Greta se měla omluvit za svá slova. Vyzývala „postavit politiky ke zdi“, říká však, že o násilí nešlo
15. prosince 2019 Redakce AC24 Ze světa 7809 0
Mladá ekologická aktivistka Greta Thunbergová se omluvila za svá slova. Během patečního mítinku v italském Turínu vyzvala „postavit světové lídry ke zdi“ kvůli vyhýbání se povinnostem bránit prostředí. Aktivistka uvedla, že jde o nedorozumění, a na mysli měla něco jiného. (Foto: Flickr)

 

 
 
 

Thunbergová na svém Twitteru zveřejnila komentář, aby vysvětlila, co vlastně chtěla říct. Aktivistka se omluvila, ale dodala, že k násilí samozřejmě nevyzývala.

„Včera jsem řekla, že musíme popohnat naše lídry k zodpovědnosti a bohužel jsem řekla: ‚put against the wall‘ (doslovný překlad je „postavit ke zdi“, pozn. red.). Jedná se o Swenglish (kombinace angličtiny a švédštiny, pozn. red.): „att ställa någon mot väggen“ (postavit někoho ke zdi), což znamená popohnat k odpovědnosti. To se stává, když improvizujete v cizím jazyce,“ vysvětlila Thunbergová.

„Ale samozřejmě se omlouvám, pokud to někdo špatně pochopil. Nedokážu dostatečně vyjádřit skutečnost, že jsem - stejně jako celé hnutí školních stávek - proti jakékoli možné formě násilí. Je to samozřejmé, ale přesto to říkám,“ dodala.

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor