Foreign Affairs: Trump se musí před odchodem ze Sýrie dohodnout s Ruskem
11. ledna 2019 Redakce AC24 Ze světa 5294 0
Pokud mají Spojené státy v úmyslu stáhnout svá vojska ze Sýrie, pak musí uzavřít dohodu s Ruskem, které by zaujalo jejich místo v daném regionu, aby tak čelilo znovuzrození teroristů. Informoval o tom deník Foreign Affairs. (Foto: The Hill)

 
 
loading...
 

Celá věc souvisí s tím, že stažení amerických vojsk z daného regionu, což je téměř třetina země, vytvoří jakési „vakuum", v němž by mohl být obnoven Islámský stát (IS, organizace zakázaná v Rusku) v Sýrii.

Deník konstatuje, že náhlé rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa, týkající se stažení armády ze Sýrie, je chybou.

Pokud se však Trump této myšlenky nevzdá, pak bude pro Washington tou nejlepší volbou dohoda s Moskvou, nikoliv s Ankarou nebo Teheránem. Ta by se měla týkat toho, že daná země Spojené státy nahradí a vyjedná politické urovnání, které by zabránilo novému konfliktu na východě Sýrie.

Navíc, i když Trump změní názor nebo stažení vojsk zpomalí, dojde v každém případě ke škodám amerických pozic v Sýrii, píše deník.

Regionální hráči, včetně nejbližších arabských partnerů Spojených států, se už chovají tak, jako by Američané Sýrii dávno opustili.

 
Loading...
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor