Generál Pavel o kandidatuře na prezidenta: nabízím svou službu občanům. Vím, kdo by mohl financovat mou kampaň
25. července 2020 Redakce AC24 Z domova 11546 5
Generál Petr Pavel je připraven kandidovat na Hrad, pokud si to občané budou přát. Uvedl to v pořadu K věci televize CNN Prima NEWS. V rozhovoru ale nazval podmínku, za které svou kandidaturu skutečně oznámí. (Foto: Twitter)

 
 
loading...
 

O možné kandidatuře bývalého náčelníka generálního štábu a někdejšího předsedy vojenského výboru NATO, generála Petra Pavla na post prezidenta v roce 2023 se spekuluje již delší dobu. V pátečním rozhovoru uvedl, že pokud to občané budou skutečně chtít, tak kandidovat bude.

„Odpovídám na to stále stejně. Jako bývalý voják jsem zvyklý sloužit a být připravený sloužit. Já nabízím službu podle svého nejlepšího vědomí a svědomí a je na občanech, zda tuto nabídku budou vnímat a zda vznikne příznivá reakce v podobě poptávky,“ uvedl Pavel.

Dodal ale, že do souboje o Hrad nemá osobní touhu jít za každou cenu. Zda skutečně kandidaturu oznámí, bude podle něj záviset na tom, kdo by se o úřad prezidenta ještě ucházel.

„Pokud tam budou tací, kterým bych sám dal hlas, nemám důvod o tom přemýšlet,“ řekl bývalý předseda vojenského výboru NATO.

Z rozhovoru vyplynulo, že již má promyšlené financování případné kampaně.

„Myslím si, že to, co nabízím, je atraktivní i pro lidi, kteří jsou ochotni a schopni přispět na takovou kampaň. Považuji tedy za realistické peníze sehnat,“ popsal Petr Pavel, avšak jména oznámit odmítl. „Chci být solidní a nejdříve to projednat s nimi, než jejich jména zveřejním,“ dodal.

Loni v listopadu Petr Pavel prohlásil, že by uvažoval o kandidatuře na prezidentský úřad, pokud by kandidovali lidé, kteří by pro Česko mohli představovat bezpečnostní rizika, a pokud by hrozilo, že by se „země posunula blíže směrem k Rusku nebo k Číně“.

Na jaře Petr Pavel spoluzaložil iniciativu Spolu silnější, která vybírala peníze na projekty a dobrovolnické organizace, které pomáhaly během pandemie koronaviru. V polovině července oznámil, že spolu se skupinou odborníků připravuje plán, jak zemi lépe připravit na další podobné krize.

Se svým týmem chystá cestovat po krajích a debatovat s experty ze zdravotnictví či bezpečnosti ze státního i soukromého sektoru. Výsledkem má být soubor doporučení pro zákony, organizace i procedury, který bude představen vládě i veřejnosti. Brzy nato se objevily spekulace, že se jedná o start jeho prezidentské kampaně.

„Každý si to může vykládat po svém, volby jsou ale ještě hodně daleko na to, aby to takto bylo vnímáno,“ řekl Pavel v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Zdroj: snews.com

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
25. července 2020

Akákolvek kandidatúra je predovšetkým otázkou peňazí tak o čom potom tá spoločnosť je? A o čom vlastne sú tí kandidáti. Budú slúžiť len tým peňažným darcom.

Toto je kapitalizmus ktorý nikam nevedie len k chaosu a ožobračovaniu väčšiny na úkor hrstky zbohatlíkov ktorí to napokon dovedú do totálnej skazy, ktorú napokon začíname prežívať ON LINE

https://aragonit11.blogspot.com/2020/07/uz-v-roce-1992-byl-schvalen-program-jak.html


00
VG
vladimír greguš
25. července 2020
hola pravda
00
RR
Rohir Rohir
29. července 2020
V Číně by ti bylo líp, komunisto.
00
LL
loz loz
26. července 2020
slouha- ano, ale bezcharakterní vledoprdel za každého režimu, za pár drobnejch by prodal i svojí mutr ...    Já chci presidenta s vlastním názorem, nezávislého, sebevědomého, ochotného pracovat pro národ a rozvíjet přátelské vztahy se všemi státy  .............   žádnou zoombie z bývalé i současné tzv. "české politiky" .
00
RR
Rohir Rohir
29. července 2020
Ať jde bezcharakterní kariérista do p.dele! Lezl kvůli kariéře do zadku komunistům, pak lezl kvůli kariéře do zadku papalášům v Bruselu, pak válečným jestřábům v NATO, podílel se na svržení Husajna, takže i kvůli němu teď do Evropy přichájejí miliony imigrantů, a ještě má drzost se cpát na Hrad! Prej nabízí službu!!! A komu by jako chtěl sloužit? Sám sobě? Kdyby se tenhle eurohujer a vohnout stal prezidentem, tak ty kvóty na imigranty přijmeme hned, jak tam nastoupí. Tenhle chytrolín dospěl totiž k závěru, že dovážení imigrantů do Evropy není řízená invaze. Přitom to dnes už chápe každej, kdo má všech 5 pohromadě. Takže je jasný, komu tenhle křivák slouží a proč se cpe na Hrad: https://domaci.ihned.cz/c1-65112270-petr-pavel-priliv-uprchliku-neni-organizovana-invaze-analyzy-zpravodajcu-to-neukazuji
00