Generál NATO promluvil o potížích v případě války s Ruskem
4. listopadu 2018 Redakce AC24 Ze světa 9509 5
V případě střetu s Ruskem narazí evropské členské státy NATO na vážné problémy v dopravě vojenské techniky a kontingentu, míní šéf Mezinárodního vojenského štábu Aliance, generálporučík Jan Bruks.

„Řekl bych, že z vojenského hlediska nebude postup vojsk dost rychlý," cituje Brukse magazín Defense News.

Členské státy NATO mají dnes problémy s nedostatečnou „vojenskou mobilitou" v přesunem vojáků a techniky na potenciální Východní frontu, uvádí se v článku. Podle zástupců Aliance je čeká v tomto ohledu ještě spousta práce.

Zaprvé, je třeba vyřešit logistické otázky. „Najít silnice schopné vydržet váhu vojenské techniky, zvýšit propouštěcí kapacitu klíčových přístavů nebo opravit zastaralé železnice."

Zadruhé, potřebují členské státy organizace získat předem povolení spojenců k překročení jejich hranic a vzdušného prostoru. Náčelník vojenského štábu EU Es Pulkkinen řekl, že právní otázky patří částečně do kompetence EU a částečně do kompetence účastnických zemí organizace.

V NATO nejednou upozornili na logistické problémy Aliance. Podle kapitána amerického vojenského námořnictva Jerryho Hendrikse se stává doprava zbraní pro Washington „rostoucím strategickým problémem".

„Nemáme potenciál na konkurenci s velkými mocnostmi, nebudeme-li mít prostředky na zabezpečení, vlaky a lodě, které potřebujeme pro operace podobného rozsahu," dodal.

Zdroj: defensenews.com

 
 
 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Ares Mlok
4. listopadu 2018

Přeloženo do češtiny:

"MY AMERIČANI tu Sibiř prostě chceme! Teď dáte do kupy silnice a železnice (za svý samozřejmě) abysme mohli na Rusko vlítnout. Tedy, abyste tam mohli vlítnout vy, slovanská lůzo! a to hned, jak se po tom bude dát jezdit. Vaše ženy a děti budou v pohotovosti, aby nově postavený a hned rozbombardovaný mohly opravovat pod pohrůžkou, že se jinak z východní fronty NEvrátíte."

"Je Vám to jasné?"


40
Jarin G.
4. listopadu 2018

Ahoj Mloku!

Já bych za tím ještě viděl nějaké kšefty pro korporace apod.!

Já jsem přesvědčený, že v případě vyvolání 3.WW ta infrastruktura nebude hrát až tak velkou, zásadní roli! Rakety, ale i letadla moc mosty a dálnice nepotřebují a jsou značně rychlejší než ty tanky a houfnice! O jejich účinnosti netřeba pochybovat! A z Kaliningradu je to sem sakra blízko!

No a je také otázka, kdyby ještě tedy potom mohl někdo někam jezdit, zda by to náhodou nebylo z východu na západ, tedy opačně, než si ten debil z NATO přeje! Ostatně jako každou velkou válku, která se vedla proti Rusku!!! A nebojím se, že by Armaty a T90 nepřekonaly překážky i bez mostů! A pro přistávající ruské stíhačky by se pak také nějaké dráhy jistě našly!

 

 


30
Wiloni .
4. listopadu 2018

Tak ono pokud si sem nechá Evropa (zejména ta "nová") natlačit americké střely středního a krátkého doletu, tak už nebude důvod sem s tou T90-kou jezdit.

ani s ní nebude mít kdo jezdit.

Poslední výměnu zajistí "automatika", pak už bude konečně na této planetě klid a to největší nebezpečí, které ji ohrožovalo (lidstvo) bude součástí prachu, který ji na pár století přikreje.


20
EB
Eda Beda
4. listopadu 2018

Ano bojte se se USa a běžte se schovat do ruského ráje.

Nebylo by lepší zajít do knihovny a načíst si co rusové dělají vlastnímu lidu?

 


01
PA
Piovarči Aragonit
5. listopadu 2018

Členské státy NATO mají dnes problémy s nedostatečnou „vojenskou mobilitou" v přesunem vojáků a techniky na potenciální Východní frontu....

Chudáci nestíhali by sa nikde presúvať všetky železničné a cestné uzly by boli zničené ako prvé aj s prepravovanými nákladmi zbraní.

Beda Rusko je dnes niekde celkom inde

NI označil ruskou vzdušnou obranu za nejsilnější na světě

Nejdůležitější součástí ruské přístupové zóny (A2\AD) je integrovaný systém protivzdušné obrany, který je pravděpodobně „nejmodernějším a nejsilnějším na světě“, píší americké noviny National Interest.

Raketové komplety S-300

https://cz.sputniknews.com/svetovytisk/201811048394385-national-interest-obrana-rusko/

https://aragonit11.blogspot.com/2018/09/peskova-sonda-24-9.html

 


30