Fond Sorose se bude bít s Maďarskem: zažaloval ho u Evropského soudu pro lidská práva
24. září 2018 Redakce AC24 Ze světa 7533 3
Fond amerického miliardáře George Sorose Opes Society Foundations zažaloval zemi u maďarského ústavního soudu a u Evropského soudu pro lidská práva kvůli přijetí návrhů zákonů ze strany Maďarska, jež omezují činnost nevládních organizací v zemi.

 

 

„Žaloba u Evropského soudu pro lidská práva byla podána jménem naší právnické osoby v Maďarsku Open Society Foundations Budapešť. Obsahuje žalobu na to, že návrhy zákonů Stop Soros porušují právo na svobodu vyjadřování a svobodu shromažďování, které garantuje 10. a 11. článek Evropské konvence pro lidská práva. Samostatná žaloba k Ústavnímu soudu Maďarska říká, že návrhy zákonů také porušují práva, která garantuje maďarská ústava," stojí ve zprávě organizace.

Maďarský parlament 20. záři schválil řadu zákonů, které zavádějí omezení vůči nevládním organizacím a kriminalizují pomoc nelegálním migrantům.

Parlament také schválil ústavní změny, které kriminalizují nelegální přesídlení do země na stálo „cizího obyvatelstva".

Evropský parlament v září schválil rezoluci s výzvou k Radě EU použít disciplinární opatření vůči Maďarsku kvůli porušování evropských norem a principů vlády práva.

Jedná se o spuštění procedury, jež může připravit Maďarsko o hlasovací právo v Radě EU v rámci článku 7 smlouvy o EU.

Zdroj: foxnews.com

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Facebook komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


JN
Jaromír Novák
24. září 2018
Humanitární fašista a satanova pravá ruka Sééérééš mě čím dál víc , čím starší tím snad drzejší , při životě ho udržují krevními konzervami mladých dárců krve a nejen pro to si tuhle nosatou zrůdu ještě užijem.
40
LL
loz loz
24. září 2018
hnusná kreatura s krvavejma prackama už má být v pekle....
50
Jarin G.
24. září 2018

Ta oživlá mrtvola- zombie, celý život jen škodí a nedokáže s tím přestat ani na konci svého života! Kolik ještě transfuzí krve a transplatancí od dětských "dárců" ho udrží při životě?

Tenhle zmetek a jeho parta se synem v čele, se domnívá, že díky svému chazarskému původu, jsou předurčeni tvořit dějiny k obrazu svému!

Ale zdá se, že svět se pomalu, ale jistě, mění a ani jejich prachy tomu nezabrání! Na Maďarsko prostě nemá! Tam jsou mu jeho prachy prd platný!

Doufám, že v pekle už jsou na něj přichystáni!

Ale bacha, při hledání vhodného obrázku jsem našel tenhle, dle kterého je to s tím peklem pro chazary otazné!

 


50
LL
loz loz
24. září 2018
hnusná kreatura s krvavejma prackama už má být v pekle....
+ 5