Historie se opakuje? Německé ozbrojené síly chtějí Čechy do své armády
28. prosince 2018 Redakce AC24 Ze světa 5088 2
Portál Novinky.cz s odvoláním na agenturu DPA oznámil, že německé ozbrojené síly hodlají kvůli nedostatku kvalifikovaných pracovníků rekrutovat do svých řad občany jiných členských států EU. (Foto: Wikipedia)

 

Podle Eberharda Zorna, generálního inspektora bundeswehru, je v současné německé armádě nedostatek kvalifikovaných pracovníků, například lékařů nebo specialistů IT. Tento problém se snaží SRN vyřešit náborem cizinců z EU. Loni se tento nápad dostal do plánu rozvoje bundeswehru.

Jako první hovořil o možnosti rekrutovat do armády bundeswehru občany jiných zemí Karl-Theodor zu Guttenberg, který byl ministrem obrany v letech 2009-2011.

Podle agentury Novinky.cz vystupují proti nápadu spolkové republiky Chorvati, kteří uvedli, že služba občanů v cizí armádě je v rozporu s ústavou. Proti jsou také Bulhaři, Rumuni, Slovinci a Řekové. Francie nereagovala vůbec. Německo chce ještě jednat s Českem, Dánskem, Švédskem či Belgií.

Nyní v německých ozbrojených silách slouží hodně vojáků, kteří původně neměli německé občanství, ale získali ho, nebo mají dvojí občanství. Do roku 2025 německá vláda plánuje zvýšení počtu vojáků bundeswehru na 203 tisíc.

 

 

 

Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


PA
Piovarči Aragonit
28. prosince 2018

No keď dobre zaplatia veľa profíkov prebehne do cudzích služieb. To by si malo Česko ošetriť aby rýchlo neprišlo o profíkov.

https://aragonit11.blogspot.com/2018/10/pieskova-sonda-7.html

 


20
MS
maitri shah
30. prosince 2018
10