dozvedieť pravdu a to čoskoro a bez prieťahov.

https://aragonit11.blogspot.com/2019/12/blog-post.html


00
EP
Eduard Piovarči
9. ledna 2020
Jirka Zputimi Ale oni trefili. Oni nechtěli zabíjet lidi, ale ničit vojenskou techniku, což se jim povedlo kurva dobře.  Amík přišel o 2 reapery. 1ks-80 mil. prašivejch dolarů+ další škody na letištní infrastrukuře. škoda celkem 300 až 400 mil. prašivejch dolarů. Jejich rakety mají přesnost vyšší než ty amíkovo. jen škoda, že to neodneslo těch pár apačů co tam byly vyštosovaný hned vedle. přesnost těch raket už ocenili armádní weby po celém světě, takže pitomec jsi tady jenom ty NULO   

 

 

Strielali chlapci presne a mohli toho vypáliť viac boli by mali amíci väčšie škody mohli sejmúť všetky tie apače a tie dve ťažké helikoptéry. Ale v podstate toto zbrojný priemysel len potešilo USA budú musieť nakúpiť nové stroje aby nahradili škody. Lenže ak USA nedokázali dať dolu tie rakety majú skutočne pruser a ešte väčšie škody postihne obchod z predajom amerických zbraní. Irak už jedna z Ruskom o nákupe S 300 tak že tento útok bol veľmi efektívny

 

Irák obnovil rozhovory s Ruskem o nákupu systémů protivzdušné obrany S-300PMU2, v reakci na letecké útoky po jednotkách PMU v zemi. Bagdád očekává, že přijde silná opozice vůči tomuto nákupu z USA.


00
Wiloni .
9. ledna 2020

Ne selhání motorů, ale doslova výbuch motoru.

U Boeingu nic neobvyklého.

Vzhledem k událostem s tomu spojeným je pravděpodobné to, že došlo k převzetí kontroly (na dálku) řízení, a následnému přiškrcení lopatek kompresoru, kdy dojde k přeplnění vnitřního prostoru palivem a díky pomalému hoření a mizernému odvodu tepla dojde k rapidnímu nárůstu teploty, poté do toho znovu prudce otevřete lopatky, čímž dojde k rychlému hoření a přehřátí motoru.

A výbuch je jistota.

A to není jediná možnost

Celkově jsou totiž motory Boeingu u nových 700/800 verzí značnou loterií a potřebují neustálou údržbu.

O tom, jak se dnes na ukrajině provádí "generální oprava" čehokoliv, netřeba spekulovat.

Viz ona SU 27, na které se zabil jeden z plukovníků ukrajinského vojenského letectvy (při společném cvičení s američany). Tam GO spočívala v tom, že letadlo dostalo nový lak ...

Pokud se do věci navíc vkládá belingcat, pak už není třeba vůbec řešit, co se tu hraje za hru.

+ 1