Írán nahlásil 19 mrtvých po incidentu s vojenskou lodí
11. května 2020 Redakce AC24 Ze světa 12812 1
Minimálně 19 lidí zahynulo a 15 utrpělo zranění při incidentu s íránskou pomocnou lodí v Ománském zálivu, informovala v pondělí tisková služba íránského vojenského námořnictva. (Foto: Wikimedia)

 

 
 
 
 

Předtím byla uveřejněna zpráva o tom, že k incidentu s pomocnou lodí Konrak došlo 10. května během manévrů vojenského námořnictva v okolí přístavu Jask v Ománském zálivu.

„Zahynulo 19 lidí, 15 bylo zraněno, jejich stav je uspokojivý,“ uvádí se ve zprávě na portálu íránské armády.

Avšak žádné potvrzení nebo vyvrácení informace, že loď byla náhodně vystavena ostřelování ze strany vlastních vojáků, ve zprávě uvedeno není, vojáci o tom hovoří jako o incidentu a neuvádějí podrobnosti.

Televizní a rozhlasová společnost IRIB předtím poukázala na existenci informace, že loď mohla být zasažena střelou následkem nedodržení vzdálenosti od cíle, na který se konala střelba během manévrů.

IRIB s odkazem na vojenský zdroj rovněž informuje, že zprávy v řadě masmédií o úplné likvidaci lodě neodpovídají skutečnosti, totéž platí o údajích, že se potopila. Podle zdroje IRIB se loď podařilo odtáhnout k pobřeží.

Zdroj: bbc.co.uk

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


MK
Milan Klusák
13. května 2020

 

Někdo dřív tady v diskuzi napsal na toto téma tento příspěvek:, stává se to v NATO,  s jeho dovolením ho přetiskuji:

"Úskalia spriatelenej paľby Američania dokonale poznajú, v Iraku či Afganistane na ich konto spadá množstvo smrteľných útokov na príslušníkov spriatelených armád, ktorých horliví a nervózni americkí piloti či vojaci považovali za nepriateľov. Američania takto zlikvidovali viacero britských výsadkárov, vlastných príslušníkov námornej pechoty, kanadských príslušníkov špeciálnych síl či príslušníkov francúzskej Cudzineckej légie. O spriatelenej paľbe zo strany Američanov písal napríklad portál pbs."


00