Hypersonické rakety neproletí: Arktidu pokrývají radary nové generace
22. ledna 2020 Redakce AC24 Ze světa 13995 0
Arktické pásmo Ruska bude nepřístupné pro jakékoli letecké útočné prostředky. Ať už jde o cizí letadla, vrtulníky, bezpilotní letouny nebo rakety různého druhu, všechny budou včas zachyceny a v případě nutnosti zaručeně zničeny. (Foto: Flickr)

Loading...
 
 
 
loading...

V některých oblastech za polárním kruhem jsou instalovány radary nové generace. Právě k nim patří radar dálkového zachycení málo viditelných vzdušných cílů Rezonans-N.

Zdroj ruských médií v obranně-průmyslovém komplexu Ruska oznámil, že kromě pěti radarů tohoto typu, které už objednalo Ministerstvo obrany RF, se v generálním štábu rozhodli rozmístit v Arktidě dalších pět podobných radarů. Jejich zvláštností je schopnost zachycení hypersonických raket.

I když neexistují žádná potvrzení toho, že na Západě byly vyvinuty rakety podobné ruským hypersonickým Kinžalu, Cirkonu a Avangardu, ruští generálové rádi pracují s předstihem a obklopují polární oblasti radary Rezonans s velkým akčním rádiem a fázovanými anténními řadami.

Výrobci vytyčují celou řadu důležitých předností tohoto radaru před jinými. Především Rezonans-N umožňuje zachycovat na nebi různé, mj. i malé a stealth cíle, ve vzdálenosti 10 až 1 100 km.

Třeba nepřátelskou stíhačku letící ve výšce až 10 kilometrů zachytí tento nejnovější radar ve vzdálenosti 350 km. Kvalifikace, určení souřadnic a parametrů letu objektů probíhá v automatickém režimu.

Přitom může radar sledovat nikoli jeden, ale až 500 takových objektů současně. Protiletadlovým raketovým komplexům a systémům radar ukáže cíle také automaticky.

 
 
Loading...
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor