Fischer ohromil: Rusko se snaží změnit poválečnou mapu Evropy. Je potřeba odpovědět silou
9. března 2019 Redakce AC24 Ze světa 256799 12
Pavel Fischer, předseda Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Senátu, poskytl portálu Forum24.cz rozhovor. Promluvil v něm například o největších hrozbách pro českou bezpečnost či o protiruských sankcích. Podle senátora se Rusko snaží změnit poválečnou mapu Evropy a na to je zapotřebí odpovědět silou. (Foto: Wikimedia)

 

 
 
 
 

Z Fischerova pohledu českou bezpečnost nejvíce ohrožují sami Češi. Ti mají totiž podle senátora pocit, že je všude bezpečno, ale přitom si neuvědomují, že za to jiní lidé pokládají život.

„Bezpečnost nemáme zadarmo. Je to zásluha našich vojáků v terénu, našich policistů, ale i spojenců, o které se můžeme opřít. Když naše pošlete na frontovou linii, musíte je vyzbrojit. Dnes sice všichni odsouhlasí, že hrozba terorismu je zásadní problém, ale třeba naše policejní jednotky nemají odpovídající vyzbrojení,“ myslí si Fischer.

Pokud chce ČR řešit bezpečnost, pak podle Fischera nelze jen nasazovat lidi, ale musí se jim dát také prostředky, aby se mohli bránit. Přičemž, jak uvádí sám senátor, se nejedná jen o armádu. Podle jeho názoru by totiž odpovídající vybavení pro boj s terorismem měly mít policejní jednotky v každém kraji. Tak to však není, i když to není drahou záležitostí.

Pavel Fischer dále poukázal na to, že některým aktérům na české politické scéně občas nerozumí. Podle něj totiž častěji mluví k ruskému nebo čínskému publiku. Souhlasí však s tím, že bez dialogu opravdu nelze najít řešení.

Senátor se také pozastavil nad údajnou hrozbou pro Česko ze strany Ruska a Číny. Dle Fischerova názoru je potřeba spolupracovat se spojenci, a také jednat v souladu se zájmy ČR, které v obou státech nejsou dostatečně ohlídány. „Například z hlediska byznysu, právního státu nebo vymahatelnosti práva,“ tvrdí konkrétně Fischer.

„Nesmíme důvěřovat slibům, ale naopak vidět fakta. Rusko se snaží změnit poválečnou mapu Evropy a nerespektuje mezinárodně uznané hranice. Používá k tomu sílu, a na tu je potřeba silou také odpovědět. To je důvod, proč jsme zvolili cestu sankcí, které sice nikomu nedělají radost, ale je to alternativa za přímý ozbrojený konflikt,“ dodal.

Závěrem se Fischer podělil o svůj názor na žalobu namířenou na českého prezidenta Miloše Zemana. Tu podali jeho kolegové ze senátu. Senátor si myslí, že například prezidentova kritika ředitele Bezpečnostní informační služby by mohla být zásadním ohrožením jedné z významných institucí bezpečnostního systému v Česku. Podle jeho názoru si taková slova vrchní velitel ozbrojených sil nemůže dovolit.

„Je na čase, aby se prezident vrátil do své ústavní role. Jako veřejní aktéři nesmíme nechat posouvat hranice přijatelného. A Miloš Zeman toto naše odhodlání musí vidět,“ uzavřel celou věc senátor.

 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor


Jarin G.
9. března 2019

A tenhle zmetek a vlastizrádce se chtěl stát prezidentem ČR. Naštěstí je dostatečně odporný, nejen svými názory, že se to nestane ani v budoucnosti. Ten je i pro havloidy a sluníčkáře nestravitelný.


60
JM
John Maxwell *
9. března 2019
Zdravím Jarine i ostatní , vyjádřil jsi to zcela přesně ... taký ksicht aký má on má len prznitel děcek ...
20
JM
John Maxwell *
10. března 2019
Ahooj ...tak jest laugh yes
10
JH
Jan Hyyn
9. března 2019
Chybí nám jeden demokratický zákon. Trest smrti pro válečné štváče.
20
EP
Eduard Piovarči
9. března 2019
Keby sa mal postaviť do prvej línia tak by sa posral. Títo dementi patria na smetisko dejín
20
PP
paja paja
9. března 2019
Pane Bože, to není blbec - to je kretén. Co jsme komu udělali, že se musíme koukat na tohle stvoření.
20
EP
Eduard Piovarči
9. března 2019

Nevolte týchto kompótov

Preč s USA tottalitarizmom kade chodia tade škodia a ničia celý svet.

 

Poslanec v opovržení Juan Guaidó přiznává účast na kriminální sabotáži ve Venezuela tím, že říká, že "světlo se navrátí po ukončení usurpace", uvádí viceprezident komunikací, cestovního ruchu a kultury. "Je to přiznání psychopata," upozornil

Guaido je ten čo zapríčinil výpadok el. energe vo Venezuele to je ten proamerický zločinec ktorý škodí Venezeele kade chodí

 

USA hrozí recesia

Šance na recesiu v USA sa v poslednom mesiaci len zväčšili o takú mieru, že analytici banky UBS boli dokonca šokovaní.

UBS tvrdí, že pravdepodobnosť výraznej kontrakcie v ekonomike stúpla na 73%, z decembrových 24%. To je podľa správy Pierra Lafourcadejo zo 7. marca najväčší mesačný nárast v obavách z recesie od roku 1989.

Analytici ďalej uviedli: “Je vidno, že tarify v USA a Číne v posledných mesiacoch spôsobili viac škôd, než sa očakávalo,” … “Slabosť v oblasti zverejňovaných údajov je v súčasnosti úplne v súlade s veľmi reálnym rizikom recesie a je jedno či sa o dej nakoniec dostaneme alebo nie.”

