Fyzici se naučili předpovídat budoucnost díky kvantovému procesoru
11. dubna 2019 Redakce AC24 Ze světa 1231371 21
Fyzici z australské Univerzity v Griffithu a Národní univerzity v Singapuru vyvinuli fotonový kvantový procesor, který je schopen současně zvážit několik scénářů budoucího vývoje systému. (Foto: Wikimedia)

 
 
loading...
 

Vědecký článek byl zveřejněn v časopise Nature Communications.

Výzkumníci vyvinuli zařízení, které simuluje několik hodů mincí, jejíž oba dva možné výsledky (panna nebo orel) nemusí být stejně pravděpodobné.

Zařízení vytváří superpozici všech možných variant budoucnosti o tři kroky vpřed, a to prostřednictvím kódování kvantových stavů jednoho fotonu.

Během experimentu mohl foton se dvěma různými kvantovými stavy dospět k jednomu ze 16 různých budoucích scénářů. Na závěr kvantový procesor vypočítal rozdělení pravděpodobnosti náhodného procesu. 

Informace o minulosti byly zakódovány v neortogonálních stavech polarizace fotonu. Výzkumníkům se podařilo snížit množství paměti potřebné k analýze stochastických procesů, tj. vymezení budoucího stavu systému, na který působí různé náhodné faktory.

Ukázalo se, že experimentálně definované výsledky pravděpodobnosti byly blízké teoreticky vypočteným hodnotám.

V předchozích pracích byla superpozice (kvantová koherence) zachována pouze pro jeden simulační cyklus, po kterém by měly být příslušné informace přeneseny do klasické, nikoli kvantové paměti. To výrazně zvyšovalo množství paměti potřebné k výpočtu pravděpodobnosti výsledku stochastického procesu. 

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


EP
Eduard Piovarči
11. dubna 2019

Ukázalo se, že experimentálně definované výsledky pravděpodobnosti byly blízké teoreticky vypočteným hodnotám.

Tak že vidieť aké sú dôležité kvantové počítače a aké budú mať široké použitie v akýchkoľvek stratégiách a technologických riešeniach. A najsilnejší kvantový počítač majú momentálne v Rusku. Tak že technologický pokrok pôjde dopredu kvantovými skokmi aj v Rusku


30
Buzz Aldrin
11. dubna 2019

Bylo by vhodné, abys svou lež o kvantovém počítači v Rusku smazal, když jsem ji pod vedlejším článkem vyvrátil. 

 

Děkuji.


14
EP
Eduard Piovarči
11. dubna 2019

Nič si nevyvrátil

Russian quantum center:The first steps

Founding fathers:

Serguei Beloussov, CEO of Parallels Inc.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Serguei Beloussov, CEO of Parallels Inc

Mikhail Lukin, Professor of Harvard University

Súvisiaci obrázok

Eugene Demler, Professor of Harvard University

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Eugene Demler, Professor of Harvard University

Títo traja vedci založili Ruské quantové centrum

Súvisiaci obrázok

Samozrejme v spolupráci s Moskovským inštitútom fyziky a technológií

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt MIPT moscow

Títo vedci aj v Ruskom Quantovom centre pôsobia. Je to Ruská diaspóra ktorá sa rozhodla že podporí takýmto spôsobom Ruskú vedu. Vyštudovali obor Fyziky a technických vied predsa len v Rusku až potom im Americké univerzity ponúkli pôsobenie na svojej pôde

Tak funguje únik a nábor mozgov v celom svete. Talenty sa lákajú na vysoké platy a granty. Vedci utekajú tam kde je najväčšia kopa prachov. Lenže títo Ruskí vedci sa zrejme prejavili ako patrioti niečo sa v nich prebudilo a rozhodli sa založiť Ruské quantové centrum už v októbri 2009. Prsty v tom mal zrejme i Medvedev, ktorí sa snažil prilákať ruských vedcov dobrými podmienkami pre výskum už v tej dobe späť do Ruska a zrejme sa to podarilo tak že preto tu máme túto Americko Ruskú spoluprácu v quantových technológiách. Tak že sú to Ruské mozgy ktoré zahájili guantovú revolúciu vo svete. I ten najsilnejší quantový počítač v roku 2017 dali dohromady oni.

https://docplayer.net/14771407-The-russian-quantum-center.html


20
EP
Eduard Piovarči
17. dubna 2019

Ruský vedci vyvinuli super pevné polymery schopné nahradiť kovy

08:58 22.04.2017

Ruští vědci se naučili působit na vlastnosti polymerů na molekulární úrovni a vyvinuli super pevné látky, jež dokáží nahradit kovy, sdělili RIA Novosti ve Fondu perspektivních výzkumů (FPI).

„Vědci z Kabardinsko-Balkarské Berbekovovy státní univerzity vyvinuli novou generaci super konstrukčních polymerů. Získané látky jsou úsporné, odolné vůči teplu a mrazu a také vůči radiaci a víc než dvakrát lehčí než hliník," praví se v zprávě.

Tyto vlastnosti se dají ovládat na molekulární úrovni a od základu se měnit. Výrobky z těchto materiálů bude možné vyrábět jak tradičními způsoby, tak 3D tiskem.

Fond informoval, že nové látky mají být použity ve výstavbě letadel, výrobě raket a aut, v lékařství, ropném a plynařském odvětví, v zařízeních fungujících v extrémních teplotních podmínkách, včetně v Arktidě a v kosmu.

https://cz.sputniknews.com/svet/201704225164642-rusti-vedci-polymer-nahradit-kovy/


10
JN
Jaromír Novák
11. dubna 2019

Zdar Pijo já mám poslední informace a ta je, že Čína má momentálně nejrychleší počítač, ale rychle se to mění.

IBM a Nvidia v létě 018 složili pc pro uSSa fašouny nejrychlejší pc ,to je poslední co jsem četl ,tak ,že zase jinak.


20
EP
Eduard Piovarči
11. dubna 2019
Samozrejme je to zložité, ale Quatovú revolúciu zahájili ruskí vedci. Rusko samozrejme Ruské guantové centrum podporilo preto že ide o veľa. Ide o nové technológie. Aj tento rok sa koná medzinárodná konferencia quantových technológií práve v Rusku. Čím disponuje Rusko v tejto oblasti sa presne nevie. Zatiaľ sa v Rusku tieto počítače komerčne ešte nevyrábajú ale to neznamená že sa nepoužívajú už v praxi niektorých výskumných ústavoch.
20
EP
Eduard Piovarči
12. dubna 2019

Snažím sa zistiť ako sa veci majú

Riaditeľ ruského Fondu perspektivního výzkumu Maxim Vakštejn prohlásil: „Fond v roce 2016 zahájil práci na projektu kvantového počítače na bázi supravodivých technologií. Technologie, jež mají vzniknout v rámci tohoto projektu, umožní naší zemi zaujmout důstojné místo v závodech ve vytváření počítače budoucnosti.”

Zájem o kvantové technologie projevil i zakladatel počítačové společnosti Acronis Stanislav Protasov.

O tuto oblast se aktivně zajímá i armáda. V roku 2015 se ruská státní společnost Rosatom, Fond perspektivního výzkumu a ministerstvo školství a vědy dohodly na společném tříletém projektu vývoje kvantového počítače. Projekt bude financován 750 miliony rublů.

Ředitel odboru vědy a technologie ministerstva školství Sergej Salichov v této souvislosti oznámil: „Poprvé se účastníme takového vážného projektu, kde hranice mezi fundamentálním a praktickým výzkumem se stírají a jeho výsledky budou mít znatelný dopad na obranyschopnost země.”

Tak že je to veľmi dôležité pre Ruskú obranischopnosť. A uvedomovali si to už v roku 2015 a rozhodli sa preto už vtedy v roku 2015 do toho investovať do troch rokov 750 miliónov.

Dnes už máme rok 2019. Rosatom isto nespal a ani Ruské kvantové centrum nespalo a ten počítač majú.

Kvantové počítače mohou být využity pro vytváření nových typů zbraní, nových materiálů, konstrukcí a dokonce i válečných strategií. Kvantové počítače budou rovněž bezesporu využity pro vytváření scénářů a předpovědí všetkého druhu.

Američtí odborníci srovnávají vítězství v závodech ve vývoji kvantových počítačů s přistáním člověka na Měsíci!!

Přitom dodávají, že pokud Američané nevyhrají, tak následky „mohou být mnohem závažnější, než by byly v případě prohry v závodech v dobývání vesmírů."

Určite im toto viťazstvo nevybojoval Michail Lukin ak sa ten priznáva k Rusku a k Ruskému quantovému centru, ktoré z ďalšími ruskými kolegami vedcami založil a prezentoval v Moskve quantový počítač s 51 qubitmi.

Tak že toto si rovnako uvedomovali aj Rusi a preto bolo založené aj Ruské quantové centrum ruskými vedcami ktorí pôsobili na univerztách v zahraničí. Asi to nie je náhoda že sa patrioti s diaspóry nielen priznali k Rusku ale preň aj pracujú a reprezentujú ho i tak že založili Ruské quantové centrum, cez ktoré prezentujú výsledky svojej vedeckej práce ako Ruskí vedci nie Americkí, ale v spolupráci s americkými vedcami

Bývalý člen skupiny kvantových počítačů ve společnosti IBM a nyní ředitel vlastní firmy Chad Righetti prohlásil: „Dominance v počítačových technologiích je fundamentálním faktorem pro dlouhodobou ekonomickou dominanci a bezpečnost. Naše strategie musí vnímat kvantové počítače jako prostředek, který Americe vrátí dominanci v oblasti superpočítačů."

A oni snáď tú dominanciu už v roku 2016 nemali?

https://cz.sputniknews.com/nazory/201705115270809-zavod-zbrojeni-cina-usa/


20
EP
Eduard Piovarči
12. dubna 2019
12. 5 2017

Minulý týden vědci z čínské vědecko-technické univerzity v Šanghaji oznámili, že dokázali vytvořit nový prototyp kvantového počítače.

Kromě toho před několika dny slíbili, že do roku 2018 vytvoří třicetiqubitový systém, který bude schopen soupeřit s nevýkonnějšími „standardními“ počítači.

Tak že ešte pred nimi predstavil prototip 51qubitového kvantového počítača Michail Lukin v Moskve

IBM v USA má 20 qubitový quantový počítač a prišiel na trh v roku 2018 a Číňania zrejme v roku 2018 postavili 30gubitový počítač komerčne ho ale ešte nevyrábajú tak ako IBM. Rusko ale má v ruskom centre k dispozícii protityp 51qubitového počítača a okrem toho má zrejme ešte nezávislé výskumné centrá v Rosatome a v Ruskom fonde perspektívneho výskumu.

Čína je vo veľkej výhode preto že každoročne vyštuduje na katedre prírodnych vied fyziky a matematiky 4, 7 milióna študetnov zatial čo v USA vyštduje ročne tento obor len pol milióna študentov

Toto sú fakty. Ktoré hovoria o tom kto bude lídrom v tejto oblasti. Preteky bežia a nikto to nevzdá tak že vývoj v tejto strategickej oblasti pôjde rýchlo dopredu. Rýchlejšie ako sme si na začiatku mysleli.

Rusko na tom nemôže byť špatne už z toho dôvodu že majú hypersonickú zbraň ako prvý. Tu museli použiť špeciálne kompozitné materiály odolávajúce pri vysokých rýchlosiach v atmosfére i veľmi vysokým teplotám. USA sa s tým ešte len trápia.


10
EP
Eduard Piovarči
11. dubna 2019

Mikhail Lukin

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt mikhail lukin

Fyzik

Dátum narodenia: 10. októbra 1971 (vek 47 rokov), Moskva, Rusko

Pole: Fyzika

Alma mater: Moscow Institute of Physics and Technology, Texas A&M University

Akademický poradca: Marlan Scully

Organizácia bola založená: Russian Quantum Center

Tu si to pozri je to tak a je to pravda

Vyštudoval v Rusku na Moskovskom inštitúte fyziky a technológii a pôsobí v Rusku

Lukin je spoluzakladateľ Ruského kvantového centra a je to Rus a pracuje pre Rusko a dnes v Ruskom kvantovom inštitúte

https://sputniknews.com/science/201801091060620192-lukin-interview-quantum-breakthrough/


10
EP
Eduard Piovarči
11. dubna 2019

Ruský Tvorca Najväčšieho Kvantového Počítača Predpovedá, Ako sa Bude Meniť Svet

© Foto : РКЦ

Tech

16:48 09.01.2018(aktualizované 16:50 09.01.2018)

Spoluzakladateľ Ruského Quantového Centra a spoluzakladateľ Harvardskej kvantovej optiky - fyzik profesor Michail Lukin hovorí že tieto technológie umožňujú pokrok v oblastiach, od umelej inteligencie po ekonomiku.

Pracovník v ruskej Quantum Centrum v Skolkovo Technopark, Moskovská oblasť.

Pracovník v ruského Quantového Centra v Skolkove - Technopark, Moskovská oblasť.

Na rozdiel od tradičných počítačov, ktoré poskytli informácie v jednom z dvoch stavov (1 alebo 0), kvantové počítače fungujú na kvantové bity alebo " qubits.' Táto jednotka kvantovej informácie, je schopný ukladať rozsah hodnoty medzi 1 a 0, umožňujúce tieto stroje držať exponenciálne viac informácií. To znamená, že, že ako počet qubits, ktoré možno manipulovať rastie, tak aj robí výpočtového výkonu.

Minulý rok tím Harvard vedcov pod vedením ruskej-narodil a vzdelaný fyzik Michail Lukin vytvoril svetovo prvý 51 qubit kvantový počítač. Rozruch okolo oznámenie vyplývala nielen z jej tvorby, ale aj z toho, že to nebolo založené na tradičných diamond qubit technológie, ktoré Lukin a mal jeho tím pracujú v priebehu posledných desiatich rokov.

V nedávnom rozhovore s vedúcim vedeckú publikáciu, fyzik pokorne vysvetlil, že hoci jeho tím je inovatívne adiabatic prístup umožnil, aby priekopnícky pokroku v oblasti, a nesie so sebou obrovské možnosti pre ďalší vývoj, bolo by predčasné vyhlásiť technológie alebo iného víťaza.

Dr. Michail Lukin

https://sputniknews.com/science/201801091060620192-lukin-interview-quantum-breakthrough/

Tak že tento Ruský tvorca najvýkonnejšieho kvantového počítača bol aj spoluzakladatelom Ruskeho kvantového inštitútu preto je to úspech Ruský i keď v spolupráci s Americkými vedcami. Hlavou je však tento rus ktorý vyštudoval v Moskovskom inštitúte fyziky a technológií a aj pôsobí v Rusku.

 

Ruskí Fyzici Vytvorili Prvé Pracovné Bezpečné Quantum Prepojenie Medzi Dvoma Bankami (ešte v rpku 2017)

© Foto : RQC

Tech

14:07 29.12.2017(aktualizované 14:11 29.12.2017) 

Sberbank stal prvou spoločnosťou na prijímať nové quantum ochranu systém, vyvinutý v Moskve-na základe ruskej Quantum Center (RQC). Podľa RQC všeobecné-riaditeľ Ruslan Yunusov, služba je teraz pripravený pre široké použitie pre firmy a organizácie.

Fyzikov a inžinierov z RQC začali prvý pracovný quantum prepojenie medzi dvoma Sberbank pobočiek, prenos reálnych finančných údajov pomocou vysoko bezpečné spojenie, výskumné organizácie stlačte služba má oznámiť.

"Vďaka kvantovej komunikačných technológií, poskytli sme pre vysokú frekvenciu tlačidlo generácie, čím sa výrazne zvyšuje úroveň ochrany údajov. Ruský organizácie budú mať možnosť využiť systém vytvorený v našej vlastnej krajine, chrániť ich informácie, ktoré je dôležité pre štát," Yunusov povedal.

https://sputniknews.com/science/201801091060620192-lukin-interview-quantum-breakthrough/

RQC hovorí sériovú výrobu svojho hybridného quantum bezpečné komunikačné systémy sa začne v roku 2018. Podobné systémy sú vyvíjané v Európe, Číne a Spojených Štátoch.

Ruský fyzikov a inžinierov začal pracovať na quantum komunikačných sietí asi pred tromi rokmi. Prvá takáto sieť bola vytvorená v petrohrade je ITMO Univerzite v roku 2014, s vedci prepojenie dvoch univerzitných budov cez optický kábel. O dva roky neskôr, v júni roku 2016, ruskej Quantum Stredu oznámila, že úspešnosť experimentálnej quantum spojenie medzi dvoma vetvami Gazprombank. V septembri roku 2017, výskumníci z Moskovskej Štátnej Univerzite pripojené dva body v predmestí Moskvy.

Podľa RQC, Sberbank spojenia, ktoré vyžaduje zvýšenú frekvenciu tlačidlo generácie, a berúc do úvahy optických liniek s vysokou úrovňou rušenia, trvá zabezpečenie quantum komunikácie na novú úroveň, stáva prvou plnohodnotnou priemyselné-stupeň spojenie svojho druhu. Technológia berie na bezpečné quantum prenos dát z budúcich projektov na ready-made riešenia pre podniky, vlády a iné organizácie.

 

Ruský Research Foundation, Vnesheconombank Rozvíjať Kvantové Technológie

00:14 03.10.2017

Ruský Nadácia pre Pokročilý Výskum a VEB development corporation uskutočnila meting na rozvoj kvantové technológie.

MOSKVA (Sputnik) — Ruska Nadácia pre Pokročilý Výskum (FPI) a ruské štátne Vnesheconombank (VEB) development corporation diskutované nové nástroje pre rozvoj kvantové technológie v Rusku, vrátane medzi úradmi štruktúra siete, FPI povedal Sputnik v pondelok.

"FPI, Vnesheconombank a VEB Inovácií [zriadený Vnesheconombank] uskutočnilo stretnutie na podporu projektov v oblasti kvantového spracovania informácií. Na posilnenie vedeckého spoločenstva a urýchliť rozvoj priemyslu, nové komunikačné platformy budú vytvorené: takéto funkcie môže byť vykonaná pomocou sieťovej štruktúry, ktorú ako medzirezortná poradný orgán," FPI vyhlásenie číta.

Na FPI bola založená v roku 2012 na uľahčenie projekty výskumu a vývoja v oblasti obrany a bezpečnosti. Nadácia sa zameriava na tri kľúčové oblasti: chemickej biológie a medicíny, fyziky a techniky a informačných technológií.

https://sputniknews.com/science/201710031057888148-russia-develop-quantum-technology/


10
EP
Eduard Piovarči
12. dubna 2019

Niečo o quantových počítačoch v dokumente:

https://www.youtube.com/watch?v=TnOrviJ5xtY


10
EP
Eduard Piovarči
12. dubna 2019

A ešte jeden pre pochopenie ako to funguje

https://www.youtube.com/watch?v=xpDk8CPeHww


10
EP
Eduard Piovarči
14. dubna 2019

Ruské silikónové údolie

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Ruské Sokolkovo

Pridané 25. januára 2018 - Odporúčame,Zaujímavosti

Inovačné centrum Skolkovo neďaleko Moskvy sa často opisuje ako ruská Silikónová dolina. Jeho vznik inicioval Dmitrij Medvedev v roku 2009 keď bol vo funkcii prezidenta Ruskej federácie.

Skolkovo je prvé vedecké centrum, ktoré vzniklo na zelenej lúke po rozpade Sovietskeho zväzu. Známym vedeckým mestom z minulosti so zameraním na aplikovaný výskum je napríklad Novosibirské akademické mesto, ktoré sa nachádza 20 kilometrov od mesta Novosibirsk.

Súvisiaci obrázok

Zamerané na inovácie Hlavným cieľom centra Skolkovo je komercializácia vedeckých poznatkov, teda inovácie v praxi. Vedecký výskum sa stáva inováciou len vtedy, ak sa dostane do ekonomiky, teda keď sa premení na predajný tovar, alebo službu. Centrum vzniklo na základe Federálneho zákona Ruskej federácie číslo 244 O inovačnom centre Skolkovo, ktorý Dmitrij Medvedev podpísal 28. septembra 2010. Štát by mal do projektu investovať 125 mld. rubľov (RUR). Kurz rubľa v porovnaní s eurom kolíše v rozmedzí od 68 do 71 rubľov za euro. Projekt predpokladá, že do roku 2020 by malo na ploche 250 hektárov (2,5 milióna m2) bývať a pracovať 50 000 ľudí. Z jednoduchého aritmetického výpočtu vychádza, že štát by mal do jedného metra štvorcového investovať 20 000 rubľov. Projekt počíta s tým, že takú istú sumu by mali do výstavby investovať súkromní investori.

Súvisiaci obrázok Centrum vychádza z koncepcie Urbanvillages, ktorej základnou myšlienkou je to, že ľudia na jednom mieste pracujú bývajú a trávia voľný čas. V tomto prípade ide o koncepciu firmy AREP, ktorá vychádza z obnoviteľného modelu zachovania zdrojov. Odpad sa nepremiestňuje, ale spracováva na mieste. Polovica zdrojov potrebných v meste by sa mala zabezpečovať práve vďaka obnoviteľným zdrojom.

http://www.quark.sk/ruska-silikonova-dolina/

http://www.pokec24.cz


10
EP
Eduard Piovarči
14. dubna 2019

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Ruské Sokolkovo

Päť dedín a Technopark

Centrum Skolkovo má špeciálne právne a ekonomické postavenie. Pracovníci centra majú desaťročné daňové prázdniny. Zahraniční záujemcovia o prácu môžu ľahšie získať pracovné povolenie, ale aj vízum na tri roky. Priestor centra Skolkovo je rozdelený na päť dedín, podľa počtu výskumných zámerov, ktoré sa majú riešiť v centre. V spoločnom priestore je súkromná výskumná univerzita Skolkovo Institute of Science and Technology, ktorej spoluzakladateľom je aj americká The Massachusetts Institute of Technology (MIT). Mali by v ňom byť byty, parky, polikliniky, ale golfové ihrisko. V centre funguje Technopark, ktorý vedcom poskytuje priestory a pomáha im naladiť podnikateľské procesy. Umožňuje prístup k vlastným laboratóriám aj k laboratóriám partnerov a sprostredkuje kontakty s fondami rizikového kapitálu, ktoré investujú peniaze do jednotlivých inovačných projektov.

Autorem architektonického návrhu je světoznámé studio Herzog & de Meuron z Basileje.

Spolupracujúce firmy S centrom spolupracujú firmy Nokia Siemens Networks, Microsoft, Boeing, Technopark Zurich, Cisco, Intel a IBM. Centrum v Skolkove financuje nadácia so štátnou podporou, ktorej prezidentom je ruský a švajčiarsky podnikateľ Viktor Vekseľberg, majiteľ konglomerátu Renova Group. Spolupredsedom nadácie je niekdajší prezident firmy Intel, americký podnikateľ Craig Barrett.


10
EP
Eduard Piovarči
15. dubna 2019

Tu je celkom prehľadný článok ako drasticky bola decimovaná Ruská veda:

Kdo vraždí ruské vědce? Za 15 let záhadně zemřelo více než 70 zástupců vědecké elity Ruska

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt vraždy

„Někdo ‚kuchá‘ hlavy nositelů strategických tajemství s použitím psychotropních, technických a jiných prostředků.

V CIA mají speciálně vytvořený seznam vynikajících ruských vědců, včetně jaderných fyziků. Jsou v něm stovky jmen,“ napsala svpressa.ru

Před pěti lety za podivných okolností havarovalo letadlo, ve kterém letělo pět nejlepších ruských jaderných fyziků. Vědci pracovali na výstavbě Bušerské jaderné elektrárny v Íránu. Jedním z nich byl Andrej Trofimov.

V USA volají po potrestání ruských jaderných fyziků

Letadlo bylo v absolutním pořádku a stejně tak i jeho posádka. A pokud snad někdo tuto katastrofu spojoval s konspiračními teoriemi, pak to rozhodně nebylo na ruské straně, ale byly to například izraelské noviny Haaretz, jejichž novináři několik dní věnovali velkou pozornost spiknutí týkajícímu se ruských vědců.

Ale není třeba být raketovým vědcem, aby si člověk dal dohromady dvě a dvě: protože během předcházející prezidentské kampaně se uchazeči o prezidentské křeslo ve Spojených státech vůbec s ničím netajili a hlasitě hovořil v médiích o tom, že je prý už na čase „fyzicky eliminovat ruské atomové vědce“, kteří tím, že pomáhají vybudovat Bušerskou jadernou elektrárnu, působí škodu národní bezpečnosti Ameriky.

USA teda konajú rovnako beštiálne ako Izrael ktorý celkom otvorene vraždil Iránskych atómových fyzikov.

Před šesti lety zahynul expert na jaderné zbraně Alexander Pikajev. Příčiny jeho smrti dosud nejsou známy. Ale jeho osobní počítač byl přitom důkladně vyčištěn. A takových záhadných tragédií jsou desítky a desítky. Například v únoru roku 2008 havarovalo letadlo, ve kterém letěl další jaderný fyzik Arkadij Mullin. Vyšetřování policistů z Francie, kde k havárii došlo, nic nepřineslo. Tamtéž, a taky z neznámého důvodu, na služební cestě náhle zemřel předtím zcela zdravý pětatřicetiletý ruský vědec Michail Poljanský.

Jedním z čerstvých případů záhadných úmrtí byla vloni na podzim smrt Sarkise Karamjana, vedoucího vědeckého pracovníka Laboratoře jaderných reakcí při Spojeném ústavu jaderného výzkumu, k níž došlo v Turecku. Turečtí vyšetřovatelé navzdory velmi podezřelým okolnostem tvrdí, že vědec se prostě utopil.

Před dvěma lety odešel na každodenní procházku na Losinově ostrově profesor, doktor fyzikálně-matematických věd Alexej Červoněnkis a – zmizel. Když ho později našli, konstatovali jako příčinu smrti… podchlazení. V září a v parku, který vědec znal jak svých pět prstů.

Jaderní fyzici, chemici, konstruktéři, programátoři, mikrobiologové, experti v leteckém, kosmickém a vojenském vývoji, matematici, psychologové, biologové, neurolingvisti, lékařské kapacity, technici… Jako by se nějaký zlý démon vznášel nad ruskými vědci. V Americe je z každé takové nehody mimořádná událost národního rozsahu. V Rusku je potichu tráví, řežou, mučí nebo prostě jen zabíjejí.

Rusko, Ruský vicepremiér Dmitrij Rogozin

Rusko odstúpilo od amerického projektu výstavby stanice pri Mesiaci

Rusko oznámilo, že "si nemôže dovoliť zúčastniť sa na americkom projekte výstavby stanice na obežnej dráhe Mesiaca v jeho súčasnej podobe". Podľa agentúry Interfax to v ruskom meste Koroľov vyhlásil šéf ruskej vesmírnej agentúry Roskosmos Dmitrij Rogozin.

Rusko sa na americkom projekte nebude zúčastňovať „vo vedľajšej úlohe“, ale vybuduje vlastný transportný systém, uviedol Rogozin.

Dodal, že Rusko by mohlo vybudovať lunárnu vedeckú stanicu „spolu s členskými štátmi BRICS“ – spoločného hospodárskeho zoskupenia krajín Brazília, Rusko, India, Čína a Južná Afrika.

„Či to bude ruská alebo medzinárodná lunárna stanica, to je ešte predmetom rozhovorov,“ poznamenal Rogozin.

Pripomenul, že Rusko spustí svoj program nepilotovaných letov na Mesiac v roku 2021.

https://vat.pravda.sk/vesmir/clanok/485178-rusko-odstupilo-od-americkeho-projektu-vystavby-stanice-pri-mesiaci/

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Ruská veda a vraždy ruských vedcov

Prvý námestník riaditeľa spoločnosti Energija Jevgenij Mikrin v novembri – vo svojej prezentácii na konferencii venovanej 20. výročiu fungovania Medzinárodnej vesmírnej stanice (ISS) – oznámil, že prví ruskí kozmonauti by mali na Mesiaci pristáť v období po roku 2030. Ich misia by mala trvať 14 dní.

Podľa plánu na výskum Mesiaca budú prvé posádky na Mesiaci pristávať po lete zo stanice na jeho obežnej dráhe. Táto stanica bude skonštruovaná aj na základe skúseností s vývojom ruského segmentu ISS. Stanica na obežnej dráhe Mesiaca by mala byť dokončená v rokoch 2030–35.

Spomínaný ruský plán na prieskum Mesiaca pozostáva z troch etáp, uviedol Mikrin.

Prvá etapa zahŕňa prípravu technologických postupov, zostrojenie základného modulu pre stanicu na obežnej dráhe Mesiaca, skúšky pilotovanej rakety Federacija, monitorovanie Mesiaca automaticky riadenými stanicami. Stanica na obežnej dráhe bude mať moduly na pristávanie a štarty rakiet, ako aj nákladných modulov.

Druhá etapa – v rokoch 2025–35 – zahŕňa prípravu výsadkov na povrch Mesiaca, prvé pilotované lety na Mesiac, výstavbu a rozmiestnenie prvých modulov budúcej stálej základne na Mesiaci.

V tretej etape, po roku 2035, sa zavŕši výstavba plnohodnotnej základne na Mesiaci.

Súvisiaci obrázok

Krvavá sklizeň

V létě roku 2010 v bytě v Šelkovu našli tělo Alexeje Frolova, specialisty na mikroelektroniku a telemetrické přístroje, který byl náměstkem generálního ředitele společnosti akciové společnosti „Měřicí technika“, kde se vyráběly přístroje pro vojenskou i raketo-kosmickou oblast. Alexej, který samozřejmě pracoval s tajnými informacemi, byl dříve, než ho zavraždili, zvěrsky mučen.

Loupež? Společnost, pro kterou pracoval, je vědecko-výrobní sdružení plnící objednávky Ministerstva obrany RF a Centrálního aerodynamického ústavu… A doslova za pár dní byl za bílého dne zavražděn na své chatě v Podmoskoví zaměstnanec téže společnosti — laureát Státní prémie, profesor Gennadij Pavlovec, doktor technických věd, který byl považován za velkého odborníka v oblasti aerodynamiky. Vědec měl na sobě desítky bodných a řezných ran a na konec podříznuté hrdlo.

Takto beštiálne vraždili fašisti cudzích tajných služieb vedcov v Rusku v prvom desaťročí nového milénia

Ale velké překvapení čekalo operativce a vyšetřovatele následně: při bližším ohledání byly na těle vědce nalezeny podivné tmavé skvrny — stopy, ale od čeho? Stejné skvrny, navíc rozmístěné do pravidelných geometrických obrazců, byly později objeveny i na těle jiného vědce ze společnosti „Volžský elektromechanický závod“, spolupracujícího s předchozí společností a zároveň i s akciovou společností „Almaz-Antaeus“. A znovu tu byla zranění nožem a podivné stopy evokující sugestivní myšlenku na mučení.

V létě roku 2003 v průběhu jen několika hodin byli zabiti vedoucí „Almaz-Antaeus“ Igor Klimov a Sergej Ščitko. První z nich byl dříve zaměstnancem Služby zahraniční rozvědky a později pracoval v Administrativě prezidenta a Ščitko byl v době smrti náměstkem generálního ředitele společnosti „Ratep“ — i tato serpuchovská radiotechnická společnost byla součástí koncernu.

O rok dříve byli ve městě na Něvě zabiti Ruben Narimanov a Michail Ivanov — vedoucí manažeři dalších podniků patřících k „Almaz-Antaeus“. V roce 2009 byl v hlavním městě zastřelen ještě jeden vysoce postavený vědecký pracovník — Andrej Baraběnkov.

Významný vědec v oblasti mikrobiologie, profesor Ruské státní lékařské univerzity, Valerij Koršunov byl nalezen s proraženou hlavou na schodišti před vlastním domem. Jeho jedinečné objevy pomáhaly léčit i nemoc z ozáření, a tak byla po jeho léčebné metodě poptávka nejen v Rusku, ale i za oceánem. Z důvodu úmrtí profesora byly pak k bolestivému umírání odsouzeny tisíce lidí.  

Zdroj: http://svpressa.ru/war21/


10
EP
Eduard Piovarči
15. dubna 2019

Člověk odnikud UFO vraždí Ruských vedcov a maže im pamäť UFOS sa pridali na stranu DOBRA v USA!

Súvisiaci obrázok

Psycholog s celosvětovou působností, člen-korespondent RAV (Ruské akademie věd) Andrej Brušlinský zemřel po loupežném přepadení v lednu 2002. O tři týdny dříve byl zabit akademik RAV Igor Glebov, ředitel petrohradské společnosti NIIelektromaš. Рoté, co se vypořádali s vojenským psychologem Michailem Ionovem v říjnu téhož roku, útočníci ukradli z jeho portfolia tajné dokumenty o reflexním ovládání vědomí člověka. O půl roku později zahynul násilnou smrtí vedoucí Mezinárodního centra pro jadernou bezpečnost Sergej Bugajenko.

A po dvou a půl měsících stejně skončil vedoucí katedry Akademie Žukovského generál, akademik RAV Alexander Krasovský.

V roce 2006 postihla tragická smrt člena-korespondenta RAV, genetika Leonida Koročkina. V roce 2007 za jízdy vyhodili z vlaku dalšího jaderného fyzika Igora Dobrunika. Vývojář nových vzorků vojenské techniky Vjačeslav Truchačev byl zabit v roce 2012 v Tule.

Ještě záhadnější byl osud třiceti lidí, kteří zcela ztratili paměť. Mezi nimi bylo mnoho vynikajících vědců. Všichni do té doby žili aktivní vědecký život a často létali do zahraničí, včetně USA, na sympozia, mezinárodní setkání a konference. A není žádným tajemstvím, že tam často dostávali od svých kolegů napojených na zpravodajské služby pozvánky ke spolupráci ve prospěch Spojených států.

Nejednu takovou lákavou nabídku dostal od amerických vědců i jaderný fyzik z Krasnojarského kraje Sergej Podojnicyn, jehož práce byly pro zahraničí velmi zajímavé. A není divu, protože měl vyšší stupeň přístupu k nejvíce utajovanému vývoji a tajným dokumentům. Zdá se však, že vědec nabídky americké strany odmítl.

Na podzim roku 2003 odešel z domova a zmizel. Objevil z ničeho nic v rodném Železnogorsku o několik měsíců později a ve velmi špatném fyzickém stavu. Podojnicyn si nepamatoval nic z toho, co se s ním po celou tu dobu dělo. Kromě toho sotva mohl mluvit a ztrácel orientaci v prostoru. Neměl u sebe žádné doklady. Přibližně stejná historie se opakovala i s profesorem Novikovem z Kazaně. I on odešel do práce a nevrátil se. Našli ho až po několika měsících pod Saratovem zhruba ve stejném stavu jako Podojnicyna — se zcela vymazanou pamětí.

To určite majú na svedomí UFO únosy vedcov v Rusku:-) Tajné služby USA to celkom isto nemohli byť kdeže

A takový případ není jeden, ani dva, ale je jich mnoho. Někdo „kuchá“ hlavy nositelů strategických tajemství s použitím psychotropních, technických a jiných prostředků. V CIA mají speciálně vytvořený seznam vynikajících ruských vědců, včetně jaderných fyziků. Jsou v něm stovky jmen. Máme čekat na pokračování lovu na vědeckou elitu Ruska? Tato otázka zatím zůstává bez odpovědi.


10
AZ
Antonín Zelenka
16. dubna 2019

Možné výsledky (panna nebo orel) nemusí být stejně pravděpodobné

 

Odtajněný dokument Ústřední Zpravodajské Služby (CIA) ukazuje, že v roce 1984 tato agentura zaměstnávala dálkové nazíratele, či pozorovatele, kteří se zaměřili na to, jak vypadali jisté oblasti cílu staré (zákryt) let. Dálkovým pozorovatelům, kterým nebylo známo, že předkládané souřadnice souvisí se skrytým cílem, popisovali, že vidí struktury, moderní technologie a velmi vysoké, sofistikovaně vypadající společenství, které čelilo hrozící plánované sabotáži.

 

Odtajněný dokument CIA potvrzuje, že dálkové nazírání, či chcete li pozorování, bylo touto organizací bráno vážně jako cokoliv jiného. Významné finanční částky napomáhaly studiu dálkového pozorování, jakožto užitečného nástroje ve sběru informací. Závěrem bylo, že dálkové nazírání je natolik přesná metoda, že je doporučována pro další oblast výzkumu, jak ukazuje odtajněný spis CIA, datován do 9. května roku 1984.

 

Jeden úkol z roku 1975 odhaluje pokus o špionáž tajné základny na (zákryt), řízené jednou, či více (přísně tajné). V páté kapitole (stín) vzpomíná, jak pomocí dálkového pozorování sledoval (zákryt) pro jakýsi (stejně skrytá identita) a sdílí tuto věc s důstojníkem CIA. Vzhledem k účinnosti metody, kterou CIA používala, není překvapením, že tato organizace zaměstnávala další takto neuvěřitelně vzdělané osoby s cílem zjistit co nejvíce o původu objektů a dalších uměle vybudovaných struktur na základně, konkrétně v oblasti tajné. Tyto souřadnice byli vybrány z oblasti tajné a ihned poté dálkový pozorovatel popisoval nějaký druh základen nacházejících se v údolí. To je pozoruhodné potvrzení pro badatele, kteří nalezli na snímcích z této oblasti to samé, tedy základny.

 

Rok 1971. Sověti vyvíjejí zbraň, které se nic nevyrovná. Jde o dálkové nazírání, způsob prozkoumání míst a objektů, nehledě na vzdálenost, nezávisle na čase a to bez toho, aniž by se tam reálně zkoumající ocitl. Dokonalá metoda špionáže, která předčí i tu nejmodernější technologii. Vojenské využití je nekonečné, logicky se k ní tedy váže vynaložené množství prostředků. To USA, navíc v době studené války vyděsí do morku kostí. Je jim zcela jasné, proti komu je tato metoda namířena v první řadě. Leden 1972. Americká vojenská rozvědka vydává zprávu nazvanou Kontrolované ofenzivní chování – SSSR. Sověti na poli paranormálních jevů zaznamenali mimořádné pokroky. Tvrdí, že mají muže, který dovede telekinezi. Na povrch se dostávají informace, že Sověti financují tyto pokusy stovkami milionů dolarů. USA se cítí silně ohrožené a je rozhodnuto, že musí reagovat. CIA věděla, že to Sověti používají proti nim a taktéž věděli o pokroku, který učinili, jen netušili kam až sahá. Nové informace je však zburcovali k okamžité odpovědi. Je zahájen projekt Scanate.

 

Tváří v tvář bezprostřednímu nebezpečí *, zakladatel a prezident * Science Group, “pomocí dálkového nazírání uviděl” tři mohutné struktury, které vzbuzují zájem na Google Earth jako “záhadné * značení“. To odhalilo celou řadu zarážejících faktů. Všichni lidé v * musejí těmto faktům nyní čelit: Dálkové nazírání odhaluje * tajné raketové základny a základnu pro výměnu s přísně tajné.

 

V pondělí večer 15.4.2019, vypukl v Katedrále Notre-Dame v Paříži požár. Věž hořící Katedrály Notre-Dame v Paříži se zcela zřítila. Okolí památky je nyní evakuováno a hasiči zahájili rozsáhlou operaci. Podle nejmenovaných výzvědných bezpečnostních zložek zvláštních operací byl požár výsledkem sabotáže spiknutí infiltrace jistých služeb. Více než jedna taková osoba měla přístup do objektu. Zdá se, že „nádobíčko“ „pracovníků“ bylo v jednom případě málo prověřené, v jiném případě vůbec. Podle dalšího průskumu, akce nebila politicky motivována, ale měla to být akce symbolická, jelikož má co dočinění se symbolem. Ministerstvo vnitra ve skutečnosti nemá žádné povědomí o aktuální situaci. Což by se mělo brzy změnit, jelikož přátelé nejen Francie, předali urgenci k prověrkám rozhraní spolupráce mezi rozvědkou a kontrarozvědkou se subjekty jiních rozhraní.

 

Dálkový pozorovatel dále odpovídal na otázky týkající se tamější situace, jež stála před rozsáhlými spravodajskými otřesy, které nastali zhruba před přísně tajné. Popisoval tuto organizaci jako velmi *, kteří hledají záchranu před ničivými změnami prostředí, k nimž patřila i velmi prudká spravodajská činnost. Milióny obyvatel ve svých domovech obdržely z televize mimořádnou zprávu. Některé z informací zveřejněných v této zprávě mohou být pro někoho těžko stravitelné anebo rozrušující, ale přesto je potřeba je vydat. Vždy, když nastane nárůst chaotických událostí, jde o souběh několika časových linií.

 

I když se to někomu může zdát paradoxní, vaše časová linie - váš život - je jenom jednou z mnoha simultánních možností. A je zcela možné, opravdu je to vaše vrozené právo, abyste změnili vaši časovou linii a potenciály vašeho života. Vaše kultura vás z mnoha důvodů zhypnotizovala abyste věřili, že jste omezeni pouze na linii jednoho času. Tak se zvyšuje i počet tzv. časových uzlů. Časové uzly se objeví, když se setkají dvě nebo víc časových linií. V důsledku jejich těsného sblížení dochází někdy k efektu oscilace, když reality jedné časové linie prosáknou anebo jsou psychicky vnímány těmi, kdo se nacházejí na vedlejší časové linii. Silné časové linie mohou doslova ovlivnit možnosti a/anebo předpoklady jiných časových linií v rámci časového uzlu. Jinými slovy, kreativní a nové účinky se v časových liniích často objevují tehdy, když vstoupí do časového uzlu (a přiblíží se k jiným časovým liniím).

 

Ale vy máte, ve své přirozenosti, schopnost měnit časové linie a pravděpodobnosti v poslední chvilce každé události – ať osobní nebo kolektivní. Neříkáme, že je to „pozitivní.“ Hovoříme o tom jako o skutečnosti, která vychází z vašeho vývojového potenciálu. Zda kolektivně na tuto možnost dosáhnete anebo ne, se uvidí. Náhlý, neočekávaný posun v lidském vědomí by mohl dostat Ovladatele, kteří tak negativně ovlivnili váš osud, na kolena. A mezi těmito dvěma polaritami existují stovky jiných možných časových linií. Ve vaší společnosti existuje mnoho silných zájmů, které si přejí, abyste i nadále zůstali ve stavu hypnózy, které si přejí, abyste i nadále žili v přesvědčení, že jste omezeni na jednu časovou linii, na zkušenost jednoho života, tak, jak to chtějí. Základním pravidlem pro přeskočení časových linií je koordinace některých důležitých oblastí záměru. Prvním krokem je určení časové linie, kterou si přejete vytvořit, v níž chcete žít.

 

Jak budou eskalovat chaotické události, schopnost vaší intuice bude pro vás důležitější než kdy předtím. Někdo tomu říká „předtucha“. Aniž byste věděli jak to, že to víte, najednou víte, co v nějaké situaci dělat. Tak funguje intuice. V těchto chvilkách, kdy přijde intuice, jste na křižovatce – na časovém uzlu - kdy můžete skočit do jiné časové linie a do jiného výstupu. Nárůst intuitivních schopností je jedním z příznaků osobního vzestupu, anebo vzestupu vědomí. Vyvinutější intuice má zřejmé výhody pro fyzické přežití.

 

Mnozí říkají, že takové věci jsou pro ně příliš jednoduché. Vyhlasují třeba: „Dejte mi souřadnice jakéhokoliv místa na světě a já vám povím, jak to tam vypadá a co se tam nalézá.“ Proto je namístě připomenutí, třeba, že jednou, bylo, nebylo: „Dálkový nazíratelé viděli *, která následně zrušila lidskou sondu.“

 

V zmanipulované hypnóze naší konzumem posedlé kultury jen nemnozí poukazují na to, že naše loď, zvaná Západní Civilizace se povážlivě naklání na bok, anebo že je ponořena nebezpečně hluboko do vody. Ale pokud si někdo, kdo toto čte myslí, že popírání je přijatelný způsob jak zacházet s realitami naší současné časové linie, chceme poukázat na to, že praxe říkají něco zcela jiného. Součástí umění přeskočit časové linie je udržovat vizi a vibrační otisk časové linie, kterou chceme zažívat. Ale současně musíme věnovat pozornost aktuální realitě časové linie, v níž se nacházíme. Je to zcela normální, když se učíme novým dovednostem, a ano, je to v podstatě nová dovednost – i když velmi hluboká. Jak proplouváme realitami měnící se (někteří by řekli umírající) civilizace, a udržujeme naše srdce a mysl na časové linii, ve které si přejeme žít, stane se to nepochybně formou umění. Konečně, celá záležitost je, přinejmenším z jedné perspektivy.

 

Možné výsledky (panna nebo orel) nemusí být stejně pravděpodobné.pdf

https://drive.google.com/open?id=1vVauY6FLDPCpz_5zkHcj6A3wDJhi8yGc


10
EP
Eduard Piovarči
16. dubna 2019

Rozhodne zaujímavá úvaha

Jak budou eskalovat chaotické události, schopnost vaší intuice bude pro vás důležitější než kdy předtím. Někdo tomu říká „předtucha“. Aniž byste věděli jak to, že to víte, najednou víte, co v nějaké situaci dělat. Tak funguje intuice. V těchto chvilkách, kdy přijde intuice, jste na křižovatce – na časovém uzlu - kdy můžete skočit do jiné časové linie a do jiného výstupu. Nárůst intuitivních schopností je jedním z příznaků osobního vzestupu, anebo vzestupu vědomí. Vyvinutější intuice má zřejmé výhody pro fyzické přežití.

Práve sa nachádzame v dobe keď to na planéte poriadne vrie, a aj ľudia čo moc nesledujú dianie tvrdia že nám hrozí vojna a nie najlepšie časy. Ale je v našich silách to zvrátiť.

https://aragonit11.blogspot.com/2019/01/normal-0-21-false-false-false.html


10
AZ
Antonín Zelenka
17. dubna 2019

Gotická katedrála, svatyně Tradice, Vědy a Umění, nemusí být nazírána jako dílo odkázané výhradně slávě křesťanství; spíše v ní spatřujeme nejširší ztělesnění myšlenek, snah, lidové víry, dokonalý celek, k němuž se lze bez obav uchýlit, chceme-li vniknout do myšlení našich předků v kterékoli oblasti: náboženské, světské, filosofické nebo sociální.

 

Smělé klenby, vznešenost chrámových lodí, nebývalé proporce a krása provedení činí z katedrály jedinečné dílo neporovnatelné harmonie, jímž se však náboženská praxe příliš nezabývá.

 

Jestliže ticho a rozjímání v duhovém a mnohobarevném světle vysokých malovaných oken zvou k modlitbě a přivádějí k meditaci, vnitřní vybavení, uspořádání a ornamentika uvolňují a zvláštní mocí zrcadlí pocity méně povznášející, ducha spíše světského, a řekneme přímo, téměř pohanského. Můžeme tu kromě horoucí inspirace čerpající z mohutné víry rozeznat tisíce zájmu velké duše lidu, potvrzení jeho vědomí, jeho vlastní vůle, obraz jeho myšlení, v němž trvá celistvost, hutnost, podstata a svrchovanost.

 

Létající Koberce a Světové Katedrály.pdf

https://drive.google.com/open?id=1Esy1vt-O_zaA69WoGclspFotxAzx5bQG


10
EP
Eduard Piovarči
1. května 2019

A je to tu a potvrdené:

Pompeo: Protiletadlové raketové komplexy RF nezabrání vpádu USA do Venezuely

Slniečkár Pimpeo chce lúpiť vo Venezeuele

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt slniečkári Pompeo a Kiska

Zlodeji a vrahovia sú odhodlaní ísť zabíjať a kradnúť do Venezuely otvorene sa tým vyhrážajú suverénnej krajine a jej armáde ktorá stojí neochvejne za riadne zvoleným prezidentom


00
EP
Eduard Piovarči
20. dubna 2019
Zbabelec Buzz aladin sa tu už neukázal:-)
10
EP
Eduard Piovarči
11. dubna 2019

Ukázalo se, že experimentálně definované výsledky pravděpodobnosti byly blízké teoreticky vypočteným hodnotám.

Tak že vidieť aké sú dôležité kvantové počítače a aké budú mať široké použitie v akýchkoľvek stratégiách a technologických riešeniach. A najsilnejší kvantový počítač majú momentálne v Rusku. Tak že technologický pokrok pôjde dopredu kvantovými skokmi aj v Rusku

+ 3

Buzz Aldrin
11. dubna 2019

Bylo by vhodné, abys svou lež o kvantovém počítači v Rusku smazal, když jsem ji pod vedlejším článkem vyvrátil. 

 

Děkuji.

- 4