Exministr Yves Cochet ze strany francouzských Zelených vyzývá Evropanky, aby rodily méně dětí, aby se zde mohlo ubytovat více migrantů. (Foto: Youtube)

Ačkoliv byl i ministrem, tak politik strany Zelených Yves Cochet nebyl moc znám, málo vystupoval na veřejnosti, nyní se zviditelnil provokativním návrhem „méně dětí, více přistěhovalců“.

Magistr matematiky v nukleární medicíně z Bretaně se v 70. letech připojil k protinádorové kampani jako ekologickému hnutí. V roce 1984 byl jedním ze zakládajících členů francouzských Zelených. V té době byla tato nová strana jedním z exportních produktů Německa. 

V roce 2001 ho socialista Lionel Jospin na  krátkou dobu, deseti měsíců, vzal do svého kabinetu jako ministra životního prostředí, potom byl opět jenom poslancem. V roce 2011 nastoupil do Evropského parlamentu. V červnu 2014 ukončil aktivní politickou kariéru, aby se stal předsedou Institutu Momentum, levicového think tanku pro kritiku růstu a řešení průmyslové společnosti.

Kromě požadavku na legalizaci eutanázie je bezpodmínečná základní bezpečnost jednou z jeho koníčků. Zastánci osídlení průmyslové společnosti počítají s "ekologizací" a robotizací s miliony nezaměstnaných.

Začátkem ledna Cochet požadoval v levicovém týdeníku L'Obs, aby  Evropané měli méně dětí, „sníží se environmentální náklady“ a  „bude možné absorbovat více přistěhovalců“.

Bývalý ministr to považuje za "řešení" migračního problému. Přitom jeho požadavek také znamená, že jde o demografickou sebevraždu evropských národů a zdá se to být úmyslné.
.
Podle jeho názoru mají "bohaté země" povinnost "demograficky ubírat". Důvodem je životní styl v západních zemích, který nejvíce znečišťuje životní prostředí a využívá nejvíce přírodní zdroje.

"Mimochodem, omezování porodů by nám umožnilo ubytovat více migrantů, kteří zaklepou na naše dveře a budeme mít tak prostor pro jejich ubytování,“ říká  Yves Cochet.

Podle EU by mohlo žít v Česku až 68 milionů lidí, studii EU zatím nikdo nezrušil

Cochet je jedním z neomalthusiánů, kteří obhajují programy populační kontroly s cílem zajistit zdroje pro současnou i budoucí populaci. Malthusiánství  je od svého vzniku v 18.století kritizováno. Mnoho současných zastánců Malthusiánství  se domnívá, že základní koncepce růstu populace, která nakonec překonává zdroje, je stále zásadně platná a "pozitivní kontroly" jsou stále pravděpodobné v budoucnosti lidstva, pokud neexistuje žádný krok k omezení populačního růstu.

Podle Cocheta by na třetí dítě  neměla být od státu žádná podpora. Stát musí signalizovat, že je rodina nezodpovědná vůči životnímu prostředí, který postačí maximálně dvěma dětem.

Institut Momentum patří do neomalthusiánské sítě, za jejíž vznikem stojí Římský klub. Zde se kruh uzavírá. Jediným českým členem samotného Římského klubu byl v minulosti Václav Havel.

Cochet vyzývá západní společnosti ke změně mentality, přestože chování společnosti ještě příliš určuje biblický imperativ: „Ploďte se a množte se a naplňte zemi“ .

Zdroj: pz.czkatholisches.info