Exkluzivní pečivo pro Putina. Turecko poděkovalo za dodávky protiletadlových raketových systémů S-400
15. července 2019 Redakce AC24 Ze světa neprehlednete videa 16378 1
Slavný turecký kuchař Hasan Adjar poslal ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi tradiční tureckou specialitu - pečivo burek. Tím vyjádřil svou vděčnost za dodávky ruských protiletadlových raketových systémů S-400 do Turecka.

 
 
loading...
 

Na záběrech z turecké Bursy Adjar peče burek. Kuchař připravil burek se špenátovou náplní a poslal ho v sobotu letadlem do Moskvy. Pekař vysvětlil výběr náplně tím, že vydrží dlouhý let a je užitečný pro zdraví.

K tomu dodal, že podle svých zkušeností může říct, že tento burek bude čerstvý až deset dní.

Burek byl připraven dva dny před třetím výročím pokusu o převrat v Turecku, který proběhl 15. července v roce 2016. Adjar poznamenal, že je to pro Turecko velmi důležitý den.

„Blíží se výročí 15. července. Velmi významné a to, že naše země dostala od Ruska S-400, je pro náší ochranu nesmírně důležité. Proto jsme se rozhodli poslat burek ruskému vůdci, abychom vyjádřili svou vděčnost.“  V případě, že burek nebude Putinovi vša dodán, pozval Adjar prezidenta Ruska do své restaurace, aby mohl ochutnat pečivo přímo na místě.

„Pokud se náš burek k němu nedostane, rád bych ho upekl tady. Vím, že pan Putin požádal našeho prezidenta, aby ho vzal do restaurace v Istanbulu. Rád bych je pozval sem,“ uvedl turecký kuchař

Dodávky S-400 do Turecka

S-400 Triumph je moderní protiletadlový raketový systém určený k likvidaci letadel a raket. Může být také použit proti pozemním cílům. Jeho dosah je 400 kilometrů, dokáže zničit cíle v nadmořské výšce až 30 kilometrů.

Turecko se stalo třetí zemí po Bělorusku a Číně, kam Moskva dodává Triumfy. Brzy se k nim nejspíše přidá Indie.

Dříve turecký prezident Recep Tayyip Erdogan odhalil, za jakých okolností bude Turecko používat raketové systémy S-400.

Zdroj: ruptly.tv

 
 
sdílet na Facebooku sdílet na Twitteru sdílet na Google Plus sdílet na VKontakte

Hello World

Facebook komentáře
Disqus komentáře
Komentáře registrovaných uživatelů

Napište vlastní názor