Globální útok: Spojené státy na hlídku 24/7 v Pearl Harboru nasadí strategické bombardéry
14. ledna 2019 Redakce AC24 Ze světa 1492072 0
Bombardéry B-2 Spirit se vracejí na Havaj, aby řídily americkou moc v Indo-Pacifiku. Jejich rozmístění probíhá souběžně se zvyšováním napětí mezi Spojenými státy a Čínou kolem, jejichž střet vyvolávají otázky vzájemného obchodu a několik sporných vodních cest. (Foto: Youtube)
 

 
Loading...

„Nasazení na Havaji nám umožnuje ukázat velkému americkému či mezinárodnímu publiku, že B-2 jsou na stráži 24 hodin denně, sedm dní v týdnu, a jsou připraveny chránit naší zemi a území našich spojenců," uvedl Joshua Dorr, velitel operace 393. bombardovací letky.

Zatímco ve svém prohlášení americké letectvo nepoukázalo otevřeně na Čínu čí dalšího soupeře USA, nicméně uvedlo, že obtížně zjistitelné bombardéry byly vyslány v rámci rotace, aby podpořily mise BTF (Strategic Command's Bomber Task Force), a budou připraveny potvrdit vždy připravenou schopnost globálního úderu USA na největším operačním jevišti amerických ozbrojených sil.

„Charakteristiky obtížné zjistitelnosti či stealth charakteristiky B-2 dávají schopnost proniknout přes nejpropracovanější obranu nepřítele a ohrozit jeho nejcennější objekty," podotkli v letectvu.

Je to podruhé, kdy byly Spirity nasazeny do Pearl Harboru na podporu mise BTF. Během první rotace od srpna do září 2018 bombardéry provedly několik misí a výcviků spolu s taktickými stíhacími letouny F-22. V minulosti B-2 cvičily své manévry na Andersenově letecké základně v Guamu a přišly vhod jako ukázka síly proti Severní Koreji.

Návrat strategických bombardérů na Havaj se shoduje s umístěním čínských balistických raket středního dosahu DF-26 v náhorních a pouštních oblastech severozápadní části země. Raketa známá jako vrah Guamu je schopná zasáhnout cíle ve vzdálenosti 4000 mil, což z Andersenovy letecké základny dělá potenciální cíl.

 

Vážení čtenáří, přispějte na provoz vašeho nezávislého zpravodajství kryptoměnami:

BTC: 1C2tZY29PnRFacscnLf4ghwvUEwoiF7WZD

ETH: 0x5200433e4Ba2e89F1179DB688548Bb5aB2D3b4eC

LTC: LQpFdfXdLmogQzNtL9zZcW4bpuwrgDGhyj

 
 
Loading...
loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor