Guaidó prohlásil, že může souhlasit s vojenskou operací USA ve Venezuele
10. května 2019 Redakce AC24 Ze světa 52739 16
Předseda venezuelského parlamentu Juan Guaidó, který se nezákonně prohlásil za dočasného prezidenta, sdělil, že může souhlasit s vojenským zásahem ze strany USA.

 
 
loading...
 

„Pokud zásah vyřeší krizi, možná s ním budu souhlasit,“ řekl v interiew pro italské noviny La Stampa v odpovědi na otázku týkající se možné nabídky ze strany Washingtonu.

Guaidó nevyloučil, že se opoziční venezuelská vláda  může uchýlit k ústavnímu článku, který umožňuje zahraniční vojenskou intervenci.

„Je to jedna z možností. Vybrali jsme si cestu voleb, ale lidé trpí a my musíme brát v úvahu všechno (všechny varianty – red.),“ prohlásil předseda Národního shromáždění.

Podle jeho slov jediným vojenským zásahem, k němuž nyní dochází ve Venezuele, je přítomnost jednotek z Kuby, která podporuje prezidenta Nicoláse Madura.

„Nesmíme si plést prostředky a cíle. Cílem je mír, ale čas tlačí, protože lidé umírají,“ řekl Guaidó.

V odpovědi na otázku novináře, týkající se „zpráv o setkání s ruskými diplomaty v Caracasu“, vůdce venezuelské opozice uvedl, že „mluví se všemi zeměmi, které jsou připraveny pracovat na zastavení uzurpace“.

„Rusko má zájmy a kontrakty ve Venezuele a my je budeme respektovat, protože jsme seriózní lidé, a totéž se týká Číny a všech, kdo chce vystupovat za reálné řešení.“ řekl Guaidó.

Předseda venezuelského parlamentu se také zmínil o neúspěšném pokusu o státní převrat 30. dubna. V odpovědi na otázku, jestli se může „zopakovat s jiným výsledkem“, uvedl, že opozice bude mít „více možností, protože se více lidí připojuje k operaci Svoboda“.

Ve Venezuele začaly 21. ledna masové protesty proti prezidentu Madurovi krátce po jeho přísaze. Řada západních zemí v čele s USA uznala Guaidóa jako dočasného prezidenta. Maduro naopak nazval předsedu parlamentu loutkou USA. Rusko, Čína, Turecko a řada dalších zemí podpořily Madura jako zákonného prezidenta. V Moskvě nazvali „prezidentský status“  Guaidóa neexistujícím.

30. dubna se opozice ve Venezuele pokusila provést převrat. Předseda parlamentu Juan Guaidó a jeho stoupenci se sešli v Caracasu před vojenskou základnou Carlota. Předtím Guaidó vyzval obyvatele Venezuely a armádu, aby vyšli do ulic a dokončili operaci Svoboda s cílem svržení zákonného prezidenta Madura. Prezident a ministr obrany oznámili věrnost ozbrojených sil legitimní vládě. Vláda informovala o neúspěšném pokusu o státní převrat. Maduro se rozhodl zahájit vyšetřování událostí z 30. dubna.

Zdroj: snews.com

 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


VH
Vladimír Havlíček
10. května 2019
Clapec si stále fandí ! Ha, ha.
10
JM
John Maxwell *
11. května 2019
On si nefandí , jen hraje úlohu se kterou souhlasil v naději že ho páníšek po upotřebení odmění ...a jaké dměny se mu dostane to pochopily mnozí hlupáci kteří to samé dělali ...
10
EP
Eduard Piovarči
11. května 2019

On je v roli toho nášho Bilaka čo pozval ruské vojská v 68

Keď volby nevídu tak ako USA chcú tak to sú neplatné volby taká je už démonkaracia


10
EP
Eduard Piovarči
11. května 2019

Velitel amerického jižního velitelství : Když nás požádá Juan Guaido a legitimní vláda Venezuely, budeme jednat o naší podpoře těm představitelům venezuelské armády, kteří přijmou správné rozhodnutí, a budou respektovat na prvním místě venezuelský lid, a obnoví ústavní pořádek. Jsme připraveni!

USA fešáci sú teda pripravení

Venezuelský opoziční vůdce Juan Guaido v pátek uvedl, že je nakloněn přijmout americkou vojenskou intervenci, která by pomohla vyřešit politickou krizi v zemi.

„Kdyby Američané navrhli vojenskou intervenci, nejspíš ji přijmu,“ řekl v rozhovoru pro italský deník La Stampa.

https://www.reuters.com/article/us-vene ... SKCN1SG0GQ

 


10
EP
Eduard Piovarči
11. května 2019

Postupy proti farebným revolúciám fungujú:

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt chudák Guaido

USA sa mstia Venezuele za neúspech štátneho prevratu Portál RusVesna sa zaoberá rastúcou bezmocnou agresivitou Američanov, ktorá pramení z posledného neúspešného pokusu o štátny prevrat vo Venezuele. Bolton a Pompeo sú veľmi rozzúrení, svoje si zlizla aj neschopná americká figúrka Guaidó. Ohľadne Guaidá by však Američania mohli nabrať zmierlivejší tón, on za neúspech vo Venezuele úplne nemôže, pretože platí “aký pán, taký krám” a “ryba smrdí od hlavy”. Chyba je v samotných Američanoch, ktorí dnes už nedokážu pripraviť ani poriadny štátny prevrat. Ukazuje sa, že postupy vypracované proti farebným revolúciam fungujú https://www.hlavnespravy.sk/usa-sa-msti ... tu/1752549


10
EP
Eduard Piovarči
11. května 2019

Venezuelský opoziční poslanec Luis Florido se uchýlil do Kolumbie, aby se vyhnul případnému zatčení.

 

Diputado opositor venezolano se refugió en Colombia ante amenaza de arresto

Poselství Juan Guaidó z argentinského velvyslanectví ve Venezuele pro venezuelské obyvatele žijící v naší zemi a Argentině.

https://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=11&t=95&sid=798c7b2fb9232cf79b5a72c02757d4c4&start=960

Plány "chirurgické" vojenské akce, která odstraní Madura, postupují

Tak že "demokrati" plánujú chirurgickú vojenskú akciu na odstránenie Maduru. Takto sa dnes eufemisticky povie zákernej vražde.

Ak je toto povolené

Tak odteraz ktokoľvek v ktorejkoľvek demokratickej zemi môže podľa vzoru USA naplánovať chirurgickú vojenskpú akciu na ostránenie hociktorého politika nevinímajúc z toho nikoho ani samotného prezidenta USA.

Všetko účelové vraždenie je odteraz povolené.

Pekná demekracia však?

Za demokraciu sa nám žiaľ skrýva vražedný FAŠIZMUS.

 

 


10
EP
Eduard Piovarči
12. května 2019

Na Ukrajine vymalované a ľudia dokonale orabovaní

a lepšie to nebude ani vo Venezuele ak sa jej USA zmocnia tak ako Ukrajiny

Volodymyr Zelensky se symbolem 666 jako Brenton Tarrant v Christchurch u soudu.

Aby bolo jasno kto za koho kope. Tí istí strojcovia teroru ako Tarrat vládnu ďalej aj na Ukrajine

Ukrajinci budou podojeni o peníze možná ještě jednou, za znárodnění banky hrozí Ukrajině arbitráž

A kdo za to ponese zodpovědnost? No přece zkorumpovaný Petro Porošenko, který byl demokraticky poražen ve volbách kandidátem, který je komediant, hlásá slova proti korupci, ale přitom jeho celá volební kampaň byla řízena a placena z Izraele tunelářem Igorem Kolomojským, který už podojil o peníze ukrajinské občany jednou, když jim vytuneloval úspory z PrivatBank, a jak se zdá, podojí je ještě podruhé skrze odškodnění za znárodnění soukromé banky. Nikdo nenese trestní a hmotnou zodpovědnost, zlost lidu je ukojena tím, že nenáviděný Porošenko prohrál volby a s tučným podílem od Igora Kolomojského za to, že to klaplo, odejde do důchodu ve Švýcarsku. A do křesla prezidenta rozkradené a čerstvě vytunelované Ukrajiny usedne komediant. Jak příznačné. A jak bohužel tragické.

https://aeronet.cz/news/ukrajina-padla-izrael-po-slovensku-dosadil-sveho-prezidenta-i-na-ukrajine-zemi-povede-zid-ktery-vsak-pry-konvertoval-ke-krestanstvi-syna-kirilla-nechal-pokrtit/


10
EP
Eduard Piovarči
12. května 2019

Guaidó v sobotu oslovil zhruba 1 000 příznivců shromážděných v Caracasu, což odráží strach i demoralizaci mezi příznivci po pokusu o vojenské povstání. https://www.washingtontimes.com/news/20 ... medium=RSS

Tak už sa to Guaidovi celkom rozpadá:-)

Nestojí to ľuďom za to žiť stále v napätí a v nepokoji podporovať nedostatok pitnej vody a el. energie:-)

1000 priznivcov to je hodne veľa poslední statoční podporovatelia USA prevratu vo Venezuele


10
EP
Eduard Piovarči
12. května 2019

Prezident Venezuely, Juan Guaidó, nařídil velvyslanci Venezuely v Washingotnu, Carlosu Vecchiovi, aby navázal spolupráci s Jižní velitelstvím Spojených států.

"Nařídili jsme našemu velvyslanci Carlosovi Vecchiovi, aby se okamžitě setkal s jižním velitelstvím Spojených států, aby vytvořil přímý a dalekosáhlý vztah spolupráce," řekl Guaidó během demonstrace na Plaza Alfredo Sadel v Caracasu. ,

http://www.ntn24america.com/america-lat ... -uu-106831

Prezident ktorý nemá žiadnu legitýmnu moc:-)

"Prezident" ktorý sa môže opierať len o ozbrojernú moc cudzej veľmoci nemôže byť prezidentom nikoho


10
EP
Eduard Piovarči
12. května 2019

Velvyslanectví Venezuely v USA odpojili vodu.. https://www.rt.com/usa/459092-venezuela ... water-cut/ Velvyslanectvo je obsadené priaznivcami prezidenta Maduru, ktorý ho nechcú opustiť a vpustiť doň Guaidovho velvyslanca Dokonce si dění ve Venezuele všímají i v Nepálu.

Je tam i odstavec jak USA tlačíli na Nepál. USA si předvolali si velvyslance aby vyjasnil postoj vlády a pak odřekli jednání o investicích kdy nakonec tam poslali Josepha Feltera, zástupce zástupce ministra obrany pro jižní a jihovýchodní Asii aby uklidnil situaci.

https://www.asiatimes.com/2019/05/opini ... venezuela/

USA sú takí chudáci že už musia vydierať aj CHUDOBNÝ NEPÁL, ktorý nesúhlasí s ich násilníckou politikou vo Venezuele:-)


10
EP
Eduard Piovarči
12. května 2019

V USA vypnuli vodu na venezuelském velvyslanectví, kde žijí Madurovi stoupenci

Venezuelský prezident Nicolás Maduro

08:48 12.05.2019

Americké úřady vypnuly vodu na Velvyslanectví Venezuely ve Washingtonu, v němž žijí aktivisté, stoupenci zákonného prezidenta Nicoláse Madura. Sdělila to Medea Benjaminová, jedna z vedoucích iniciativní skupiny nacházející se na velvyslanectví.

„Americké úřady vypnuly vodu na venezuelském velvyslanectví, aby nás odsud vyštvaly. Ani světlo, ani voda, málo jídla,“ uvedla na Twitteru.

Venezuelský prezident Nicolas Maduro během setkání s vojáky

© REUTERS / Miraflores Palace

Maduro z armády po neúspěšném pokusu o státní převrat vyhnal desítky vojáků

Podle jejích slov se aktivisté „drží pevně“.

Světlo bylo v budově velvyslanectví vypnuto v polovině týdne, ale fungoval vodovod a jediná sprcha, kterou používala skupina aktivistů.

Američtí nevládní aktivisté – stoupenci Madura – se nacházejí na velvyslanectví více než měsíc. Venezuelští diplomaté opustili USA na základě požadavku MZV. Kolem budovy se nacházejí zastánci opozice, kteří hlídkují ve směnách a snaží se dosáhnout co nejrychlejšího odchodu aktivistů z budovy velvyslanectví.

Maduro předtím poděkoval americkým aktivistům a vyjádřil jim „hluboký obdiv“ za ochranu velvyslanectví.


10
EP
Eduard Piovarči
13. května 2019

Ministr zahraničí Sergej Lavrov bude v pondělí jednat se svým čínským protějškem Wangem Yim.

A budou jednat i o Venezuele

http://tass.com/world/1057833

https://aragonit11.blogspot.com/2018/06/edela-28.html


00
EP
Eduard Piovarči
13. května 2019

Sýrska armáda robí pokroky v provincii Hamá v oblasti Idlíbu

Sýrská Arabská Armáda (DSP) zabezpečila mesto Arimah v severozápadnej Hama vidieku 12 Mája

Sýrska Armáda Zabezpečuje Tlačidlo Mesto V Severozápadnej Hama, Zabíja A Zachytáva Desiatky Teroristov (Video, Fotografie)

V bojoch zabití teroristi. Pro-vládnych zdrojov vyšlo niekoľko fotografií zobrazujúci orgánov desiatky teroristov, ktorí boli zavraždení DSP v severozápadnej Hama. Zdroje tiež zdieľané video 16 teroristov, ktorí boli zachytené do armády.

Sýrskej Arabskej Armády (DSP) a jeho spojenci naďalej rozvíjať svoju vojenskú operáciu proti militantom v severozápadnej Hama.

https://southfront.org/map-update-syrian-army-makes-large-gains-in-northwestern-hama/

https://aragonit11.blogspot.com/2018/06/reda-18.html

 

 

 

 

 


00
EP
Eduard Piovarči
13. května 2019

Všade kde USA organizujú prevraty to napokon dopadá takto. Venezuela je na tom stále mnohokrát lepšie ako Ukrajina

Mají nás za šváby a krysy

12.5.19

Ukrajina:

Žena, která při ostřelování Donbasu přišla o dceru a muže, a sama o ruku, promluvila. Ukrajina pro mě zemřela! Mají nás za šváby a krysy. Bombardují školy,školky, dětská hřiště, nemocnice. Takovéto cíle si k ostřelování vybírá na Donbase ukrajinská armáda. Jde o genocidu tamního obyvatelstva. To říká představitelka Sdružení vdov a matek Donbasu Anna Tuv, která válku zažila na vlastní kůži. Při jednom z útoků přišla o své blízké a nyní se snaží pomáhat tamním obětem. Například v Itálii byla nominována na Nobelovu cenu za mír.

Nedávno prý ze Štrasburku obdržela dopis, že její žaloba byla přijata k projednání. Když jezdí po evropských městech a vypráví o rodinné tragédii a zážitcích z války, ne vždy se setká s pochopením. Často je označována za „Putinovu propagandistku“, přestože její slova potvrzují i američtí novináři, kteří tehdy na Donbase o válce reportovali.

Nakonec se přece jen rozpovídá o Ukrajině: „Jaká budoucnost asi může čekat zemi, ve které je tak vysoká úmrtnost, taková vláda, taková zadluženost a tak nízká úroveň ekonomického rozvoje. Sedmdesát procent obyvatelstva tam stejně jako já nenávidí ukrajinský stát, který byl nastolen cestou ozbrojeného převratu.

Ukrajinský režim je podporován českou vládou a to i finančně!


00
EP
Eduard Piovarči
15. května 2019

onoresAMilitaresLeales

ANC žádá o zbavení venezuelského občanství velvyslance Guaida v USA Carlose Vecchia za vlastizradu https://albertonews.com/politica/anc-so ... s-vecchio/ Maduro včera navštívil velitelství námořní pěchoty ve státě Vargas a rozdával vojenská vyznamenání

Ty velké kruhy na mapě jsou max. dosahy přehl. radarů čtyř venezuelských baterií S-300VM a jejich rozmístěni Obrázek

Opozícia sa ukrýva po veľvyslanectvách:

Poslanec AN Franco Casella (vedoucí komisi pro bezpečnost a obranu), se ukryl na Mexickém velvyslanectví

Mexiko nabízí v Caracasu na svém velvyslanectví útočiště a ochranu poslancům Národního shromáždění Venezuely https://www.gob.mx/sre/prensa/mexico-br ... -venezuela Guaido včera: Jediný způsob, co režim umí, je pronásledování, zastrašování a únosy, ale tady je parlament, který bude jednat i v ulicích, který se bude i nadále scházet, aby našel řešení ... Nezastaví nás a zítra půjdeme do Federálního legislativního paláce !

Guaidovy prihára stále viac

ale to sa nesmie čudovať za ten bengál čo vytvára vo Venezuele za zničené transformátorové stanice a nesmierne  škody na hospodárstve ktoré Venezuele spôsobil a pozývanie cudzích inváznych vojsk do zeme si aj on zaslúži prepichovú izoláciu v domácom väzení

https://aragonit11.blogspot.com/2019/05/4-7-8-maj-na-jazere-priestor-tu-bude.html


00
EP
Eduard Piovarči
17. května 2019

Ceballos: CEOFANB provedl vojenskou operaci proti polovojenským skupinám z Kolumbie jižně od jezera Zulia, které se zaměřují na vytváření násilí a destabilizaci vlasti. Zadrženo bylo 9 Kolumbijců s velkým množstvím zbraní a munice.

Armáda robí poriadky so záškoníkmi z Kolumbie

https://www.aktualnikonflikty.cz/viewtopic.php?f=11&t=95&start=990


00
VH
Vladimír Havlíček
10. května 2019
Clapec si stále fandí ! Ha, ha.
+ 1