V posledných 50 rokoch došlo len k päťročnému spomaleniu v rámci cyklu a keď sa to stane, trhy majú tendenciu reagovať naozaj razantne.

https://www.financnytrh.com/pravdepodobnost-recesie-usa-vzrastla-za-30-rokov/


20
V2
Vaclav 2
10. března 2019
jo, jo...sloužíme věrně poslednímu okupantovi...tenhle člověk musí trpět ztrátou paměti...
10
EP
Eduard Piovarči
13. března 2019

Ešte k Venezuele ktorú krvilačná šelma nesmie dostať do spárov

Operačně strategický velitel CEOFANB na inspekci a jeho popis posilněných bezpečnostních opatření okolo Guri Nasazeny jsou trvale i vrtulníky a nějaké lodě proti případným sabotážním skupinám v okolí.

Rusko vyzyva USA, aby spolocne hladali riesenia v krize vo Venezuele namiesto ukladania "nezmyselnych sankcii" https://tass.ru/politika/6211219 Zda sa, ze Rusom sa do konfliktu s USA vobec nechce. Toto Americanov len povzbudi

To je stará Ruska taktika diplomaticky povedali že sankcie sú nezmyselné, ale svojich ľudí už vo Venezuele majú, vozia tam pomoc a nakupujú ropu.

Americká GORILA Guaido: Všechny možnosti jsou na stole

Šéf venezuelského parlamentu Juan Guaido připravuje průlomový zvrat v energetickém průmyslu znárodněném za presidenta Hugo Chaveze

HŇUP John Bolton:

Spojené státy činí venezuelské bezpečnostní síly zodpovědné za bezpečnost prezidenta Guaida a Národního shromáždění. Jakékoli násilí proti nim nebo jejich rodinám se setká s výraznou reakcí. Svět se dívá.

No veď práve svet sa pozerá ako USA organizuje teroristické akcie proti elektrickej sieti vo Venezuele

A do toho rozumná reč Číny:

/Heiko Maas nejdřív Krymský most teď Venezuela Čína je připravena pomoci Venezuele při obnově jejího systému zásobování energií, řekl ve středu oficiální mluvčí čínského ministerstva zahraničí Lu Kang. https://cz.sputniknews.com/svet/2019031 ... -systemu-/

A v rámci Ruskej diplomatickej taktiky hovorí Maduro o snahe spolupracovať s USA:

Maduro: Venezuela je ochotna vést dialog s USA o otevření úřadů pro vzájemné zájmy

„Potvrzuji ještě jednou svůj zájem a své přání pokračovat v dialogu v New Yorku v rámci činnosti našich zástupců v OSN, chci, aby americký úřad pro konzulární, obchodní a energetické zájmy fungoval v Caracasu a venezuelský úřad ve Washingtonu… Chci, abychom měli s USA vztahy vzájemné úcty a spolupráce v rámci mezinárodních práv,“ řekl venezuelský prezident.

https://cz.sputniknews.com/svet/2019031 ... mne-zajmy/

Do toho v noci explodoval v Maracaibo  transformátor v rozvodně

Zadržený novinář Luis Carlos byl propuštěn: má zákaz vycestovat ze země, každých 8 dní se musí hlásit na soudu, a zákaz veřejně publikovat. Obvinění „podněcování ke spáchání trestného činu“.

Místní rozhlasová stanice hlásí, že za posledních 24 hodin bylo v Maracaibo vyrabováno 550 obchodů

V Maracaibo ukradli včera leoparda ze Zoo, nechali na místě jen jeho hlavu

Tam by mala vláda okamžite zaviesť stanné právo

Maduro: S podporou Číny, Ruska a OSN jsem ustanovil Mezinárodní komisi, aby prozkoumala, co se přesně stalo, a stanovila odpovědnost. Svět musí znát celou pravdu o útoku, a špičkových technologiích, které byly použity proti našemu Národnímu elektrickému systému.

Rozhodl jsem se jmenovat prezidentskou komisi pro vyšetřování kybernetického útoku na Národní elektrický systém. A požádal jsem o mezinárodní podporu OSN, Čínu, Rusko, Írán a Kubu. Bude jí předsedat viceprezidentka Delcy Rodríguezová. Navzdory zvráceným záměrům uvrhnout Venezuelu do stavu chaosu zůstává 99% občanů v této zemi klidných, až na několik výjimek a zločinců placených některými politickými stranami za účelem násilí. Venezuela chce mír a suverenitu!

Ricardo Hausmann: Venezuela potřebuje otevřít ropný průmysl nováčkům, bez státní ropné firmy PDVSA v některých oblastech.

A čo tak pustiť tam nejakú ruskú spoločnosť Amerických obchodníkov s petrolejom je už po svete dosť.

https://aragonit11.blogspot.com/2018/06/prva-tohorocna-kopacska-akcia-na-istrii.html


00
MS
maitri shah
14. března 2019

Komentář byl odstraněn z důvodu nevhodného obsahu.


10
PJ
Premek J
15. března 2019
Ficher není! Neboť Cogito, ergo sunt! Kde není člověk, tam je pouhý tlapač euroatlantické propagandy se zombie psychikou.
00
Jarin G.
9. března 2019

A tenhle zmetek a vlastizrádce se chtěl stát prezidentem ČR. Naštěstí je dostatečně odporný, nejen svými názory, že se to nestane ani v budoucnosti. Ten je i pro havloidy a sluníčkáře nestravitelný.

+ 6