Handelsblatt: Velvyslanec USA hrozil Berlínu za spolupráci s Huawei!
14. března 2019 Redakce AC24 Ze světa 3598 4
Spojené státy omezí výměnu utajovaných informací s Německem, pokud Německo bude i nadále rozvíjet svou síť 5G společně s Čínou, uvedl Handelsblatt. (Foto: Wikimedia)

 
 
loading...
 

List citoval dopis amerického velvyslance Richarda Grenelleho zaslaného německému ministerstvu hospodářství.

Publikace uvedla, že tento krok je primárně zaměřen proti koncernu Huawei: Spojené státy se bojí konkurence čínské společnosti v technologické oblasti a také se obávají, že Huawei bude schopna ohrozit bezpečnost utajovaných dat.

Minulý pátek americký velvyslanec v Německu Richard Grenell napsal dopis Spolkovému ministerstvu hospodářství Německa, ve kterém varoval, že Spojené státy omezí americko-německou výměnu tajných informací v případě, že Německo bude spolupracovat s čínskými společnostmi při vývoji mobilních sítí 5G, napsal Handelsblatt.

Podle deníku, je takový krok Trumpovy administrativy dalším náznakem toho, že Spojené státy hodlají zvýšit tlak na čínský koncern Huawei. Nedávno vláda USA vyzvala své spojence, aby buď omezili nebo zcela vyloučili výrobky Huawei ze svých 5G sítí.
 
Handelsblatt připomněl, že v lednu německé ministerstvo vnitra, reagující na otázku členky frakce zelených Kathariny Dregeové, ujistilo, že odmítnutí aliance „Pěti očí“ čínského poskytovatele neovlivní její výměnu dat s Německem (Aliance „Pěti očí“ je sdružením tajných služeb USA, Spojeného království, Kanady, Nového Zélandu a Austrálie).

Minulý týden zveřejnila Spolková agentura pro síť Německa seznam opatření nezbytných pro zvýšení bezpečnosti při vytváření sítí 5G.

Publikace zároveň uvedla, že opatření, která jsou konkrétně zaměřena proti Huawei, na tomto seznamu nejsou.
 
Podle Handelsblattu je Trumpův útok na Huawei důsledkem konkurence mezi USA a Čínou v oblasti technologií a bezpečnosti. Vláda Spojených států je vážně znepokojena integritou dat a usiluje o to, aby se čínský rozvoj sítí 5G zastavil.

Podle této publikace blokuje americký výbor pro zahraniční investice tok investic z Číny. Kromě toho, v roce 2018 přijal Washington nejagresivnější jadernou strategii za poslední léta, podle které je možné reagovat jadernými útoky proti Číně a Rusku v reakci na kybernetické útoky.
 
Není to poprvé, kdy americký velvyslanec zasahuje do vnitřních záležitostí SRN prostřednictvím dopisů, připomněl Handelsblatt. 

V lednu Grenell písemně vyhrožoval sankcemi německým společnostem účastnícím se projektu „Nord Stream - 2“, což vyvolalo ostrou reakci německých politiků. Stavba plynovodu už řadu měsíců komplikuje německo-americké vztahy.

Zdroj: pz.czhandelsblatt.com

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


RK
Rudolf Kavan
14. března 2019

Trump si mysli, ze sankcemi zastavi hospodarsky a technologicky rozmach Ciny. Je to hloupost.

Italy rebuffs U.S.calls to bypass Chinese firms like ZTE, Huawei in ramp-up to 5G https://www.marketwatch.com/story/italy-rebuffs-uscalls-to-bypass-chinese-firms-like-zte-huawei-in-ramp-up-to-5g-2019-03-07

Vyprosti se Italie z americkeho podruci? "Částečně kvůli vlivu Geraciho se populistická koalice ze Salviniho Ligy a anti-etablovaného Hvězdného hnutí Luigiho Di Maia pivotovala směrem k Číně, která prosazovala obchodní a drtící snahy předchozí levicové vlády a spojenců EU, aby omezili Čínské investice do kritické infrastruktury a strategických společností."

https://www.bloomberg.com/news/articles/2019-02-19/trump-s-huawei-threats-dismissed-in-italian-pivot-toward-china

Francouzsti senatori odmitli splnit rozkaz z nejvyssich mist. Jak dlouho se jeste budou zpecovat? https://www.reuters.com/article/us-huawei-europe-france/french-senate-rejects-tougher-telecoms-controls-despite-u-s-huawei-warning-idUSKCN1PV2B8

To Cesi jsou jini kabrnaci!

 


00
MS
maitri shah
14. března 2019

Komentář byl odstraněn z důvodu nevhodného obsahu.


10
JB
Johnson Ballinw
16. března 2019

Požádejte o novou online hru, získejte bonus až 50% a také další bonusy. V mnoha hrách

Snadné kroky, stačí kliknout!

 

xoslot


00
LF
luxele france
28. května 2019
Le personnel des ventes doit se tenir au courant des dernières informations du secteur, identifier les avantages et les points de vente de l'entreprise ou des produits et promouvoir les ventes.  replique stylo montblanc  Les vendeurs ne peuvent gagner les faveurs de leurs clients qu'en améliorant constamment leur propre activité, en augmentant leur propre connotation et leurs talents et en montrant leurs talents.
00
MS
maitri shah
14. března 2019

Komentář byl odstraněn z důvodu nevhodného obsahu.

+ 1